Sony XPERIA XA oficiálně představena

Bude XPERIA XA nejlevnějším telefonem portfolia?

sgf
Facebook profil: https://www.facebook.com/petr.kocandrle.5

Re: Sony XPERIA XA oficiálně představena

Příspěvek od sgf » 24 úno 2016 17:54

Jozef Cmar píše:Uspěje tedy model Sony XPERIA XA na současném trhu? Osobně si myslím, že při předpokládané ceně moc šancí na úspěch nemá.
A přitom podobně vybavený iPhone 6s (4.7" 1334x750, 2 GB RAM, 16 GB flash, NFC, BT 4.2, wifi a/b/g/n/ac) s prodejem za výrazně vyšší ceny (>= 17500) problém nemá. Dobře, má 3d-touch a pravděpodobně lepší procesor, ale ještě něco? Ekosystém Applu je sice promakaný, ale má ekosystém Googlu oproti němu nějaké výrazné vady? Mně tyhle "nedostatečné" HW specifikace přijdou úplně v pohodě a to, za co bych byl ochotný zmíněnou cenu v tomhle případě zaplatit by byl skvěle odladěný systém s rychlými aktualizacemi po dobu alespoň 3 let.
Chci tím říct, že ta cena nemusí být úplně mimo, pokud bude vykompenzovaná něčím co u konkurence člověk nenajde. A pokud jde o termín, je lepší pořádně vše doladit a začít prodávat až v létě než dát na trh nedodělek a ještě si udělat špatnou reklamu, která se se značkou potáhne do budoucna a může vést k ještě nižším prodejům.

tomrich

Příspěvek od tomrich » 24 úno 2016 18:14

gollito píše:Škoda těch baterek... Strašně malé..sice Sony má skvělý power management, a i novější procesory budou žrát asi méně..ale i tak těch mah mohlo být více.. K tomu ty ceny v Sony se zbláznili za XA 8 tisíc?? Vždyť i m 4aqua je na tom líp..a je voděodolná.. telefony to jsou opravdu hezké displeje a foťáky vypadají hodně dobře... K tomu mají přijít až v létě.. Připomíná mi to doby sonyericssonu a rady P kdy se čekalo i rok na to než se přístroj vůbec dostal do prodeje...X performance vypadá dobře ale s cenovkou 20tis už tak dobře nevypadá.. Čekal jsem že Sony na těch cenách zapracuje a jsou to zase spíše předražené zbytečné telefony..u XA jsem očekával cenu kolem maximálně 6tis víc ani od pohledu a specifikaci stát ani nemůže...vlastně může.. A X? 16tisíc?? S čipem střední třídy a bez voděodolnosti, evoluce skoro žádná spíše zpatecnicka... Smutne..Sony si kope hrob... :-( :-(
Xperia X za 16 000? Na to jsi přišel kde? :o Co jsem viděl ceny tak za cca tuto cenu je xperia x performance a xperia X byla o dost levnější něco málo pod 10 000 se mě zdá. Ale nejsou to ofiko ceny takže kdoví jaké ve skutečnosti budou.
Nokia 3310 -> Sony Ericcson k510i -> Sony Ericcson C510 -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman -> Sony Xperia M2 ->Samsung Galaxy S6 edge

Neonym

Příspěvek od Neonym » 25 úno 2016 11:11

sgf píše:A přitom podobně vybavený iPhone 6s (4.7" 1334x750, 2 GB RAM, 16 GB flash, NFC, BT 4.2, wifi a/b/g/n/ac) s prodejem za výrazně vyšší ceny (>= 17500) problém nemá. Dobře, má 3d-touch a pravděpodobně lepší procesor, ale ještě něco? Ekosystém Applu je sice promakaný, ale má ekosystém Googlu oproti němu nějaké výrazné vady? Mně tyhle "nedostatečné" HW specifikace přijdou úplně v pohodě a to, za co bych byl ochotný zmíněnou cenu v tomhle případě zaplatit by byl skvěle odladěný systém s rychlými aktualizacemi po dobu alespoň 3 let.
Chci tím říct, že ta cena nemusí být úplně mimo, pokud bude vykompenzovaná něčím co u konkurence člověk nenajde. A pokud jde o termín, je lepší pořádně vše doladit a začít prodávat až v létě než dát na trh nedodělek a ještě si udělat špatnou reklamu, která se se značkou potáhne do budoucna a může vést k ještě nižším prodejům.
Tak zrovna iPhone je telefon s čímkoliv na trhu nesrovnatelný. Má ohromnou fanbase a ti lidé to budou kupovat, ať to bude jakékoliv za cokoliv. Apple je mistr v propagaci svých produktů a Sony je pravý opak. Skvělé produkty (mnohdy byly i nejlepší) a stejně to neumí prodat. Samsung ve svých dobách prodával mnohem horší telefony, než Sony, za stejné či vyšší ceny. A Sony teď, místo aby sekalo dobrotu, tak to při "restartu" (já nějak netuším, co řada X přináší jiného) zase hnojí. Špatné informace, které navíc přicházejí ze zdrojů, odkud by přicházet neměly, podivné plány prodeje nové vlajkové lodi (Německo, GB?), žádné vyjádření k řadě Z, sebevědomé ceny (které by si Sony mělo opravdu odpustit alespoň na rok, dva, aby se více dostalo do povědomí uživatelů), atd. V Sony asi prostě nechápou, co se kolem nich děje. Tam už opravdu nestačí připravit dobrý produkt (a to ještě ani nevíme, zda ty produkty budou dobré), musí se ten produkt hlavně procpat na trh, a to se se současným postupem opravdu neděje.

