Nefunguje po aktualizaci instalační balíček

První telefon na světě se 4K displejem

Autor tohoto vlákna
RickyZ
Typ zařízení: Xperia Z5 Premium

Nefunguje po aktualizaci instalační balíček

Příspěvek od RickyZ » 24 črc 2017 21:14

Má někdo taky problém s instalací aplikaci, pomoci instalaci systému? Nejdou mi naistalovat apky ve formátu apk. Myslím, že to je aktualizací na android 7.1.1 Díky za radu.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Sony Xperia XZ2

Re: Nefunguje po aktualizaci instalační balíček

Příspěvek od vitvalecka » 24 črc 2017 23:49

Tvůj popis je dost obecný. Abychom ti dokázali pomoct, potřebujeme víc informací. :wink:
Jakou chybu to hlásí? Co se například snažíš instalovat? Jsou uvedené aplikace vůbec určené pro Android 7.1.1?
Předpokládám, že povolenou instalaci z neznámých zdrojů máš.

Odesláno z mé Xperie Z3 Dual pomocí Tapatalk

Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 25 črc 2017 10:24

Ano istalaci z neznámých zdrojů mám zapnuté. Žádnou chybu to nehlásí, při instalaci mi nejde pokračovat o krok dál, přikládám screenshot. Ani nejde vidět k čemu apka bude mít přístup, je tam jen prázdné místo a vypadá to prostě jinak než předtím. Když kliknu na další, tak se nic neděje, jde to jen zrušit. Snažím se instalovat třeba jízdní řády a pod.
Obrázek

Obrázek

Brnky78

Příspěvek od Brnky78 » 25 črc 2017 11:10

Taky jsem se s tím setkal. Dej povolit "Neznáme zdroje", pak soubor apk ulož na Google Drive a od tud instaluj. Dej vědět.

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 25 črc 2017 13:37

Už jsem to vyzkoušel, ale chová se to úplně stejně 🙁

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 25 črc 2017 14:52

Měl jsem podobný problém, vyřešila to instalace klasického správce souborů Explorer
Obrázek

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 25 črc 2017 15:00

To mi taky nepomohlo, už jsem vyzkoušel více správců souboru.

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 25 črc 2017 18:20

Poradí mi někdo prosím co s tím?

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 25 črc 2017 23:49

Sice taková trivialita, ale třeba bych zkusil vypnout a zapnout a dané apk se instalují z karty? Není problém na kartě či jsou data i na kartě šifrována? Zkusil bych jí v pc prohnat kontrolou.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 26 črc 2017 05:14

Apk instaluji z paměti telefonu. Ještě jsem zkoušel hned na začátku vymazat data a vynutit ukončení instalačního balíčku, ale zatím mi nic nepomohlo.

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 28 črc 2017 07:22

Pomůže tovární nastavení? A když znova aktualizuji na android 7.1.1, nebude to pak zase stejné?

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 28 črc 2017 08:43

Osobně bych byl spíš pro Opravu software přes Xperia Companion než jen pro prosté tovární nastavení a pak hlavně nezapomeň deaktivovat Movie Creator od Sony, neboť to pak zlobí.

Ještě před tím bych se ale zkusil podívat, jestli si při instalaci třeba nepotvrdil, aby se to dokončilo tímto programem - čili zkontrolovat u aplikací položku "Otevírat ve výchozím nastavení" a eventuálně to zrušit a třeba to pomůže i bez opravy SW

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 30 črc 2017 17:56

Ta oprava sowftwaru vymaže všechny data v telefonu nejspíš? Jak se vůbec provádí, protože asi mi nezbývá nic jineho, než to zkusit. Při otevření apky si můžu zvolit, přes co chci instalovat.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 30 črc 2017 18:07

Oprava se provádí přes Xperia Companion, nainstalovaném v pc. A ano, data budou vymazána, každopádně při obnově bych raději neobnovoval i nastavení, aby to zase nebylo to samé v bleděmodrém.

