Sony XPERIA L2 oficiálně představena

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA L2 oficiálně představena

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 led 2018 10:55

Společnost Sony Mobile na veletrhu CES podle očekávání představila hned tři nové mobilní telefony a jedná se vůbec o první přístroje v rámci letošního portfolia. Těšit se tak můžeme na modely Sony XPERIA L2, Sony XPERIA XA2 a Sony XPERIA XA2 Ultra. Tiskové fotografie se na internetu objevily již pár dní zpátky, představení těchto telefonů tedy není překvapením. V této diskuzi se budeme věnovat modelu Sony XPERIA L2.

Podle mého se tento telefon posunul výrazně kupředu (proti modelu Sony XPERIA L1) a ačkoliv jsme se stále nezbavili procesoru Mediatek, v mnoha jiných aspektech došlo k výraznému zlepšení. Základem je rozměrný displej s úhlopříčkou 5,5 palce, ten ale stále nabízí pouze HD rozlišení (1280 x 720 pixelů) a osobně jsem už tady očekával posun. Neříkám, že by telefon s tímto rozlišením byl nepoužitelný (z pohledu rychlosti telefonu a výdrže baterie je nižší rozlišení naopak přínosem), ale nemusí se to líbit každému. Rámečky kolem displeje nejsou vyloženě obrovské, přesto má ale telefon na výšku celých 15 centimetrů. Ale jsem v tomto směru spokojen, rozhodně jsem u nejlevnějšího modelu v portfoliu (pokud se bavíme o roku 2018) neočekával bezrámečkový design. Na zadní straně najdete fotoaparát s rozlišením 13 megapixelů, pod ním se nachází čtečka otisků prstů, což je společný prvek pro všechny tři nové telefony od společnosti Sony Mobile. Chválím kapacitu baterie, 3300 mAh je velmi pěkná hodnota. Také kombinace 3 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště působí dobře. Jen z procesoru Mediatek mám respekt, uvítal bych v podstatě raději jakýkoliv Qualcomm. Do prodeje jde telefon s Androidem 7.1.1, uvidíme jak to bude s aktualizací na Android Oreo. Ve výbavě nechybí LTE, NFC ani FM rádio, jsem také vděčný za moderní konektor USB typu C. Telefon se bude na vybraných trzích nabízet také v Dual SIM variantě a do prodeje půjde telefon ještě tento měsíc. Zatím ale nemáme informace o tom, jestli se objeví také na našem trhu a za jakou cenu. Osobně s ním ale počítám. Jak se telefon líbí vám? Která barevná varianta vás zaujala?

zdroj - https://www.sonymobile.com/global-en/pr ... xperia-l2/

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

marokanec

Re: Sony XPERIA L2 oficiálně představena

Příspěvek od marokanec » 08 led 2018 12:19

Nečekal jsem, že v Xperii L2 bude Snap 630, ale ten Mediatek mě zklamal. To už by byl lepší ten starý Snap S430.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 led 2018 12:34

Ale tak aspoň 3 GB RAM a solidní baterie
Obrázek

forzaAC

Příspěvek od forzaAC » 09 led 2018 12:08

Cena 229 eur

Mr.Fantastic
Typ zařízení: LG G6 H870DS

Příspěvek od Mr.Fantastic » 09 led 2018 14:50

Sony mohlo mat solidny low-mid end... a oni tam strcia MTK. :unknown:

To radsej ozeliet obsenciu NFC a za rovnaku cenu je tu Xiaomi Mi A1.
LG G6 H870DS Astro Black + SanDisk Ultra microSDXC 64GB + Marshall Mode EQ + Creative Sound Blaster E3 + OnePlus Power Bank Sandstone Black + JBL Flip 3
LG G4 H815 Ceramic White, SONY Xperia Z Ultra C6833 White, Apple iPhone 4S 16GB Black, Sony Ericsson Xperia Neo MT15i Classic White
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA L2“