martenz

Příspěvek od martenz » 25 úno 2016 11:21

znamena to ze aj kompaktne rozmery novych vlajkovych lodi konci? Nikde ani zmienka o kompaktoch...

likii

Příspěvek od likii » 25 úno 2016 11:38

Hezký článek dneska vyšel na svetandroida.cz

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 13 bře 2016 08:18

Jsou nějaké nové informace o tomto telefonu? Mám v plánu ho pořídit dceři místo původně plánovaného Huawei P8 lite.
Aktivně používané: Xperia XZ | Xperia X Compact (2x) | Xperia XA1
V šuplíku: Xperia Mini | Xperia Ray | Xperia L | Xperia M | Xperia E | Xperia Z3

Nations112

Příspěvek od Nations112 » 16 bře 2016 01:21

Neonym píše:
sgf píše:A přitom podobně vybavený iPhone 6s (4.7" 1334x750, 2 GB RAM, 16 GB flash, NFC, BT 4.2, wifi a/b/g/n/ac) s prodejem za výrazně vyšší ceny (>= 17500) problém nemá. Dobře, má 3d-touch a pravděpodobně lepší procesor, ale ještě něco? Ekosystém Applu je sice promakaný, ale má ekosystém Googlu oproti němu nějaké výrazné vady? Mně tyhle "nedostatečné" HW specifikace přijdou úplně v pohodě a to, za co bych byl ochotný zmíněnou cenu v tomhle případě zaplatit by byl skvěle odladěný systém s rychlými aktualizacemi po dobu alespoň 3 let.
Problém je v tom, že srovnávat Iphone a Xperie prostě nejde. Iphone má systém stavěný přesně na jeho hardware, takže rychlost, stabilita a odezva je úplně jiný kafe než u dosti Xperií a to mohou mít klidně dvojnásobný výkon... Nejsem nějakým velkým zastáncem Iphone, ale tohle je prostě fakt proti kterému není žádný argument ;-) A já osobně pokud bych už kupoval telefon nad 15 000 tak bych už asi taky koupil jabko. Možná nemá všemožné funkce co má konkurence (které stejně v životě nepoužiju), ale mám tam jistotu podpory, velká uživatelská základna, stabilita, odezva...
Nexus 5 32 GB - Unlock Bootloader | ROOT | Android 7.1
Xperia S 32Gb - MIUI | Záloha
Xperia Z - Záloha

Neonym

Příspěvek od Neonym » 05 dub 2016 09:58

Pořád žádné nové info? Sony, co sakra děláš? :fool:

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 06 dub 2016 19:27

Vzhledem k tomu, že plánují prodej až od léta, tak si nic nebude ještě tak měsíc. Potřebuju, aby se začala XA prodávat co nejdříve, aby do podzimu klesla cena na přijatelnou výši.. :)
V šuplíku: Xperia Mini | Xperia Ray | Xperia L | Xperia M | Xperia E | Xperia Z3

Neonym

Příspěvek od Neonym » 07 dub 2016 12:00

Podle mě neměli ty telefony vůbec ukazovat, když se do prodeje dostanou až za tak dlouho. Prezentují tak akorát svou neschopnost.

Myslím, že cena spadne na začátku rychle, ony to nějaké prodejní trháky v létě nebudou.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 18 dub 2016 12:47

Jestli bude XA levná a zajímavá, tak ji koupím
Obrázek

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 24 dub 2016 08:15

Ta cena je ale hrozivá, za tu do toho nejdu, to dceři raději koupím huawei.. :-( škoda no.

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 24 dub 2016 09:27

U nás ma Xperie XA stát přibližně 7 990 korun což je dobrá cena.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

giggso

Příspěvek od giggso » 24 dub 2016 12:19

otas.pe píše:Ta cena je ale hrozivá, za tu do toho nejdu, to dceři raději koupím huawei.. :-( škoda no.
Ktorý a za koľko?

giggso

Příspěvek od giggso » 24 dub 2016 12:20

otas.pe píše:Ta cena je ale hrozivá, za tu do toho nejdu, to dceři raději koupím huawei.. :-( škoda no.
Ktorý a za koľko?

Neonym

Příspěvek od Neonym » 24 dub 2016 14:24

Já budu telefon snad kupovat na podzim. Vzhledem k "zajímavosti" telefonů do 10k Kč a zklamání ze Samsungu Galaxy A3 (2016) to bude nejspíš tahle Xperie. Líbí se mi design a když to k tomu bude slušně běhat, tak není co řešit.

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 24 dub 2016 15:03

David Rajtr píše:U nás ma Xperie XA stát přibližně 7 990 korun což je dobrá cena.
Když vidím anglickou cenu, tak nevěřím, že u nás bude telefon o několik tisíc levnější. Za osm tisíc bych ho koupil.

otas.pe

Příspěvek od otas.pe » 24 dub 2016 15:04

giggso píše:
Ktorý a za koľko?
Klidně P8 lite za pár korun.

Neonym

Příspěvek od Neonym » 24 dub 2016 15:13

Aha, tak cenu jsem počítal také okolo těch 8k. Ta anglická cena je celkem brutální, no uvidíme, jak to v červnu bude vypadat.
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XA“