SMS - odeslání mimo signál + počet znaků

Bude XPERIA XA nejlevnějším telefonem portfolia?
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
KatyC

SMS - odeslání mimo signál + počet znaků

Příspěvek od KatyC » 20 úno 2017 21:45

Zdravím,
zajímalo by mě, jestli je možnénějak upravit odesílání SMS, když jsem zrovna mimo signál. Třeba v metru, odešlu, signál není, SMS visí. Signál naskočí, SMS visí dál. Nikde žádné tlačítko "znovu odeslat" nebo automatické odeslání. Dá se to někde nastavit?

A druhá otázka - takové to odpočítávání znaků, když se blíží smska ke konci. Pošlu krátkou zprávu, ale hlásí mi to 3 kusy. Vím, že to nějak souvisí s diakritikou, ale zase nevím, kde to vypnout nebo nastavit tak, aby jedna SMS měla opravdu těch 160 znaků, jak jsem byla zvyklá.

Díky za poradu.
K.
Ericsson A1018 => Ericsson T65 => Ericsson K700 => Ericsson K770i (fialová) => Sony Ercisson Xperia X10 mini pro => Sony Xperia M Dual (fialová) => Xperia XA Dual (růžová) => Xperia XA2 Dual (modrá)

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: SMS - odeslání mimo signál + počet znaků

Příspěvek od verbatim » 20 úno 2017 22:06

Ad délka sms:

Zprávy - 3 tečky - Nastavení - jeď postupně dolů až narazíš na Snižování nákladů

(tím se ořeže diakritika a sms tak bude mít 160 znaků)

Ad odesílání SMS když není signál:

Standardně by to mělo být tak, že se sms uloží do fronty a jakmile je dostatečný signál, telefon se pokusí znovu sms odeslat.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
KatyC

Příspěvek od KatyC » 20 úno 2017 22:25

Možnost Snižování nákladů tam nemám :-o
A s tou frontou bych si to myslela taky. Ale nefunguje to tak...
Ericsson A1018 => Ericsson T65 => Ericsson K700 => Ericsson K770i (fialová) => Sony Ercisson Xperia X10 mini pro => Sony Xperia M Dual (fialová) => Xperia XA Dual (růžová) => Xperia XA2 Dual (modrá)

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 21 úno 2017 09:13

Tak pak tedy nemáš telefon určený oficiálně pro náš trh.

Mohla bys sem napsat číslo Přizpůsobení?

Nastavení - Informace o telefonu - Diagnostika - záložka Skutečnosti - jeď postupně dolů až narazíš na Přizpůsobení

Zároveň z tohoto umístění můžeš napsat verzi software telefonu - položka Aktuální verze softwaru.

Jinak někdy stačí jen nainstalovat aplikaci zpráv:
Můžeš odsud: http://www.apkmirror.com/apk/sony-mobil ... nications/

Normálně stáhneš - volil bych tuto verzi: Messaging 29.3.A.2.20 - neboť ta je určena pro Android 6.0. Ta nejnovější verze má jako minimální požadavek Android 7.0.

Pak si v Nastavení - Zámek obrazovky a zabezpečení - postupně pojedeš dolů až narazíš na - Neznámé zdroje a ty zapneš/povolíš

A pak nainstaluješ.

Stran toho neodesílání - nevím, telefon nemám, mohla to být třeba chyba v daném software, proto je důležité, abys napsala, co máš za verzi - viz výše.
Naposledy upravil(a) verbatim dne 21 úno 2017 11:40, celkem upraveno 4 x.

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 21 úno 2017 10:03

Katy-C. Jak psáno v předchozím příspěvků, tak nejjednoduší je nainstalovat si novou aplikaci zprávy, která snižování nákladů obsahuje. Taky to tak mám a bez problémů.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Autor tohoto vlákna
KatyC

Příspěvek od KatyC » 21 úno 2017 20:29

Zdravím,
aplikaci jsem stáhla, položku Snižování nákladů tam mám, je to super :-).
Díky za krásný polopatický návod. Ani jsem nevěděla, že si můžu tyhle systémové aplikace sama aktualizovat :oops:
Co se týče toho odesílání, tak dnes jsem zkušebně jednu v metru poslala a visí ve frontě stále.

A ano, odhadli jste přesně, nemám telefon určený pro náš trh. Xperia XA Dual se tady bohužel skoro neprodává.

Číslo přizpůsobení:
1302-4376 R10A

Aktuální verze sw:
33.2.B.3.81

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 22 úno 2017 14:44

Rádo se stalo ;-).

Jinak koukám, že telefon je určený pro Hongkong - což si můžeš ověřit zde:

Xperia™ XA Dual (F3116)

Software je zatím aktuální (stran toho, že SMS zůstane viset, aniž by se při opětovném naběhnutí signálu odeslala).

Mohla bys eventuálně zkusit v pc přes program Xperia Companion (ze stránek Sony mobile) provést Opravu software (připojuje se vypnutý telefon) - předtím však provést zálohu v tom samém programu a i klidně přímo v telefonu...

Pokud tě to však tolik nepálí, eventuálně vyčkat na nový software.

Telefon nemám, tak těžko říct (když je to Dual Sim - jestli tam máš zvolenou výchozí Sim pro SMS atp... Nebo v čem by mohl být problém...

Autor tohoto vlákna
KatyC

Příspěvek od KatyC » 22 úno 2017 22:29

Hezký večer,
tak zase díky za užitečné tipy. :good:
Ano, kupovala jsem přes e-bay, bylo to docela vtipné, prodávající byl z Hongkongu, odesílali to z Manchesteru a když jsem to zapnula, mluvilo to na mě německy :)
Co se týče té včerejší neodešlé smsky, malá změnu to přeci je. Když jsem pak dotyčné osobě poslala zprávu novou, odeslala se i ta ve frontě.
Jo a abych nebyla za úplnou lamu, tak Xperia Companion mám, a na tu stránku xpericheck.com jsem už narazila. Pořád vyhlížím, kdy už přijde inovace :wink:
Moc děkuju za rady!
K.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 23 úno 2017 09:45

Opět se rádo stalo ;-) .

Jinak mě ještě napadlo, že bys třeba mohla zase na takové visící smsce podržet prst - jestli se tam třeba neobjeví něco ve stylu "znovu odeslat" atp, nebo to bude řešit odeslání další sms v oblasti dobrého pokrytí. Případně je to opravdu chyba - další verze FW to opraví.

Tak ať jsi s telefonem spokojená ;-).
Hlavně, že se kup přes ebay zadařil, při mojí smůle by mi určitě domů přišla cihla v krabičce od telefonu :-D

Autor tohoto vlákna
KatyC

Příspěvek od KatyC » 24 úno 2017 20:43

Podržet prst - to byla první věc, kterou jsem zkoušela. Ale nic, co by mi pomohlo, se nezobrazilo.
Tak si počkám na nový FW.

Na variantu "cihla" jsem byla psychicky připravená. Ale k mé radosti se nekonala.
S telefonem jsem spokojená moc, 2v1, rychlý a chic :good:
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XA“