Sony XPERIA XA Ultra a kapacita interního úložiště

Selfie fotoaparát v hlavní roli
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA Ultra a kapacita interního úložiště

Příspěvek od Jozef Cmar » 19 zář 2016 23:08

Sony XPERIA XA Ultra je posledním telefonem od společnosti Sony Mobile, který se zatím dostal na náš trh. V mnoha ohledech se mi tento přístroj velmi líbí, má totiž velmi atraktivní design a potěší také obrovský displej. Ale ani tentokráte se výrobce nevyhnul problémům s kapacitou vnitřní paměti. Specifikace hovoří o 16 GB úložišti, realita je ale po aktualizaci předinstalovaných aplikací mnohem horší...

Opakuje se situace z ostatních letošních telefonů Sony XPERIA - předinstalované aplikace není možné smazat, můžete je jedině vypnout. Pokud ale naopak provedete kompletní aktualizaci telefonu, budete nepříjemně překvapeni. Už jen fakt, že se aktualizuje skoro 40 aplikací je z mého pohledu dobrým znamením, že uživatelské rozhraní telefonů Sony XPERIA by si zasloužila odtučňovací kůru. Je otázkou, kolik společnost Sony Mobile dostane peněz za to, že do svých telefonů napevno instaluje aplikace, které nevyužije zdaleka každý zákazník. Ale výrobce by se proti tomuto mohl jasně vymezit a přiblížit se více telefonům s čistým operačním systémem Android. S menším počtem předinstalovaných aplikací se telefon bude chovat lépe a navíc nabídne uživateli více prostoru. A jak tedy dopadla XPERIA XA Ultra? Po aktualizaci aplikací vám zůstane necelých 6 GB prostoru pro vaše data a to skutečně není mnoho. Pokud by výrobce ubral bloatware, rozhodně by s zvýšila šance, že můj příští telefon bude od společnosti Sony Mobile. Jak to vidíte vy?

článek - http://www.xperia.cz/7-novinky/2805-son ... 8Cte%CC%8C

Sony XPERIA XA Ultra můžete zakoupit na iSpace - https://www.ispace.cz/sony-xperia-xa-ultra-f3211-white

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

sensation86

Re: Sony XPERIA XA Ultra a kapacita interního úložiště

Příspěvek od sensation86 » 20 zář 2016 09:16

Dost slusnej narez, jeden z duvodu proc se mi SONY zaclo hnusit... pak nemaji vykazovat najednou zisky kdyz nacpou system aplikacemi od googlu a nelze je dat pryc.... no nekdo jim za to zaplatil... :) plus to odstranovani aplikaci ktere tam leta SONY melo... tenhle pristup aj. se mi naprosto prici...

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 20 zář 2016 10:11

Souhlas. Naštěstí u nových telefonů XZ a compact údajně většina jde odinstalovat.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Tronn

Příspěvek od Tronn » 20 zář 2016 16:38

Stejne to moc nechapu.U me XA je sice hromada aplikaci ale to u konkurence taky a stejne z 16GB papirove zustava 10-11GB.Respektive i kdybych odinstaloval vetsinu nepotrebnych apek tak mi to uvolni tak neco pres 1GB .Teda jen odhad.Takze 5.5GB volneho uloziste mi nedava smysl ani s tema apkama.
6GB je fakt fail.U Samsungu s 8GB papirovou pameti a taky hromadkou apek ma clovek treba kolem 5GB k dispozici.Kde asi Sony udelalo chybu?

To se nebavim o XX s 32GB a volne 17GB (jak se tu nekde psalo).To by muselo byt sakra hromada aplikaci kdyz konkurence ma volne kolem 24GB pri stejne pameti.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 zář 2016 16:44

Souhlas, konkurence analogický systém s podobným počtem aplikací udělá stejně fungující a podstatně menší...
Obrázek

Moribundus

Příspěvek od Moribundus » 29 zář 2016 15:57

Původně jsem o něm hodně přemýšlel. Teď vidím, že nemám zatím důvod měnit za mojí C5 ultra dual, kterou mám rok. Tu kapacitu baterie nechápu, tomu prostě nerozumím, stačí se podívat ke konkurenci, i když jsem prostě srdcař a Sony si už kupuji asi z nostalgie...

jirka67

Příspěvek od jirka67 » 30 zář 2016 10:08

Přesně moje řeč. Také zatím nemám důvod měnit moji C5 Ultra Dual za tuto XA Ultra. Uvidíme, co bude příští rok. Nicméně telefon s menší úhlopříčkou bych si již nekoupil :-) Až na jednu výjimku (T-Mobile MDA) jsem měl vždy Sony (dříve SonyEricsson), tak bych značku měnil nerad.
Odpovědět