Sony XPERIA Z3 nebo Sony XPERIA Z3+?

Nová vlajková loď postrádá inovace, ale existuje v mnoha podobách
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA Z3 nebo Sony XPERIA Z3+?

Příspěvek od Jozef Cmar » 01 črc 2015 23:54

Poslední dva topmodely od společnosti Sony Mobile jsou si podobné až příliš. Řeč je samozřejmě o dvojici XPERIA Z3 a XPERIA Z3+, které nespojuje pouze prakticky identický název, ale také drtivá většina funkcí a design. Rozdíly se ale najdou, věk obou telefonů je odlišný a také cena se zásadně liší. Novinka není v přímém srovnání zásadně lepší, několik výhod ale přeci jenom nabídne. Níže si můžete přečíst ty nejdůležitější rozdíly mezi oběma telefony. Snažil jsem se nekopírovat technické parametry, ale zaměřit se na vlastní uživatelské dojmy. S modelem Sony XPERIA Z3 mám spoustu zkušeností a znám jej od okamžiku, kdy jej výrobce představil na veletrhu IFA v Berlíně. Nový model používám teprve krátce, za tu dobu jsem ale už vyzkoušel většinu jeho funkcí a myslím si, že jsem schopen objektivního porovnání. Tentokráte svoje srovnání nebudu zakončovat konkrétním výsledkem, názor na model Sony XPERIA Z3+ a současnou politiku společnosti Sony Mobile nechť si každý udělá sám. Pokud se s námi chcete podělit o váš názor na toto srovnání, budu se na vaše komentáře těšit...

- XPERIA Z3+ nabízí velmi elegantní a čistý design, který je dovedený k dokonalosti
- proti modelu XPERIA Z3 ale postrádá magnetický konektor pro dobjení a má také menší kapacitu baterie
- potěší alespoň provedení microUSB konektoru, který není chráněný krytkou a přesto je vodotěsný
- displeje obou telefonů by měly být identické, při přímém srovnání mám ale pocit, že v podání černé a bílé barvy vede starší model
- ten naopak prohrává v množství funkcí v menu (třeba možnost nastavení velikosti ikon), toto ale zmizí s příchodem Androidu 5.1 Lollipop
- XPERIA Z3+ nabízí nejenom mnohem více vnitřní paměti, ale tato je také podstatně rychlejší
- kvalitnější komponenty jsou znát i jinde, třeba zvukový výstup mi přijde ještě o stupínek lepší
- starší model je ale (z logických důvodů) mnohem lépe podporován na XDA, pro novinku úpravy téměř nenajdete
- podpora ze strany výrobce bude dlouhodobě hodně podobná a nadstandardní, tady se nebojím
- cena hovoří celkem jednoznačně ve prospěch staršího modelu, cena modelu XPERIA Z3+ je moc vysoká
- procesor je kapitola sama pro sebe, XPERIA Z3+ má vyšší výkon, telefon je ale méně stabilní a má sklony k přehřívání
- přehřát se dá také starší model, ale je to podstatně náročnější

článek - http://xperia.cz/zkusenosti/2001-sony-x ... -xperia-z3

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

skrble
Typ zařízení: BlackBerry KEYone 64

Re: Sony XPERIA Z3 nebo Sony XPERIA Z3+?

Příspěvek od skrble » 02 črc 2015 13:24

Podle mě dozrál čas spíš na koupi Xperie Z2. Výkonem a vlastnostmi je to dost podobný mobil, cenou je ale někde jinde. Osobně bych neměl nejmenší problém ani s Xperií Z1 (má už vodotěsný jack), ale chápu, že ta už je pro většinu "zastaralá" :D
ThinkPad user

BlackBerry KEYone 64 GB nejde za den vybít. Smartphone je znovu mobilní.

Srandista
Typ zařízení: Nexus 5, Nexus 7

Příspěvek od Srandista » 02 črc 2015 15:02

skrble: Z1 sa v mojich ociach uz neoplati skrz TFT display.

Jozko: preco si si na porovnanie bielej vybral ikonku AnTuTu? :evil:
K510i, K610im, W995, Xperia Arc 7.0, HTC One M7 Dual SIM 5.0.2, Nexus 5 32 GB 6.0.1, Nexus 7 (2013) 32 GB 6.0.1, Moto 360, 2x Chromecast 2013 (rooted), Chromecast 2015, Chromecast Audio

Milos78

Příspěvek od Milos78 » 02 črc 2015 20:25

jednoznačne Z3+, Hlavny dovod odkryte USB bez krytky!!!! Moja Z3C ma krytku uz dost znicenu stalym otvaranim, je to velmi zla vec tie krytky. Jednoznacne Z3+
Xperia ZX1 black 47.1.A.8.49 FRA (Oreo 8.0)

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 03 črc 2015 12:12

Z1 skutečně skrz displej smysl nemá... Na ikonce Antutu jsem si poprvé všiml rozdílu
Obrázek

