Zvýšení hlasitosti hovoru

Vlajková loď pro rok 2015 je XPERIA Z5
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kdyrja
Facebook profil: Jakub Kdýr

Zvýšení hlasitosti hovoru

Příspěvek od kdyrja » 14 dub 2018 07:51

Ahoj vyměnil sem z3 za z5, ale strašně špatně slyším druhou stranu, je to moc potichý.
Je nějaká možnost jak zvýšit hlasitost? FW mám poslední.
Jinak zvuk jako z reproduktorů to je hlasitý jak blázen, oproti z3. Problém je čistě ve volání přez sluchátko. A ano mám to na max. Díky

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Zvýšení hlasitosti hovoru

Příspěvek od verbatim » 14 dub 2018 09:03

Jestli tam jsou nějaká vylepšení repro při hovoru, tak to vypnout, zkusit vypnout potlačení šumu, je-li tam tato volba, pokud je tam ekvalizér v nastavení hovorů (nikoliv hudební ekvalizér), tak ten nastavit na normální. Já měl s tichým sluchátkem problém na SPéčku a toto docela pomohlo.

Pokud to nepomůže, je telefon po čisté instalaci? Pokud ne, tak bych zkusil Opravu software přes Xperia Companion.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
kdyrja

Příspěvek od kdyrja » 14 dub 2018 09:57

díky zkusím.
Jo telefon je čistý 2 dny 2 dny starý.

Přinejhorším počítám root a na xda sem našel nějakou upravu :), ale vzhledem ktomu že to sluchátko funguje i jako klasický stereo reproduktor tak to musí jít nějak přidat

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 14 dub 2018 19:43

to kdyrja:
tento návod funguje na xperia z1c, ale aj asi na ostatných xperiách, ale je potrebný root:
Pokud mas proveden root na svem telefonu, tak muzes provest toto:
- najdi si soubor mixer_paths.xml v system/etc
- otevri ho necim cim ho muzes editovat a vyhledej radek <path name="headphones"> (nachazi se za druhou polovinou)
- kousek pod nim se pak nachazi dva radky <ctl name="HPHL Volume" value="14" /> a <ctl name="HPHR Volume" value="14" /> (za predpokladu ze mas origo rom, jinak tam muze byt misto 14 i jina hodnota)
- hodnotu 14 zmen na nejakou vyssi (nedoporucuju jit nad 20) 20mám
- pak uz zbyva jen ulozit a telefon restartovat

Po provedeni tohoto by se mel dostavit efekt zvyseni hlasitosti do sluchatkoveho konektoru.

hlasitost reproduktoru pro hovory?

• telefonní sluchátko během hovoru: sekce <path name="handset-voice-cfg" > řádek <ctl name="RX1 Digital Volume" value="83" /> (nedávat hodnoty nad 95) 92mám

• sluchátka během hovoru: sekce <path name="headphone-voice-cfg" > řádek <ctl name="HPHL Volume" value="16" /> a <ctl name="HPHR Volume" value="16" /> (nedávat hodnoty nad 25) 22mám

Hlavní reproduktor: sekce <path name="speaker"> řádek <ctl name="RX7 Digital Volume" value="83" /> (nedávat hodnoty nad 95) 92mám

PS: Hodnoty je dobré zkoušet přidávat postupně, ne dát hned max. hodnotu. Pokud se z repráku na max. hlasitost začne ozývat praskání, je hodnota nastavená v konfiguračním souboru moc velká a při delším používání hrozí poškození reproduktoru! (platí pro vše výše uvedené)
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

martta

Příspěvek od martta » 15 dub 2018 07:38

Zkusil bych v servisním menu otestovat jeho funkčnost. Taky jsem před pár lety přešel ze Z3 na Z5 a žádný rozdíl jsem nepozoroval. Může to být hw chyba.

Autor tohoto vlákna
kdyrja

Příspěvek od kdyrja » 15 dub 2018 08:35

To> oldboy63
Díky root nemám, asi budu muset udělat.
A hlasitost by to mělo zvládat velikou, vždyt ten reproduktor se používá i na klasický hraní ;)

To> martta
Jak chceš otestovat HW funkčnost? Reproduktor hraje, ale potichu. A ten samý reproduktor je i na klasické audio a to hraje v pohodě nahlas.

martta

Příspěvek od martta » 15 dub 2018 17:20

A nemá Z5 náhodou dva reproduktory? Pokud vím, tak ano. Jsi si tak jistý, že je horní/levý v pořádku?

Autor tohoto vlákna
kdyrja

Příspěvek od kdyrja » 15 dub 2018 20:48

má dva reproduktory jo?

Nicméně zjistil sem že za to nejspíš z5 nemůže. Protože dneska to bylo naprosto ok. Ale pak sem volal kamarádovi a to samý. Takže jemu odešel asi mikrofon, nebo má v telefonu nějaký problém a stalo se to zrovna v době výměny z3 za z5

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 15 dub 2018 21:55

Jj ma 2 repraky. Dole ta uzka mezera :)
Jinak nevim jak u Z5 ale novejsi Xperie maji diagnostiku. V nastaveni, podpora a dole jak je napsany "plocha" prepnes na test. Tam si otestujes kvalitu i sluchatka.

Autor tohoto vlákna
kdyrja

Příspěvek od kdyrja » 16 dub 2018 21:34

Teda nevím at se koukám jak se koukám já furt vidím dole jeden reproduktor a jeden nahoře.
Tak jako to mají všechny xperii řady Z. Takže jak sem psal horní reproduktor dokáže fungovat jako sluchátko i jako klasický hlasitý reproduktor.
A spodní funguje pouze jako reproduktor a vedle má mikrofon.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z5/XPERIA Z5 Dual“