Firmware 34.4.A.2.107 dostupný pro Sony XPERIA X, X Compact

Rok 2016 začíná novou modelovou řadou
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Firmware 34.4.A.2.107 dostupný pro Sony XPERIA X, X Compact

Příspěvek od verbatim » 22 srp 2018 08:30

Měsíc se s měsícem sešel a další pravidelná dávka bezpečnostních záplat pro sérii X (2016) přichází pro modely Xperia X - F5121, F5122, Xperia X Compact - F5321!

Tentokrát jsem s tímto ani moc už nepočítal, proto mě uvolnění další měsíční aktualizace velmi příjemně překvapilo. Obával jsem se, že červencovými záplatami to pro rok 2016 definitivně končí... Jsem potěšen!

FW 34.4.A.2.107 dnes uvolněn pro řadu customizací X, X Compact.

Customized DE je samozřejmě v první várce.

Uvidíme, jak na tom bude Customized CE1 stran srpnových záplat... Zatím setrvává stále na červnových, červencová aktualizace se našemu regionu již tradičně vyhnula...

Skvělá podpora nadále pokračuje, i když tentokrát, jak zmiňuji výše, jsem měl opravdu obavy, jestli FW 34.4.A.2.97 nebude naším posledním.

Vzhledem k mírnému posunu číslování na poslední pozici z verze 34.4.A.2.97 na 34.4.A.2.107 očekávám jen pravidelnou měsíční dávku bezpečnostních záplat 1. Srpen 2018, což je však i tak výborné.

Možná i opravy některých chybek a další vylepšení výkonu.

Pořád platí, že snad jen automatickou regulaci jasu, která sice doznala značného vylepšení, bych označil za lépe fungující ještě za 7.1.1.

Jinak telefon byl i s předchozími verzemi FW pěkně svižný.

Aktualizace je vcelku objemná:

ObrázekObrázek

Zdroj zde: Xperia™ X (F5121),
Xperia™ X Compact (F5321)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Re: Firmware 34.4.A.2.107 dostupný pro Sony XPERIA X, X Compact

Příspěvek od verbatim » 22 srp 2018 09:55

Tak aktualizace je nainstalována, pozoruji lehce svižnější chod, všiml jsem si lehce vyšší verze mailového klienta - otázkou je, jestli za to může vyšší úroveň zabezpečení, nebo něco malinko vylepšili.

Stále se totiž v mém případě děje to, že u dalšího účtu na Seznamu smazaná zpráva ve skutečnosti není smazaná, jen ji pak klient ignoruje - u druhého účtu (primárního) též na Seznamu je to v pořádku, ale docílil jsem toho jen opakovaným smazáním dat aplikace... Je to prostě taková hloupá chyba a pozoruji to napříč sériemi - i u XA1...

EDIT:

Pozoruji i lepší výkon při hrách. S minulou verzí FW to bylo horší - především u Temple run 2 ( tam jsem přemýšlel, jestli nebyla na vině nějaká aktualizace hry - která mi měla ukázat, že už je moje Xko slabší - neboť dříve jsem hru hrál na maximální detaily bez jediného škubnutí - nakonec jsem byl rád aspoň za střední detaily)...

Po tomto novém FW jsem mohl opět zvýšit detaily, nikoliv však na maximum, takže asi kombinace obou faktorů...

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 27 srp 2018 07:00

Dnes aktualizace konečně dorazila i pro modely z oficiální distribuce (CE1) a to jak X, tak i X Compact.

res66
Typ zařízení: Xperia X

Příspěvek od res66 » 28 srp 2018 07:24

včera aktualizováno
a všiml jsem si ze mi přes noc zmizelo jen 2% z baterie z obvyklých 4% ... není to velkej rozdíl , ale dobrý 2% k dobru .. :-D

jo a email klient na mém seznam účtu mě pěkně zlobí , už od přechodu na oreo ..
nejenže emaily ze schránky nemaže , jak bylo zmíněno , ale chodí mi upozornění na "prázdný email" :-O
a to mě teda zlobí :-/ a nevím jak tomu zamezit :-/ nemá někdo nápad jak na to , hmm ? :-O

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 28 srp 2018 08:26

Mně už zlobil i na Nougatu. Jak říkám, zkus několikrát vymazat data u aplikace emailového klienta, klidně i vynutit jeho ukončení a pak restartovat telefon a nastavit znovu.

Účet jsem pojmenoval tak, že jsem dal svou adresu - Email a nakonec jsem docílil aspoň toho, že u jednoho účtu u Seznamu - primárního - to je v pořádku a u druhého účtu na Seznamu to zlobí - ale ten tolik nevyužívám.

Naštve to, pač u starších Sony takovouhle chybu neznám...

res66
Typ zařízení: Xperia X

Příspěvek od res66 » 28 srp 2018 09:08

tak jsem provedl dle instrukci , a zda se , ze to bude uz v poradku , minimalne to , ze emaily uz maze ..
jak to budes s upozornovanim na prazdny emaily uvidim behem dne :-)
kazdopadne diky :-)
"nevim proc me to nenapadlo samotnyho :-D "
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X“