Neo-Mike

Příspěvek od Neo-Mike » 03 črc 2015 14:25

A co takhle do toho co ma smysl a nema zapojit cenu? Pokud bych bral pouze to nejlepsi co je, tak nema smysl tohle vlakno. Z3+ vyhrava. Ve vsem figuruje cena. Podle me porad lepsi starsi Z rada nez novinky typu M4.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Sony Xperia Z3 => 23.5.A.1.291 + root, Transcend 32GB UHS-I class 10

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 03 črc 2015 16:06

Tak ono jsou i lidé, kteří cenu neřeší (já k nim bohužel nepatřím). Všechno nutně není vždy o penězích...
Obrázek

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 03 črc 2015 20:01

Já jsem se postupně dopracoval až k Z řadě a podle mě to je tak dobře. Máme doma asi 6 telefonů Sony různého stáří a modelových řad a všechny jsou v pohodě, protože jsme je vždy kupovali s rozvahou na co budou použity. Na Z řadu jsem si musel chvíli počkat, snil jsem o ní dlouho, ale vždy bylo něco důležitějšího.. Nakonec jsem se dočkal, koupil Z3 a jsem nadšen. Design, konstrukce a kvalita je perfektní. Displej je také perfektní. Foťák po tom co jsem zjistil jak fotit a jak upravit foto v PC, taky perfektní a kompakt foťák už nevytáhnu.

Když teď vidím Z3+, neměl bych důvod ji nekoupit, kromě ceny. Změny jsou pro mně minoritní oproti Z3 a cenový rozdíl enormní. 12 versus 20 tisíc je sakra rozdíl, který není pro mně přijatelný a není založen na realitě.

Za mě dozrál čas na koupi Z3, cena už dolu půjde jen velmi pomalu a za tu cenu je k dispozici perfektní telefon s krásným designem. Voděodolnost je navíc neuvěřitelná výhoda oproti konkurenci.
Aktivně používané: Xperia XZ | Xperia X Compact (2x) | Xperia XA1
V šuplíku: Xperia Mini | Xperia Ray | Xperia L | Xperia M | Xperia E | Xperia Z3

Longer377
Facebook profil: www.facebook.com/longer377

Příspěvek od Longer377 » 03 črc 2015 22:47

Jako majitel každé Xperie série Z můžu říct že Z3+ má větší skok od Z3 ať se to na první pohled nezná.. Třeba vyřešení reproduktorů.. Hned jak telefon vytáhnu z vody hraje skoro neztlumený oproti Z3.
Můžu okamžitě telefonovat a druhá strana rozumí docela slušně... Plus je otevřený USB port :) Neopotřebovávají se krytky a těsnění i když sem vždy používal dock :) Teď už nemusím.
Co se týče fotoaparátu zdá se mi že fotí lépe, ne samotný fotoaparát ten je stejný ale jakoby lépe fungovalo režim Auto... Možná se mi to opravdu jen zdá..

A to nejlepší pro mě je rychlonabíjení to je opravdu luxusní! To smekám kloubouk.. Každopádně od mé první Xpérie Z až do nynější Z3+ je vidět obrovský skok..

Už jen když porovnám výměnu displaye u jednotlivých řad.. U Z3 jsem nemusel sundavat lepené flex kabely tudíž ani objednávat nové, ani vyndavat komplet celý vnitřek... I samotné řešení reproduktorů
je každým dalším Z znát pokrok... Ne vždy vše vidíme :)

Ale je pravda že peníze opravdu nějak neřeším... Tedy ne že neřeším multimilionář nejsem ale radost s každou dalsí Xperií řady Z si vždy udělám :) Někdo říká že jsem vůl a další hezké věci ale to říkají i když vidí trezor
plný zbraní které mají hodnotu uplně někde jinde než nějaká Xperie :)

Neo-Mike

Příspěvek od Neo-Mike » 04 črc 2015 00:36

Cenu resi vetsina lidi. I kdyz na ni mam, neporidil bych si ji. Pro me je hranice za telefon do cca 12 tisic. Vice uz se mi za telefon davat nechce. Preci jen je to porad telefon. Investuji radsi do jinych zarizeni, kde se to vice oplati.

Momentalne mam Z1 a veci co me na ni stvou? Spatna posledni aktualizace, po namoceni je treba cekat nez vyschne mikrofon a reproduktory. A to je tak asi vse. Nekdo rika, ze ma spatny display. Nedokazu posoudit, nemam porovnani. A ted otazka: v cem se mi teda oplati prejit na novejsi a znacne drazsi model? Dneska uz ty rozdily a zmeny nejsou tak markantni jako drive.

V posledni dobe zacinam pokukovat po S5. A proc? Protoze se mi uz vzhled Sony okoukal. Design je porad +- stejny. Chtelo by to nejakou zmenu. Trosku ozivit zvhled.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Sony Xperia Z3 => 23.5.A.1.291 + root, Transcend 32GB UHS-I class 10
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z3+/XPERIA Z4/XPERIA Z4V“