Nelze aktualizovat Android

Kompaktní telefon je nyní ještě lepší
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Mufinson
Typ zařízení: Xperia Z5 Compact

Nelze aktualizovat Android

Příspěvek od Mufinson » 22 srp 2017 23:50

Zdravím,

nedávno jsem zakoupil Z5C jakožto štastný majitel předchozí Z3C, na kterou jsem nedal dopustit. Za pár dní jsem ovšem zjistil, že mi nejde aktualizovat SW na Nougat a jsem stále zaseklý na A 6.0 (32.1.A.1.163). Po chvíli zkoumání jsem zjistil, že jsem vlastníkem prototypu. Předpokládám, že to vysvětluje i fakt, že nelze SW aktualizovat a opravit ani přes Xperia Companion v PC. Ale teď k dotazu na ty zkušenější:

Lze nějakým postupem aktualizovat můj prototyp na aktuální verzi Nugátu nebo ne? Pokud ano, předpokládám, že stažením XPeriFirm a FlashTool, což bych snad mohl zvládnout dle návodu, který jsem tu někde viděl.
A nebo je to marný boj a bude lepší riskovat odeslání mobilu zpět prodejci na výměnu a riskovat další zdržení/prototyp/problémy atd...? Je mi jasné, že telefon, který už není v prodeji se asi prodejci jen tak měnit za nový chtít nebude.

předem moc díky za rady

Martin

Jozef Cmar
Administrátor

Re: Nelze aktualizovat Android

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 srp 2017 00:04

Z podstaty věci bych telefon vrátil...
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Mufinson
Typ zařízení: Xperia Z5 Compact

Příspěvek od Mufinson » 23 srp 2017 12:47

Tak samozřejmě, že vrácení je bez debat. Věc ale komplikuje fakt, že Z5c už není moc k dostání a já bych raději funkční Z5C než nějakou alternativu. Na poli malých kompaktů mne napadá jen Xperia X, ostatní už je na mne veliké. Už bych totiž při shánění stejného mobilu jinde nemusel být úspěšný.
Čistě technicky: lze tedy Flashnout prototyp nebo ne? Je zařízení omezené jen v rámci uzamčení verze sw nebo mi nepůjde ani manuálně přepsat?

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 srp 2017 21:34

Pokud je to prototyp s finálním HW, tak normálně flešnout půjde. Může to být ale taky demo kus s omezenou funkčností (šance je malá, ale je)
Obrázek
Odpovědět