Sony XPERIA XA Ultra test výkonu

Selfie fotoaparát v hlavní roli
Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor
Příspěvky: 11400
Registrován: 18 pro 2011 09:50

Sony XPERIA XA Ultra test výkonu

#1

Příspěvek od Jozef Cmar » 22 zář 2016 00:03

Sony XPERIA XA Ultra je velmi zajímavým telefonem v portfoliu společnosti Sony Mobile. Po dlouhé době se k nám opět dostává telefon s takto rozměrným displejem, vzhledem k menšímu portfoliu výrobce je ale logické, že jednotlivé přístroje prodává po celém světě. Uvnitř přístroje se nachází procesor Mediatek a celé 3 GB operační paměti, přesto je ale pro mě výkon tohoto přístroje zklamáním.

Při samotném procházení uživatelského rozhraní reaguje telefon velmi rychle, tady nemám námitky. Ale málo lidí si kupuje telefon proto, aby se kochali pohledem na pěkné ikony od společnosti Sony Mobile. Při spouštění náročnějších aplikací jsem měl pocit, že telefon už tak rychle nereaguje. Instalace aplikace Antutu Benchmark a následné změření ukázalo, že moje obavy nejsou zbytečné. Telefon dosáhl skóre na hranici 50 tisíc bodů a to není moc... Respektive je třeba to upřesnit, modely XPERIA Z3 a XPERIA Z3 Compact třeba dosahují podobné skóre. To jsou ale dva roky staré přístroje, které už se přestávají prodávat (po dlouhé a úspěšné kariéře). Především je ale třba přihlédnout k současné ceně telefonu - přibližně 11 tisíc korun je za takto málo výkonný přístroj prostě moc peněz. Za zvýšení úhlopříčky proti modelu XPERIA XA a 1 GB operační paměti navíc si výrobce řekl o 4000 korun a to prostě je moc. Telefon si za tuto cenu zasloužil mnohem lepší procesor, to se ale bohužel nestalo. Jak hodnotíte výkon tohoto telefonu vy? A ačkoliv nerad odbíhám ke konkurenci - Honor 8 stojí o několik stokorun méně, nabízí celé 4 GB operační paměti a kromě spousty dalších výhod má procesor, jehož výkon je takřka dvojnásobný proti modelu XPERIA XA Ultra. Nerozumím, jak chce výrobce s tímto bojovat na současném trhu. Ale abych to trochu odlehčil - pořád ještě jsou tady výrobci, kteří toto umí dotáhnout mnohem dál. Třeba HTC, které včera představilo telefon s tři roky starým procesorem...

článek -Obrázek

Obrázek
Obrázek


Tronn

Re: Sony XPERIA XA Ultra test výkonu

#2

Příspěvek od Tronn » 22 zář 2016 09:24

Jo to HTC se snapem 400 je fail roku.Tohle dlouho nikdo neprekona.
Jinak ja bych na antutu nekoukal.To je apka fakt k nicemu kdyz vidim ty body.I Snap800 je v zatezi podstatne lepsi jak Helio P10.Tyhle procesory by se mely drzet nekde v telefonech kolem 5-6tis.Pac se jedna o nizsi stredni tridu.At ma bodu v antutu nebo jader kolik chce.
Za 11tis tam mel byt proste Snap650/652.

Odpovědět

Zpět na „XPERIA XA Ultra“