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 30 črc 2017 18:39

Děkuji moc za pomoc, asi mi nějakou dobu potrvá než se do toho pustím, když budu mít vše smazáno. Až budu nutně potřebovat něco naistalovat, tak chci abych to měl ok. Je pravda, že jsem měl ve spravci souborů potvrzené otvírání vždy jako instalaci balíčku, používám správce souboru od Asusu. Ale mám i file commar a Es file explorer pro. Taky doufám, že to bude fungovat po opravě, jinak bych přišel o stávající apky a hry, když bych je nemohl pak naistalovat.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 31 črc 2017 08:41

Jasně :wink: . Ono když to člověk dělá z gruntu, tak si to nějaký čas vezme... Já naposledy, když jsem aktualizoval z 6.0.1 na 7.0.

Ještě mě napadlo, když jsi zrušil toto: "otvírání vždy jako instalaci balíčku" vypadá to pořád stejně?

Ještě bych zkusil telefon jen restartovat.

A zkusit třeba instalovat i přes jiného správce souborů.

A ještě poslední věc, mohl bys zkusit u všech svých správců souboru vymazat data (nikoliv cache) a aby neměli žádné výchozí nastavení.. Pak eventuálně restart a když ani tak žádná změna, tak až se odhodláš k Opravě přes Xperia Companion.

Pak hlavně nezapomeň deaktivovat Movie Creator, nesmyslně vytěžuje procesor a dělá to problémy

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 09 srp 2017 12:35

Zatím jsem nedělal opravu software přes Xperia Companion. Ani mi nejde, nebo nevím úplně jak na to... Aby se mi apka neotevřela v tom správci souborů automaticky přes intalaci balíčků. Data správce souborů jsem smazal i data instalačního balíčku a pořád se to otvírá automaticky v balíčku. Možná pomůže odinstalovat úplně správce souborů a znova nainstalovat. Druhý správce souborů se mě zeptá v čem to chci otevřít, když smažu data. Tak nevím. A taky se mi stalo, že jsem měl aktualizaci v aplikaci Tipsport a přes instalační balíček se naistalovala. Ale v jiné aplikaci jsem měl také aktualizaci, soubor se normálně stáhnul, ale instalovat to nešlo, bylo to stejné jako na těch screenshotech co jsem tu dával.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 09 srp 2017 15:05

Já bych zkusil nejdříve odinstalovat ten Asusácký správce souborů, restart a pak bych zkusil něco nainstalovat, co to udělá.

Když nepomůže, odinstaloval bych další správce souborů, restart a co to udělá.

Pokud ani to nic, pak bych odinstaloval všechny správce, restartoval a pak zkusil 1 nainstalovat a provést instalaci nějaké apky, co to udělá (a rozhodně nenastavovat nic jako výchozí činnost).

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 10 srp 2017 19:06

Tak jsem to vyzkoušel, přesně jak jsi psal a stále je to stejný. Automaticky se aplikace otevře v tom instalačním balíčku. Zjistil jsem ještě, že vlastně správce File Commander nejde odinstalovat, už v telefonu byl, tak jsem ho aspoň zakázal. Takže u toho správce od Asusu a File Commander, žádná změna. Stále se to otvírá jako výchozí činnost v instalačním balíčku. Jedině v třetím Es File Explorer pro dává na výběr v čem chci otevřít apku, ale i tak jí nemůžu nainstalovat, tak jako předtím... Takže nezbude nic jineho, než ta oprava přes Xperia Companion. Ještě mě napadlo počkat na další aktualizaci 7.1.2 jestli vůbec bude a kdy taky že. A stejně se to tím nemusí vyřešit.

Autor tohoto vlákna
RickyZ

Příspěvek od RickyZ » 11 srp 2017 10:09

Teprve včera jsem přišel konečně na to, že v nastaveni aplikacích v tom instalačním balíčku je dole ještě možnost otvírat ve výchozím nastavení :lol: tam jsem to pomazal a už se to v žádném správci neotvírá jako výchozí činnost :)
Obrázek

Obrázek

Tak to bych měl, jenže pořád přetrvává ten stejný problém aplikaci nainstalovat :(

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA Z5 Premium/XPERIA Z5 Premium Dual“