Sony XPERIA XA první pohled

Bude XPERIA XA nejlevnějším telefonem portfolia?
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA první pohled

Příspěvek od Jozef Cmar » 29 črc 2016 09:04

Už před mnoha týdny se na našem trhu oficiálně objevila XPERIA XA, podobně dlouhou dobu pak telefon používám a testuji. V současnosti už tento telefon vlastním a jsem s ním velmi spokojen, dnes se ale můžete podívat na moje první dojmy, když jsem měl telefon poprvé v ruce. Dost věcí se mi líbilo, třeba kapacita vnitřní paměti ale byla tristní. Díky intenzivní podpoře od výrobce se ale telefon zlepšuje...

Pochvalu si zaslouží konstrukce a design. Telefon je zkrátka pěkný a musí se líbit. V ruce působí velmi dobře a ani po silnějším promačkání přístroje se neozývají žádné nepříjemné zvuky. Telefon je velmi úzký a díky tomu se pohodlně drží. Displej má sice jen HD rozlišení (tedy 1280 x 720 pixelů), ale nabízí kvalitní podání barev a velmi dobré pozorovací úhly. Chválím výkonný procesor, ačkoliv Mediatek možná ve spoustě z nás stále důvěry nevzbuzuje. Ale výkon nabízí dostatečný a když k procesoru přidáme ještě 2 GB operační paměti RAM, je výsledkem spolehlivý přístroj. Kvalita fotografií je spíš průměrná, ale určitě neurazí. Naopak Android 6.0 Marshmallow funguje výborně a nové uživatelské rozhraní se mi líbí. Dříve jsem velmi kritizoval nízkou kapacitu dostupné vnitřní paměti, nyní už je situace lepší. Ale stále to není dokonalé a byl bych rád za změnu. Telefon už od začátku prodeje dostal dvě aktualizace firmware, podpora je tedy příkladná. Mrzí mě ale, že v telefonu chybí některé oblíbené XPERIA aplikace (jako třeba klávesnice nebo kalendář). Sice si je můžete dodatečně stáhnout, ale je škoda opouštět prověřená řešení. Celkový první dojem? Pokud by cena telefonu ještě mírně klesla, mohl by se telefon prodávat skvěle. Přece jenom má ještě Sony dobrý zvuk a solidní potenciál. Navíc jednotlivé barevné verze vypadají výborně. Ale při současné ceně úspěch obrovský nebude, protože konkurence nabízí výrazně více funkcí a na to mnoho zákazníků slyší. Jaký je váš názor?

článek - http://www.xperia.cz/10-zkusenosti/2712 ... %81-pohled

Obrázek

Obrázek
Obrázek

giggso

Re: Sony XPERIA XA první pohled

Příspěvek od giggso » 29 črc 2016 11:29

Po mesiaci používania je s ním manželka spokojná. Zopár dní som sa v ňom povŕtal a vyzerá byť v pohode. Svižný systém, telefón sa dobre drží, dobre vyzerá. Neľutujem tých 290€ čo som zaň vysolil. Odporúčam všetkým.

Terezka

Příspěvek od Terezka » 06 črc 2017 01:01

Přeji pěkný večer, mohl by mi prosím někdo poslat screen "vypínacího menu" :) ? Bohužel ani ve videu jsem ho nenašla, přitom u mé z3c bylo, tuším, že se asi nic nezměnilo, a menu funkcemi dolů nešlo, ale tak pro jistotu :)

Děkuji

sonyxperiaz
Typ zařízení: Z,Z2,Z5c,XA,XXc

Příspěvek od sonyxperiaz » 06 črc 2017 01:07

Myslis tento screen ?
Obrázek

Terezka

Příspěvek od Terezka » 06 črc 2017 09:48

@sonyxperiaz

ano přesně tento, díky :) koukám, že je celkem oproti z3c ochuzený, ale tak základ tam je :) díky
Odpovědět