Výdrž baterie

eagle
Typ zařízení: Sony XZ

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od eagle » 11 led 2018 12:01

Ahoj pozoruji na mem Sony XZ výrazně pokles kapacity baterie. Někdo nějaké doporučení třeba jsem dnes odpojoval nabíječku v osm hodin ráno a už mám jen 64%. Mám customizaci tu která je tady uvedená jak získat Android 8.0 kdybych se jí rozhodl přehrát za českou naší doporucite mi prosím kde ji najdu...a napsat tipy co s tou baterií, velmi mě to trápí diky moc .

traveller
Typ zařízení: Sony :)

Příspěvek od traveller » 28 led 2018 20:47

Přátelé, používáte někdo funkci ochrana baterie? Já ji na zkoušku zapnul a musím říct, je je úplně na nic. Asi po měsíci pravidelného nabíjení a vstávání v 6.15 ráno najednou telefon nahlásil, že bude plně nabit v 4.10. To mu poradil asi nějaký potroublý algoritmus. Nechápu, proč se tento "inteligent" nepodívá třeba na budík (a on ví, že ho mám, protože pokud ho nezapnu, nezapomene to připomenout) a nenastaví 100% dobití třeba 5 minut před budíkem? Na to není potřeba umělou inteligenci, aby zjistil, kdy chci mít telefon plně nabitý...

bedanek

Příspěvek od bedanek » 29 led 2018 06:46

Tak já to používám a nemám s tím problém. Zhruba po 3-4 nabíjení mi ukáže plné dobití cca hodinu před budíkem a po dalších cca 2-3 už je to těsně před budíkem.

Mac

Příspěvek od Mac » 29 led 2018 13:29

Taky se připojuji, za mě to funguje téměř bezvadně.

Na budík to určitě kouká, řekl bych, určitě ho bere jako horní limit, kdy nejpozději to nabít na 100%, protože když obvykle vstávám v 7:00 a navrhne to dobití třeba v 6:00, tak i když jednou za čas vstávám s budíkem na 05:00, hodí mi to dobití hned na 04:00.

Občas bych asi taky uvítal, aby to bylo blíž aktuálímu budíku, ale pokud to bude držet baterku na 100% jenom hodinu před budíkem, pořád lepší, než aby to tam viselo takto celou noc.

Řekl bych, že ten algoritmus jede hodně "safe-side", aby se v žádném případě nestalo, že máš neplné nabití na budík i 30-60 minut předem, pokud náhodou vstaneš troche dříve než budík.
Xperia XZ1, Lenovo Vibe S1, Xperia SP, Xperia Mini Pro

bedanek

Příspěvek od bedanek » 29 led 2018 15:05

Jjj dokonce mám pocit, že stačí zapnout display o půl hodiny dříve ( mrknout na hodiny) a další den se to posune trochu zpět

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 29 led 2018 15:29

Pokud někomu nevyhovuje, tady lze stáhnout nejnovější aplikaci battery care.
https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobi ... -download/
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

JindNovo
Typ zařízení: Xperia T, Xperia XZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JindNovo » 30 led 2018 00:35

A pak jsem tu já, který pracuje na směny, takže nabíjím každý týden jindy a když už to náhodou vyplivne nějaký čas pro plné nabití, tak je to nesmysl. Bohužel to nekouká na budíky ani ten týden, kdy opravdu nabíjím přes noc.
Alcatel One Touch DB Club => Nokia 3410 => Motorola SLVR L7 => SE k850i => Nokia C1-01 => Xperia T => Xperia XZ

Aktivní, odstavené, kaput

007ToMMaS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 007ToMMaS » 02 srp 2018 06:30

Ahojte, po aktualizácii nejakej aktualizácii aplikácie sa mi nehorázne telefón vybíja. V správa batérie stále píše média alebo sťahovanie. Neviete prosím vás poradiť čo to môže spôsobovať? Ide ma z toho utrhnúť.

Ďakujem.

Odoslané z F8331 pomocou Tapatalku

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 02 srp 2018 08:17

Může to dělat i nějaký defektní mediální soubor. Jdou všechna média zobrazit/přehrát? Nestahoval jsi v poslední době nějaké video, obrázek hudbu? Pokud ano, zkusit jej vymazat (eventuálně po zálohování).

Co používáš za galerii? Album od Sony?

Pokud by se ti ani tak nepodařilo identifikovat onen soubor/soubory, tak bych doporučil:

Vytáhnout kartu a zkusit.

Vymazat skrytý soubor .thumbnails ve vnitřním úložišti /storage/emulated/0/DCIM/

Galerie si jej vytvoří znovu.

Vymazal bych data jak u Album, tak Hudby (za předpokladu, že to je tvůj hlavní přehrávač).

U Hudby bych u nastavení zkontroloval/vypnul Stáhnout informace o hudbě, Stažení obalu během přehrávání přepnul na Nikdy.

Vytaženou kartu strčit do pc a nechat zkontrolovat a opravit chyby. Vyzkoušet, jestli i pc přehraje média a není tam nějaké podezřelé.

Pak vložit do telefonu a nechat jej skenovat celou kartu, znovu se podívat a nastavit jak Album, Hudbu (viz výše).

A pak to sledovat.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

007ToMMaS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 007ToMMaS » 03 srp 2018 11:26

Ahoj,
Ďakujem za radu ale nepomáha nič z toho. Používam album a hudbu od sony. každopádne dnes ma to už dožralo, tak robím backup a idem urobiť HR lebo nemám čas hľadať celý deň kde a čo a báť sa či mi mobil vydrží fungovať ešte hodinu alebo čo. Fakt ako nechápem ako sa čosi takéto môže stať, že z ničoho nič po update aplikácie mu drbne v palici.
Skúšal som aj prevádzku bez karty ale vybíjal sa aj tak.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 03 srp 2018 11:42

Aha.

Tak když už v tom budeš, tak už bych spíš doporučoval Opravu Software přes Xperia Companion - než jen prosté továrko (které řeší jen uživatelská data, appky...)

007ToMMaS
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 007ToMMaS » 04 srp 2018 19:55

Tak skúšal som, urobil som opravu software cez PC. A problém pretrváva. Zistil som že keď je pripojená karta tak vtedy beží app média alebo sťahovanie. Tak ju mám odpojenú. Zajtra urobím zálohu karty a urobím formát kontrolu a defragmentaciu. Vložím fotky, a dôležité veci bez nejakých veci naviac z uvidím ako sa to bude chovať.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 04 srp 2018 20:47

Určitě udělej kontrolu a opravu chyb a pak bych ještě udělal formát karty v telefonu. Defragmentaci nedělej, tím té kartě neprospěješ, spíš naopak (zkrácení životnosti).

A vyzkoušej dané soubory, jestli nejsou nějak poškozené a jdou zobrazit/přehrát i v pc - pokud bude nějaký soubor defektní, telefon se jej snaží pořád přečíst a pak žere baterku o 106.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Sony Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 04 srp 2018 21:17

Jak píše Verbatim, v žádném případě nedělej na SD kartě defragmentaci! Tím jí pouze uškodíš!

Defragmentace se dělá pouze na plotnových discích (HDD), kde je přístup k "rozdrobeným datům všude na disku" velmi zdlouhavý - většinu času se čeká, až se plotna disku otočí na správné místo.
Flash paměti (které se používají v SD kartách, SSD discích atd.) mají v podstatě konstantní přístupový čas k libovolnému místu. Defragmentace je tedy k ničemu. Pouze snižuješ životnost/poškozuješ paměťové buňky zbytečnými zápisy. Potenciálně lze takhle paměťovou kartu odepsat.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XZ“