Nástupce modelu XPERIA Z5 Premium se (nyní) nechystá

První telefon na světě se 4K displejem
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Nástupce modelu XPERIA Z5 Premium se (nyní) nechystá

Příspěvek od Jozef Cmar » 21 srp 2016 23:15

Skoro před rokem byl na veletrhu IFA představen první mobilní telefon s displejem, který nabízí velmi vysoké 4K rozlišení. Přesto zůstal model Sony XPERIA Z5 Premium stranou zájmu zákazníků a navíc rozlišení šlo naplno využít až po aktualizaci na Android 6.0 Marshmallow. Není tedy velkým překvapením, že výrobce v tuto chvíli nechystá žádného nástupce. Podle mého je to veliká škoda...

Sony XPERIA Z5 Premium neudělala díru do světa, to je fakt. Na druhou stranu ale dokázala zaujmout laickou a také odbornou veřejnost, přičemž 4K displej může být v blízké budoucnosti velikou výhodou ve světě virtuální reality. Ale výrobce v letošním roce nástupce neuvede a je to škoda, protože tím v podstatě přiznává, že nedokázal potenciál displeje s velmi vysokým rozlišením využít. Na druhou stranu ale konkurence pomalu opouští displeje s FullHD rozlišením, je tedy otázkou, jestli by společnost Sony Mobile neměla udělat totéž. Ať už tomu bude jakkoliv, v letošním roce už to výrobce téměř jistě nestihne. Jak hodnotíte absenci nástupce modelu Sony XPERIA Z5 Premium? Oslovil vás displej se 4K rozlišením?

článek - http://www.xperia.cz/7-novinky/2750-n%C ... hyst%C3%A1

Obrázek
Obrázek

largo2

Re: Nástupce modelu XPERIA Z5 Premium se (nyní) nechystá

Příspěvek od largo2 » 23 srp 2016 15:41

Mám Z5P Chrome už 7 mesiacov a je to tak výborný mobil, dizajnom a aj parametrami, že nástupcu podľa mňa zatiaľ ešte tento rok nepotrebuje. Vôbec netrpí takými problémami ako Z5 alebo Z5C. Žiadne vysoké prehrievanie a pri takom displeji ani nejako velmi slabá výdrž batérie. Natočil som na hokeji na Višňovského rozlúčke 2 x video 18 minut pre istotu na Full HD (30 sn/s) a mobil bol síce viac zohriaty, ale úplne v norme a ani batéria nešla nejako extrémne dole. Ten jeden a pol dňa vydrží vždy. Deň vydrží iba keď hrám nejaké slabšie hry alebo keď pri skúšaní modulov a úprav často treba mobil reštartovať, ale ja zase mobil nejako velmi nepreťažujem. A to mám odomknutý Bootloader, root a dosť modulov a úprav.
Naposledy upravil(a) largo2 dne 25 srp 2016 11:15, celkem upraveno 2 x.
E6853_Customized CE1_1299-1491_32.4.A.1.54_R1E
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium

Honza7521

Příspěvek od Honza7521 » 24 srp 2016 11:16

Xperia Z5 Premium je nejkrásnější mobil na trhu, aspoň teda pro mě. Pravdou je, že jsem tak trochu očekával, že jeho cena za rok trochu klesne, ale opak je pravdou. Sony si za svou exkluzivitu nechá opravdu zaplatit a to i po roce. Mobil se 4K displejem bych si klidně koupil to není překážka, ale u Sony je problém, že nenašla pro něj využití. Myslím, že lidé neměly o Z5 P zájem pro chudé balení a jeho vysokou cenu. Dnes opravdu přemýšlím jestli má cenu dát 21 tisíc za rok starý mobil. To už raději klasickou Z5 a nebo nějakou letošní vlajkovou loď.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 24 srp 2016 12:24

Ono třeba i Samsung pochopil, že starší telefony si slevu zaslouží, Galaxy S6 je přibližně za 13 tisíc CZ distribuce a v akci ještě méně... Z5 Premium neklesla skoro o nic
Obrázek

sensation86

Příspěvek od sensation86 » 24 srp 2016 14:05

Tak nekoukej na oficialni zastoupeni ja koupil Premium v Maxmobilu a ti servisuji telefony SONY v nemecku... v zime jsem za nej dal 21tis ted maji Premium tusim za 16tis tak co budes povidat ze stoji 21tis :) v unoru jsem telefon utopil poslal jim to do toho kšeftu a bez problemu mi v nemecku uznali zavadu a dali novou Premium takze nejaky ty oficialni telefony jsou v dnensi dobe nesmysl... Neni duvod v osvedcenych obchodech nebrat ty levnejsi co radoby maji pak problem s pripadnou reklamaci... :wink:

pudl

Příspěvek od pudl » 24 srp 2016 18:46

jj., v chromu to je moje.
řekl bych , že designově i materiály, ale i vybavením předčí X řadu vč. Performance. Že není nástupce ? třeba nás IFA překvapí.
Jinak tzv. česká distribuce je skutečně přežitek.

Stále ale nějak nevím, kde se v jaké příležitosti objeví to 4K....nehledě na to, že mobil ve vnitřních informacích např. antutu apod. píše jen full HD.

Honza7521

Příspěvek od Honza7521 » 24 srp 2016 23:10

sensation86 píše:Tak nekoukej na oficialni zastoupeni ja koupil Premium v Maxmobilu a ti servisuji telefony SONY v nemecku... v zime jsem za nej dal 21tis ted maji Premium tusim za 16tis tak co budes povidat ze stoji 21tis :) v unoru jsem telefon utopil poslal jim to do toho kšeftu a bez problemu mi v nemecku uznali zavadu a dali novou Premium takze nejaky ty oficialni telefony jsou v dnensi dobe nesmysl... Neni duvod v osvedcenych obchodech nebrat ty levnejsi co radoby maji pak problem s pripadnou reklamaci... :wink:
No nevím jak jsi přišel v Maxmobilu na 16 tisíc. Euro distribuci mají za osmnáct a půl a českou přes dvacet tisíc. Takže o nic levnější než v alze, czc, bohemii a nebo sunnysoftu. Ale nakonec nebudu na cenu hledět a mobil koupím pokud mě něco jiného neuchvátí.

sensation86

Příspěvek od sensation86 » 26 srp 2016 15:32

Tak sli ceny nahoru vim ze je meli za 16500,- za 18500 se nevyplati ji brat... to je daleko lepsi za ty kacky vzit HTC10

Harmon
Typ zařízení: XZ2

Příspěvek od Harmon » 12 bře 2017 10:15

Takže chystá se neboli už je Sony Xperia XZ Premium a dokonce vyhrál jako nejlepší nově představený smartphone na veletrhu MWC.
https://mobilenet.cz/clanky/nejlepsim-s ... mium-32402
Sony J5,Nokia 3310,Sony Ericsson T68i,Nokia 6310i,Sony Xperia T,ARC,Z3,Lumia 950 XL,Lenovo Vibe X3,Sony Z5 Premium,LG G5,Samsung S8 edge,LG G6,Sony Xperia XZ2
Sony SmartWatch 2,LG G Watch R,Sony SmartWatch 2,Asus Zenwatch 2
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z5 Premium/XPERIA Z5 Premium Dual“