Telefon nejde zapnout, při nabíjení svítí zelená dioda

Vlajková loď pro rok 2015 je XPERIA Z5
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Matěj Vlasák
Typ zařízení: Xperia Z5

Telefon nejde zapnout, při nabíjení svítí zelená dioda

Příspěvek od Matěj Vlasák » 27 dub 2019 12:40

Dobrý den.

Poníženě žádám o pomoc.

Moje Xperia Z5 nejde zapnout.
Včera při zastrčení (originální, zkoušeno jich více, fungují spolehlivě) nabíječky telefon zvukově zareagoval, nicméně nabíjet se nezačal (ani dioda svítit nezačla) - to byl ještě zaplý, přibližně 15% zbývalo.
Po vybití (standardní doba, nic náhlého) a pokusu telefon nabít - telefon zareagoval na nabíječku, rosvítila se dioda červeně, objevila se úvodní obrazovka s logem a následně zmizela, objevila se prázdná baterie, zmizela a znovu - logo, baterie... takhle stále dokola.
Telefon jsem nechal přes noc v nabíječce, tohle kolo se stále opakovalo a ráno při pokusu o zapnutí hlasí, že je vybitý.

Bylo by doporučeno telefon resetovat skrz tlačítko vedle slotu na SIM, žádný výsledek.
Xperia Companion telefon nerozpozná a po pokusu připojit se k němu dle instrukcí (podržet tlačítko Volume UP a připojit telefon k PC) se nestane nic.

Od té doby ovšem po zapojení do nabíječky problikne červená dioda, poté zelená, znovu červená a nakonec zůstane svítit zelená.

Dokázal by mi někdo pomoci?

S přáním pěkného dne, Matěj Vlasák

Autor tohoto vlákna
Matěj Vlasák

Re: Telefon nejde zapnout, při nabíjení svítí zelená dioda

Příspěvek od Matěj Vlasák » 27 dub 2019 20:40

Stav se teď ještě naprosto nepochopitelně změnil.

Telefon (vypnutý) spojený s PC (jak jsem psal, Volume UP, dioda tedy svítí modře) - Companion ho nechytl, PC píše neznáme zařízení.

Nechal jsem ho tak několik hodin a když jsem ho odpojil a jen tak pro legraci zkusil zapnout, nejen, že naběhl, je z jedné třetiny nabitý!

Ale opakuje se situace ze včera = na nabíječku zvukově zareaguje, nenabíjí se.

Zkoušel jsem znovu spojit s PC, ani tak se nenabíjí, nic.

Jsem vážně zmaten.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Galaxy Note 9

Příspěvek od vitvalecka » 28 dub 2019 00:22

Matěj Vlasák píše:
27 dub 2019 20:40
Telefon (vypnutý) spojený s PC (jak jsem psal, Volume UP, dioda tedy svítí modře) - Companion ho nechytl, PC píše neznáme zařízení.

Nechal jsem ho tak několik hodin a když jsem ho odpojil a jen tak pro legraci zkusil zapnout, nejen, že naběhl, je z jedné třetiny nabitý!
Zkusil bych zopakovat uvedený (citovaný) postup, zda se podaří telefon nabít na alespoň něco kolem 70 %. Pak bych si vše zazálohoval a udělal první Factory Reset a pak ještě pro jistotu Opravu softwaru přes Xperia Companion. Ta má výhodu, že jednak nahraje úplně nový obraz systému a vezme i telefon, který nebyl rozpoznán.

Jen měj na paměti, že to kompletně přemaže všechno v telefonu, takže jak jsem psal, udělat zálohu všechno důležité vykopírovat na paměťovku.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia XZ1

Martin2100

Příspěvek od Martin2100 » 28 dub 2019 09:48

Tipoval bych, že totálně odešla baterka. Dal bych telefon do Arvata na výměnu.
NMT: Nokia MD59 (4,5kg)
GSM klasika: Dancall HP 2711/SONY CM-DX 1000/Sony J5/Nokia 6310i/SE T630i/SE W800i/SE K790i
Android:SE Xperia X8/Samsung Galaxy Ace/SE Xperia mini/Sony Xperia S/Samsung Galaxy SIII/Sony Xperia Z2/Sony Xperia Z5/Xperia Z3 Tablet Compact + Xperia XZ Premium

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 28 dub 2019 12:40

Úplně ne, to by se při tom připojení k PC přece nemohla nabít.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2 -> Galaxy Note 9
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i

Autor tohoto vlákna
Matěj Vlasák

Příspěvek od Matěj Vlasák » 28 dub 2019 18:41

Ahoj.

Podařilo se mi opakovaným postupem telefon nabít a továrko udělat (standardně přes Nastavení) - bohužel bez výsledku.
Co se týče Companionu, tam jsem se právě chtěl dostat už předtím, ale ani PC (Neznámé zařízení) ani Companion telefon nerozeznají.
Dokonce ani Emma telefon nevidí.

Bootloader je odemčený, takže mám trošku podezření, že se v tom někdy někdo vrtal víc než měl, ale s přehráváním firmwaru nemám moc zkušeností.

Co se týče baterie, o její kvalitě nemám pochyby, ale zdá se, že zas tak zle na tom ještě není, protože telefon bez problémů drží - jen to nabíjení je prostě divné - zase jsem tam kde na začátku: při zapnutém telefonu se po připojení nabíječky ozve zvukový signál, ale nenabíjí se; při vypnutém sony logo, úroveň nabití telefonu, tma, sony logo, úroveň nabití telefonu, tma - takhle stále dokola.

Matěj

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 28 dub 2019 19:21

Pokud vím, tak Xperia Companion nevezme telefon s odemčeným bootloaderem - jedna záhada (nerozpoznání telefonu) je teda vyřešena.

Zkusil bych teda potom ještě Flashtool, jestli se nechytí ten. A pokud ano, tak přehrát firmware.
Návody co a jak jsou tady na fóru, nezapomeň hlavně nainstalovat ovladače ze složky Drivers v instalačním adresáři Flashtool. V případě Windows 8/8.1/10 je ještě potřeba vypnout ověření podpisu ovladače zařízení.

Lubis

Příspěvek od Lubis » 28 dub 2019 19:28

Jinou nabíječku, nebo kabel jsi zkoušel?

Odesláno z mého H8324 pomocí Tapatalk

Autor tohoto vlákna
Matěj Vlasák

Příspěvek od Matěj Vlasák » 03 kvě 2019 15:43

Ahoj.

Nabíječek jsem zkoušel několik.

Každopádně, ani Flash Tool zařízení nerozpozná.
Ovladače jsou, Firmware také, všechno podle návodů, ale při pokusu připojit telefon (Volume down, připojit) stále probíhá detekce a nic se nestane.

Moje poslední teorie tedy je, že je nějakým způsobem (sice divným, ale nějakým ano) poškozen konektor telefonu.
Je to možné?

Matěj

Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z5/XPERIA Z5 Dual“