Sony XPERIA X Performance versus Huawei P9

Aneb zapomeňte na model Sony XPERIA Z5...
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA X Performance versus Huawei P9

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 bře 2017 00:34

Při úklidu svého počítače jsem narazil na několik společných fotografií modelu Sony XPERIA X Performance a Huawei P9. Dva velmi krásné telefony v bílém provedení vypadají velmi dobře, nabízí vysoký výkon a také nadstandardní fotoaparát. Jejich osud ale byl výrazně odlišný... Na první zmíněný telefon se díky zemětřesení muselo velmi dlouho čekat, naopak druhý přístroj zaznamenal obrovský úspěch.

Otázkou zůstává, jaká bude situace v roce 2017. Neočekávám nijak výraznou změnu sil na současném trhu, mnohokráte zmíněná XPERIA XZ Premium ale má reálnou šanci zaujmout. Třeba Samsung se ale na ofenzivu ještě chystá a rovněž Apple pravděpodobně připravuje výrazně upravený iPhone. Rok 2017 tak bude velmi zajímavý, pokud se ale vrátíme k modelům XPERIA X Performance a Huawei P9 uznávám, že oba mají svoje kouzlo a to především v bílém provedení. Kombinací toho nejlepšího od obou výrobců by mohl vzniknout skutečně skvělý přístroj, souhlasíte?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

viperman
Typ zařízení: Xperia XZ2

Re: Sony XPERIA X Performance versus Huawei P9

Příspěvek od viperman » 08 bře 2017 11:00

na SK a CZ trhu je X performance stale dost draha dokonca niekde aj viac ako XZ-ko co je smiesne... , ale napr v nemeckom amazone sa da kupit biela verzia za krasnych 416,90 eur s dph a s dopravou na SK zdarma a oficialna nemecka distribucia :)
Xperia X + Xperia Z3 Compact + Xperia Z4 Tablet

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 08 bře 2017 11:07

Jj, ty ceny jsou někdy celkem divoké...
Obrázek

Tronn

Příspěvek od Tronn » 10 bře 2017 07:58

U nas jde taky sehnat X Performance od 11 tisic s dvouletou zarukou tak nevim proc resit Amazon ci co.

X Performance i P9 sem mel respektive mam.

U XP bych zmensil ramecky.To je asi tak jedina vec co me stvala.
Jo a samozrejme vic RAM.

P9 v bilo stribrne vypada vyborne.Ty sede sou k bliti.Chybela tomu nejaka poradna cerna.
Jinak jde o pekny telefon s trochu vyssi cenou.15 tisic bylo celkem dost.
I kdyz slo o dobre vybavenej telefon tak nebyl v nicem vyjimecnej.Spis bych oceni Snapdragon 820 a 4GB RAM.

Dvojitej fotak peknej ale spis slo o marketing.Napriklad Zenfone 3 za desitku v realu foti lip s jednou cockou :)
Jediny co bylo spickove tak zpracovani.Nicmene tomu zas chybela originalita.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 10 bře 2017 08:11

Kvuli lepsimu multitaskingu.Logicky,zejo.

Rozmery mohly byt aspon stejne jako u Xperie X. Ta sedla do ruky hned lip.I kdyz papirove rozmery byly zanedbatelne.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 10 bře 2017 08:27

Vzhledem k tomu ze sem presel z XX na XP tak ano...poznal sem a v ruce mi vic vyhovovala XX.

Chapes co znamena lepsi multitasking?
Ano uplne v pohode vyuzivam 3GB. Dost pouzivam Chrome a v kombinaci s jinama narocnejsima apkama se refreshuje casteji nez treba u srovnatelnych telefonu se 4GB.Tim sem si potvrdil ze me osobne vyhovuje vic 4GB nez 3GB (pokud se jedna o srovnatelne dobre odladenej telefon).Jen priklad.
Az budu chtit vedet co mi staci nebo nestaci tak ti dam vedet.
Nebo si rovnou koupim iPhone a necham si to rikat od vyrobce ;)

Tronn

Příspěvek od Tronn » 10 bře 2017 08:39

Me prave jo.Sice jen jednou nebo dvakrat ale i tak me to stve.Kazdej ma jiny priority.
Pro priklad.
U P9 Lite s 2GB se mi refreshoval klidne 30x za den.Stacilo vylezt z chromu do fb messengeru, prejit do TPT a zpet do chromu a hotovo.To bych rekl ze byla kombinace male RAM a spatne odladenosti.
Priklad z druhe strany.Treba u Honoru 8 se mi Chrome znovunacetl az po 5ti dnech pouzivani. To sem cumel.
U Zenfonu 3 to bylo podobne.
S 3GB dokazu zit ale 4 mi proste vyhovuji vic.

viperman

Příspěvek od viperman » 10 bře 2017 08:45

aj na SK sa da zohnat performance za podobne prachy otazka ze co je to za obchod a aku ma povest pri pripadnej reklamacii :) osobne radsej preferujem zname a velke obchody...

Tronn

Příspěvek od Tronn » 10 bře 2017 08:57

U nas treba Max Shop za cca 11k. Prodava vetsinou nemecke sedivky a posila je tam i na reklamaci.Takze to jde pres nemeckej aut. servis.
Jeste nikdo nezjistil jestli veme Arvato treba nemeckou sedivku?Treba dle imei a stari je primo v systemu.
Furt mi to prijde lepsi jak resit pres Amazon.

viperman

Příspěvek od viperman » 10 bře 2017 09:29

aj tak mi ale stale nelogicke a divne ze napr tovar kupeny z amazonu napr nemozem servisovat u nas :) a ze EU jednotny trh :) teda pocitam ze sa to neda, realne som to este neskusal..

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 10 bře 2017 09:31

Já mám jednu Z2 kupovanou na mall.cz s customizací DE a normálně jsem posílal do Arvata bez problémů.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

CarlosM

Příspěvek od CarlosM » 11 bře 2017 12:40

To já tedy po bohatých NEGATIVNÍCH zkušenostech s ARVATEM mile rád sáhl po německé šedivce a německém servisu...
Měl jsem performance za 18 tis....4x reklamace typu...telefon utopen...řešení...výměna baterie...atd. no hrůůůza!!!
Měl jsem pocit po vrácení přístroje, že s ním snad někdo ještě týden pařil a tak...
Myslím si, že z mého pohledu Arvato není odborný servis a že při zakoupení TOP modelu by se měli o zákazníky lépe starat.
Nakonec jsem si nechal vrátit peníze a za 11,500 sem koupil novou s německým servisem.
Odpovědět