Žluté fleky strana displeje

Bude XPERIA XA nejlevnějším telefonem portfolia?
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Terezka

Žluté fleky strana displeje

Příspěvek od Terezka » 11 črc 2017 23:49

Přeji pěkný večer všem..

Tak jsem si donesla domů Xperii XA, po venkovním zběžném prohlédnutí vypadalo vše ok - je dva měsíce používaná, ale když jsem telefon rozsvítila doma, udělaly se tam po stranách takové žluté fleky.. Tuší někdo, čím to je a jeslti je možné, že jsem to venku neviděla.. ? Jiné světlo.. ? Rozbitý displej a v tom spěchu jsem to přehlídla.. ? Co s tím? No evidentně jsem si vydělala.. :cry: a chybama se člověk učí.. Vlevo je to hned pod "bezdrátová připojení" a vpravo mezi wifi bluetooth..
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Terezka

Re: Žluté fleky strana displeje

Příspěvek od Terezka » 11 črc 2017 23:55

Kbyby to někomu třeba nevadilo a chtěl by ho, prodám :D cca za 2tis.. jinak se zdá být ok.. a já si koupím novej, protože jinak se mi celkem líbí :D

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 12 črc 2017 00:10

Předpokládám, že jej máš v záruce, i když z druhé ruky zřejmě, tak normálně reklamuj.

Jen by mě zajímalo, zdali dotyčný/dotyčná o tomto problému věděli a proto se jej zbavovali - spíš to tak vypadá...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Terezka

Příspěvek od Terezka » 12 črc 2017 00:15

no slečna, co mi ho prodala, bez účtenky samozřejmě, ikdyž jí prý někde má, tak mi ted tvrdí, že to tam nebylo, vždyt jsem si ho přece prohlížela.. jeden známý mi radil ho také reklamovat, ale vzhledem k tomu že nemám tu účtenku, tak nevím, jestli by mi vzali jak říkal podle čísla telefonu, že to v databázi mít prý musí.. jen jak dokázat, že jsem ho třeba někde neukradla.

Nazghul

Příspěvek od Nazghul » 12 črc 2017 07:20

Přesně takové žluté skvrny viditelné pouze na bílém pozadí jsem reklamoval na své Z3. Vyměnili displej a za 3 měsíce se objevil modrý flek viditelný na černém pozadí, tak vyměnili displej a baterii. Doufám, že už bude pokoj, když mi koncem měsíce končí záruka...

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 12 črc 2017 08:06

Terezka

Zkus na tu "káču" zatlačit, aby ti aspoň opatřila tu účtenku, případně v jakém obchodě to kupovala a kdyby tam zašla s tebou např... Dle imei by to našli a mohli by účtenku vystavit znovu, nebo kdyby to kupovala přes net, tam si to (objednávku, doklad o koupi) přece člověk ve svém účtu může vytisknout a s tím třeba poprosit o účtenku, nebo bude stačit již samotný vytištěný doklad.

Ad ta "krádež" z tvé strany (vím, že jsi neukradla, ale navazuji na tvůj text), no snad i ona si jej opatřila legálním způsobem.

Případně, jestli jsi to třeba kupovala přes aukro, tak to zkusit řešit s nimi, mohli by na ní zatlačit s tím, že předmět aukce nebyl v takovém stavu, jak bylo uvedeno a má závadu...

A pro příště bez účtenky ani ránu no...

Autor tohoto vlákna
Terezka

Příspěvek od Terezka » 12 črc 2017 09:37

já žiju momentálně v irsku, telefon šel z ruky do ruky.. byla to nějaká mladá slečna a irové zrovna o své věci nedbají :oops: :D

Telefony jsou tu blokované do sítě, takže jdu dnes do toho obchodu, kde ona to kupovala, a zkusím něco podle čísla telefonu zjistit..

no chybama se člověk učí.. příště telefon prostě z obchodu, a jinak se na to radši vykašlat..

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 12 črc 2017 09:43

Aha :D , tak držím palce na ten obchod, abyste se domluvili.

Autor tohoto vlákna
Terezka

Příspěvek od Terezka » 12 črc 2017 23:35

Zdravím, jen dávám vědět, že jsme se v obchodě domluvili :) podle imei ho dohledali a opravdu byl koupený v květnu a do reklamace ho vzali, ale prý záleží na servisu, jestli to uznají a opraví, nebo ne.. tak snad :)

Autor tohoto vlákna
Terezka

Příspěvek od Terezka » 25 črc 2017 00:08

Tenhle obchod se mi nakonec opravdu povedl, ze servisu jsem dostala telefon s opraveným displejem a dokonce i s komplet vyměněným krytem :oops: :good: :Yahoo!:

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 25 črc 2017 08:54

Super :D!

Hlavně, že ti to opravili. Tak ještě tam dostat android 7.0 - pokud ti ještě nebyl nabídnut a ten telefon to vážně oživí :wink:

Autor tohoto vlákna
Terezka

Příspěvek od Terezka » 25 črc 2017 17:46

četla jsem :) můžu se jet zeptat, kde to v telefonu zjistím? v informacích o telefonu mám pořád android 6 ale nemůžu nikde v nastavení najít to středisko aktualizací, kde bych ověřila, jestli nějaké aktualizace jsou :)děkuju

p.s. to středisko jsem našla jen v aplikacích, ale z toho se do té aplikace prokliknout nedá :/

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 25 črc 2017 23:57

Standardně to bývá v: Nastavení - Informace o telefonu - Aktualizace software - "tři tečky" - Obnovit.

Nebo taky What's New - vysunout nabídku zleva - Aktualizace - "tři tečky" - Obnovit.

Taky nemusí být vůbec přítomna (zatím) pak jedině počkat, nebo Flashtool.

Autor tohoto vlákna
Terezka

Příspěvek od Terezka » 26 črc 2017 00:31

@verbatim

děkuji.. :) tak zatím není přítomna, píše to že obsahuje nejnovější systém, tak musím počkat.. hrabat se v tom, na to nemám hlavu :D :unknown:
takže musím počkat, zatím ji český t-mobile, resp. v roamingu irská 3ka zatím nemá
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XA“