Prenos mobilných dát počas pripojenia k Wifi

Bude XPERIA XA nejlevnějším telefonem portfolia?
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
608609
Typ zařízení: XA, X Compact

Prenos mobilných dát počas pripojenia k Wifi

Příspěvek od 608609 » 03 črc 2017 12:46

Na úvod, ak má niekto záujem o tento model, odporúčam sonymobileshop.sk s bezkonkurenčnou cenou 159 € + fitness náramok ako darček.

K môjmu problému, keďže Xperia slúži ako sekundárne zariadenie, používam ju s vypnutými mobilnými dátami, no aj napriek tomu sa mi počas pripojenia k Wifi sieti na okamih zobrazí symbol LTE/3G podľa pokrytia a následne stiahne nejaký objem dát, nakoľko obratom mi príde o O2 sms, že som preniesol viac ako 50kB a bol mi aktivovaný tzv. internet na deň. Vyskúšal som už aj nastaviť limit dát na 0 MB, rovnako vypol dátové prenosy na pozadí, no deje sa to opakovane. Riešil niekto podobný problém, prípadne má možné riešenie? Ďakujem za reakcie.

arborad
Facebook profil: fb.com/andrej.dubos

Re: Prenos mobilných dát počas pripojenia k Wifi

Příspěvek od arborad » 03 črc 2017 16:47

Upraviť prístupový bod. V nastaveniach choď do "Dalšie" -> "Mobilné siete" -> "Názvy prístupových bodov" a tam klikni na O2 internet. Následne klikni na APN a zmeň o2internet na čokoľvek iné, ulož a už sa ti nebude vedieť pripojiť na mobilný internet ani zasvet, kým si opäť nenastavíš internetové nastavenia :wink:
HISTÓRIA:
Ericsson GA 628 > Sony Ericsson T230 > Sony Ericsson T610 > Sony Ericsson K510i > Sony Ericsson K550i > Sony Ericsson S500i > Sony Ericsson J10i2 Elm™ > Sony Ericsson Xperia™ X8 > Sony XPERIA™ M > Sony XPERIA™ E4g > Sony Xperia™ XA

AKTUÁLNE:
Sony Xperia™ XA # Android 7.0 Nougat
Sony SRS-BTV5
Sony Xperia™ E4g # Android 4.4.4 KitKat
Sony Xperia™ M # Android 5.0.2 Lollipop # CM12
Sony Ericsson Xperia™ X8 # Android 2.3.7 Gingerbread # GingerDX

sonyxperiaz
Typ zařízení: Z,Z2,Z5c,XA,XXc

Re: Prenos mobilných dát počas pripojenia k Wifi

Příspěvek od sonyxperiaz » 04 črc 2017 12:24

Mne to delalo taky. Ja data nepotrebuju(zatim)ani vpraci(wifi)ani doma(wifi).
Tak jsem to pripojeni dat zrusil primo na SIMku u operatora O2.v telefonu ted muzu zapnout data ale stejne se nepripoji,pokud nezazadam u operatora(nebo spec.kodem *....#)
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XA“