Sony XPERIA E5 první pohled

Nejlevnější XPERIA pro rok 2016?
Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA E5 první pohled

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 srp 2016 22:59

Před pár týdny se na našem trhu oficiálně objevil model Sony XPERIA E5 a jakmile to bylo možné, vrhl jsem se na testování tohoto přístroje. Neočekával jsem žádné zázraky, přece jenom telefony řady E vždycky bojovaly na trhu spíše cenou a nikoliv výbavou. Nový model ale ukazuje, že také v nižší střední třídě už dnes najdeme telefony, které fungují velmi rychle a spolehlivě. Naopak ale nepochválím design...

Právě design je z mého pohledu skutečně nejslabší stránkou celého telefonu. Šedá myš, přesně tak lze stručně charakterizovat model Sony XPERIA E5, minimálně pokud se bavíme o černém provedení. Neznamená to, že by konstrukce byla špatná nebo nekvalitní. Ale telefon na mě vůbec nepůsobí atraktivním dojmem. Chválím naopak za displej, úhlopříčka 5 palců je akorát a totéž platí pro rozlišení 1280 x 720 pixelů. Potěší Android 6.0 Marshmallow, mnohem důležitější jsou ale rychlé reakce telefonu. S těmi jsem úplně nepočítal, čtyřjádrový procesor Mediatek není zrovna zárukou vysokého výkonu, totéž navíc můžeme také říci o 1,5 GB operační paměti. Reálně ale telefon funguje skvěle a třeba proti modelu XPERIA M4 Aqua je výrazně rychlejší. V kombinaci s uživatelském rozhraním od společnosti Sony Mobile je výsledkem dobře fungující telefon. 16 GB vnitřní paměti chválím, dostatečná je kapacita baterie (2300 mAh). Celkový dojem? Sony XPERIA E5 těží z výhod dražších telefonů Sony XPERIA, ale to mu k úspěchu možná nebude stačit. Zatímco model XPERIA XA k tomu totiž přidává velmi atraktivní design, tady nadšený nejsem. Uvidíme, jestli toto rozhodnutí změní osobní zkušenost s bílou verzí. Jaké jsou vaše dojmy?

článek - http://www.xperia.cz/14-ostatni/2715-so ... %81-pohled

Sony XPERIA E5 v černém provedení můžete zakoupit na iSpace - http://www.ispace.cz/sony-xperia-e5-f3311-black/

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „XPERIA E5“