Nejde nabíjení

Vlajková loď pro rok 2015 je XPERIA Z5
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
RailGun

Nejde nabíjení

Příspěvek od RailGun » 16 zář 2017 17:19

Ahoj, nedávno mi spadl mobil na zem asi z 1,5m. Byl v obalu a na displeji tvrzené sklo, takže žádné viditelné poškození. Mobil fungoval normálně včetně nabíjení. Včera jsem mobil opláchl od mastnoty proudem vody. Obvykle se nic neděje, ale tentokrát mobil přestal nabíjet. Když připojím kabel, rožne se červená kontrolka asi na 5s a pak zase zhasne a nic. Při připojení taky nic. Dá se něco zkusit než bych to poslal do servisu? Zkoušel jsem fénem vysušit (studený vzduch) usb, ale nepomohlo. :cry:

Před úplným vybitím měla spodní část displaye tmavší barvu než horní a display problikával. Když jsem ho zkusil zapnout, tak se objevilo logo XPERIA a to bylo zase normální. Jen se hned vypnul kvůli baterce.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Nejde nabíjení

Příspěvek od verbatim » 16 zář 2017 17:30

Reklamovat co nejdříve, dokud nebude pokročilá oxidace uvnitř, aby to neodmítli opravit. Voda se dostala dovnitř, pádem mohlo dříve dojít k určité netěsnosti.

Sice bývá dobré otevřít krytku a telefon zasypat rýží, aby to vytáhlo vlhkost, ale to není řešení nastálo. Oxidace se dřív či později projeví.

Takže na nic nečekat a reklamovat.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
RailGun

Příspěvek od RailGun » 16 zář 2017 17:54

Zkusil jsem připojit k nabíječce. V oblasti usb se přehřál, tak jsem to zase radši vypojil. Snad jsem něco nezkratoval ://. V pondělí to pošlu do servisu. Mám mobil ještě v záruce, ale tohle asi nevyreklamuji, že? Koupil jsem šedivku, tak abych věděl, jestli ho mám posílat někam, nebo zajít do nejbližšího servisu. Díky.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 16 zář 2017 17:59

Pokud je to slušný prodejce typu Max-Shop, tak bych reklamoval přes prodejce, ale pokud je to nějaká divočina, poslal bych rovnou do Arvata, neboť neslušný eshop se buď může pokusit opravu laicky řešit sám, nebo to zamítne už jen z principu.

Navíc Z5 Dual tady byla normálně dostupná, záruka platí.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
RailGun

Příspěvek od RailGun » 16 zář 2017 18:14

Je koupený v max-shopu. Jen nevím, jak je to se zárukou a voděodolností. :/

Odör
Typ zařízení: Moto Z Play

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 18:43

RailGun píše:
16 zář 2017 18:14
Je koupený v max-shopu. Jen nevím, jak je to se zárukou a voděodolností. :/
Čo je to za typ telefónu? Garantuje vodeodolnosť? Ak áno mal by si mať právo na reklamáciu. V každom prípade u nás keď sa kúpy šedivka, reklamuje sa cez predajcu, ktorý ho pošle tam odkial ho zas on kúpil. Zo zákona majú 30 dní na odpoveď a je jedno či je to šedivka alebo hoci čo iné.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z5/XPERIA Z5 Dual“