Firmware 25.0.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA E4g

Výkonnější verze modelu XPERIA E4 s podporou LTE
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Firmware 25.0.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA E4g

Příspěvek od verbatim » 25 led 2018 09:56

Přátelé,

I když je mi jasné, že zrovna tento model není žádný hit, jako třeba současné modely řady XZ, nedalo mi to, abych nezaložil toto téma, neboť sám tento přístroj pořád vlastním a aktivně používám a třebaže svými parametry neoslní, používá se mi vcelku příjemně :) .

FW 25.0.A.2.35 je již postupně nějakou dobu uvolňován (poprvé asi cca před 8 měsíci a tehdy ještě jen pro 1 customizaci - Telstra AU - v případě verze E2053 a pak dlouho ticho po pěšině).

Nicméně v posledních dnech se rozjelo uvolňování nových či staronových verzí FW i pro některé starší kousky (viz Xperia C4), mezi něž se počítá i E4g/E4g Dual. FW je postupně uvolňován pro několik verzí modelu E4g - v případě verze E2003 zatím pro 8 customizací.

Vzhledem k malé změně čísla sestavení z 25.0.A.2.31 na 25.0.A.2.35 očekávám spíš jen podchycení Stagefright (k částečné opravě tohoto problému přispěla již verze předchozí) a možná nějaké drobné chybky byly odstraněny. Android 4.4.4 samozřejmě zůstává.

Těžko říct kdy a jestli vůbec se tato aktualizace podívá i do našeho regionu.

Zdroj: Xperia™ E4g (E2003)
Naposledy upravil(a) verbatim dne 25 led 2018 14:02, celkem upraveno 2 x.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Jozef Cmar
Administrátor

Re: Firmware 25.0.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA E4g

Příspěvek od Jozef Cmar » 25 led 2018 11:03

Vtipné, člověk tad ymá tolik práce s aktualizací XPERIAfirmware a ještě toto...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 04 črc 2018 04:52

Já nevěřím vlastním očím :D. Aktualizace je dostupná pro náš region :lol: .

Zatím mi ji telefon nenabízí, tak jsem pak zvědav.

Každopádně mi i při mém způsobu nabíjení (žádné brutální vybíjení blízko k nula procentům, žádné nabíjení přes noc) již podruhé odešla baterie v tomto telefonu, takže budu muset nejdříve vyřešit to...

Ani v SPéčku mi baterie neodešla a to je je to výrazně starší relikvie, takže E4g mělo/má opravdu baterie nic moc...

EDIT:

Jen tak mimochodem, C4 a C5 se dokonce dočkaly nových FW... Tak nějak nerozumím, proč ještě není aspoň trocha péče věnována řadě Z5 či modelu M5 (ten též nebyl nejlevnější, přitom jeho podpora skončila velmi záhy)...

EDIT:

Obrázek

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 06 črc 2018 19:15

Tak update nainstalován, co mě ale překvapilo bylo, že aktualizace proběhla i za přítomnosti ROOT a to i přesto, že jsem v systémové partition dělal změny - vymazal pár aplikací, povoloval zápis na paměťovou kartu apod... Všechny předchozí aktualizace OTA nebyly proveditelné a vždy jsem musel udělat downgrade s vymazáním dat na první verzi FW (se kterou jsem tehdy kupoval tento telefon) pak ROOT, pak postupně OTA až na nejnovější verzi a až pak změny podle sebe.

Takže to mě jednoznačně potěšilo, že jsem byl tohoto všeho ušetřen.

Jinak jsem si všiml, že telefon je plynulejší než byl předtím a především se zdá, že byl vyřešen problém s NFC, které od té doby, co jsou i u nás Android pay, neustále hlásilo plnou kapacitu služeb a jediné co pomáhalo bylo NFC vypnout... Když se zapnulo, nedalo se používat. Tehdy jsem to vyřešil instalací jiné platební služby (VISACDET), kde jsem ale kartu nepřidával a byl klid.

Nyní mohu mít vybráno Android pay a upozornění o plné kapacitě služeb se objevilo jen jednou při přepnutí. Od té doby zatím ok.

Ochrana proti Stagefright zůstala jinak děravá, ale to mě v případě tohoto kousku nějak nebolí.

Spokojenost s updatem, teď už jen vyměnit baterii :D

Odpovědět

Zpět na „XPERIA E4g/E4g Dual“