Síla signálu a dotyková plocha

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Santo
Typ zařízení: Xperia X

Síla signálu a dotyková plocha

Příspěvek od Santo » 09 črc 2017 21:12

Ahoj,
Xperia XA1 se mi moc líbí, je jedním z favoritů k nákupu. Mrzí mě, že nemá gyroskop, ale v podstatě jsem ho nikdy nepoužil, takže se to dá přežít. Na zahraničních fórech a v uživatelských recenzích jsem ale narazil na dva nedostatky tohoto telefonu. Stížností je více, takže chyba jednoho kusu to asi nebude.

problémy:
1. necitlivá dotyková plocha, hlavně okolo bočních hran displeje - je na to snad i přímo v telefonu nějaký test, nebo zkusit nějaké kreslení. Když je telefon OK, nejsou kreslené čáry přerušované. Podle posledních informací by to snad mohla vyřešit poslední aktualizace telefonu, což by bylo skvělé.
2. slabý signál (2G, 3G, LTE) oproti jiným telefonům při jinak stejných podmínkách

Otázka na majitele tohoto, dle mého krásného telefonu: máte tyto potíže? Doufám, že ne. :)
Xperia X black

Autor tohoto vlákna
Santo
Typ zařízení: Xperia X

Re: Síla signálu a dotyková plocha

Příspěvek od Santo » 25 črc 2017 19:32

Tak si odpovím sám :) . Dneska jsem si XA1 ošahal v jedné pražské prodejně, a opravdu třeba písmenko "p" na klávesnici (úplně vpravo u okraje) reagovalo tak jednou ze dvou stisků. :sorry:
Xperia X black

verbatim
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 25 črc 2017 20:06

Psal jsem to i jinde, náš kus tímto netrpí, je ale pravda, že má nejnovější FW (což v obchodě nemusí nutně tak být) a varianta je růžová, která ale naživo růžovou moc nepřipomíná, spíš jsem v něm viděl takovou měděnou, takže by mě tato barva neurazila - velmi elegantní telefon.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

svrki

Příspěvek od svrki » 12 zář 2017 12:32

Santo píše:
25 črc 2017 19:32
Tak si odpovím sám :) . Dneska jsem si XA1 ošahal v jedné pražské prodejně, a opravdu třeba písmenko "p" na klávesnici (úplně vpravo u okraje) reagovalo tak jednou ze dvou stisků. :sorry:
mám ten istý problém

OK1MNB

Příspěvek od OK1MNB » 12 zář 2017 17:38

Mám tento telefon asi 2 měsíce a ani jednou jsem nezaznamenal, že by nereagovala dotyková plocha. Co se týče síly signálu, bydlím v místě kde je slabý signál a tento telefon zde funguje jako mé předchozí telefony, viz.podpis. Pokud přejedu do místa kde je signál OK zapnu LTE, tak telefon reaguje okamžitě na zapnutí a vše OK.
Jinak koupil jsem telefon jen podle obrázků a videí, ale ve skutečnosti je hezčí. :Yahoo!:
Siemens S6, C35, ME45, CX65, SE W810, Z710,C702, Xperia mini (4.0.4 AOSP lite, MIUI v5, Serenity , Viper 7, KK Legacy xperia, 2.3.4 rom xperia mini V2, xperia SP-white-fw.207_AU-root-CWM-LBL-xposed, Huawei p8 lite, Xperia XA1 black

svrki

Příspěvek od svrki » 13 zář 2017 15:53

signál dobrý, len stlačiť "P" je veľký problém aj 7x kým zareaguje, zo začiatku to nerobilo len posledných pár mesiacov

forzaAC

Příspěvek od forzaAC » 13 zář 2017 17:24

Mne všetko funguje ako má :)
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA1“