Koupit Z5 nebo XZ ?

Autor tohoto vlákna
BADMOPAR

Koupit Z5 nebo XZ ?

Příspěvek od BADMOPAR » 06 srp 2017 12:00

V pátek mi odešla moje Z1 do věčných lovišť. Poslal jsem jí poštou do Arvata na výměnu baterky a vrátili mi to s tim že to nejde, protože je ohnutej rám. Česká Pošta se tedy opět předvedla :x Potřebuju co nejdřív novej mobil a váhám mezi Z5 a XZ. U Z5 jsou výhody jako MHL, což jsem používal na autoradiu na navigaci, jenže na foru Kenwoodu říkají že to s novější verzí Androidu už nefunguje, NFC čip ze spodu a ty skleněný záda na který můžu nalepit nějakou folii. Pro Z5 mluví novější verze Androidu, ale mám strach že se poškrábou ty plechový záda. Ty gumový bumper kryty nepoužívám, protože se to pak nevejde do pouzdra na pásek, nebo do držáku do auta. Potřebuju vědět jestli je něco na tom XZku o tolik lepšího, nebo jestli si radši koupit 2 roky starej mobil. Dík
I don´t wanna be a product of my environment.
I want my environment to be product of me.

Mirek_M2

Re: Koupit Z5 nebo XZ ?

Příspěvek od Mirek_M2 » 06 srp 2017 12:28

Za mě Z5,
mám ho v klasickém plastovém obalu /snad v tom nejtenčím / protože bez něho se mi špatně bral ze stolu do ruky /klouzal/ a do držáku v autě se vejde /mám takový univerzální/
Měl jsem ho měsíc bez jakéhokoliv obalu a nepoškrábal se.
7.1 mu sluší.

XZ dostane určitě Android 8
u Z5 doufáme ;-)

Odesláno z mého E6653 pomocí Tapatalk

Xperia Z5
xperia M2
xperia SOLA

Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 06 srp 2017 12:44

Podle mého záleží, za kolik a kde byste telefon kupoval. XZ prostě je lepší, o tom nelze diskutovat moc... Ale jde o to, jestli se cenový rozdíl vyplatí. Na druhou stranu třeba zelená Z5 je podle mého hezčí než jakákoliv verze XZ. Z pohledu podpory je XZ skoro na začátku, Z5 je na konci...
Obrázek

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 06 srp 2017 13:07

Spíš XZ a nebo koupit nějký levný mobil a počkat co Sony ukáže za měsíc na IFA.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

Autor tohoto vlákna
BADMOPAR

Příspěvek od BADMOPAR » 06 srp 2017 13:14

Ještě mně napadá, že se Z1 jsem míval problémy s nabíjením při navigování. Vždycky mi vyskočila hláška, že se zařízení nenabíjí i na 2A nabíječce. Novější modely tím už netrpí ?

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 srp 2017 13:14

Pokud chces jen Sony a koukas po sedivkach (dle te Z5) tak urcite mrkni na X Performance.To je dobrej kompromis. Z5 bych nebral prave kvuli te koncici podpore.

Autor tohoto vlákna
BADMOPAR

Příspěvek od BADMOPAR » 06 srp 2017 13:20

Zkoušel jsem i Galaxy S5, ale displej se mi jeví dost do teplýho tonu. Co bylo na Xperii červený tak na Galaxy S5 bylo do oranžova ve všech nastaveních zobrazení a toho balastu co tam Samsung nacpal :-( Stěžejní je pro mně IP 68

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 srp 2017 13:27

Tak S5 je kram.Nikdy to zadna pecka nebyla.
Tak mrkni na Lg G6. Momentalne za luxusni cenu, s IP68 i nejakou tou odolnosti pri padu.A je to model pro rok 2017.
Imho nejvyhodnejsi nabidka momentalne.

Autor tohoto vlákna
BADMOPAR

Příspěvek od BADMOPAR » 06 srp 2017 13:55

Tronn píše:
06 srp 2017 13:27
Tak S5 je kram.Nikdy to zadna pecka nebyla.
Tak mrkni na Lg G6. Momentalne za luxusni cenu, s IP68 i nejakou tou odolnosti pri padu.A je to model pro rok 2017.
Imho nejvyhodnejsi nabidka momentalne.
Ten vypadá fakt skvěle. Zamrzí jen mono reprák, ale zase má MIL-STD 810G.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 srp 2017 14:02

Ale i ten mono nehraje spatne.

Jj prave ten armadni standart nema jen tak kazdej.Jinak zbytek telefonu je taky povedenej.Ma i slusnou vydrz.Mel sem ho doma tak mesic a opravdu prekvapila.

Pepousek

Příspěvek od Pepousek » 06 srp 2017 21:51

Ještě bych zvážil Xperia X nebo Xperia x Perfor. :good:
NOKIA 7 plus 8.1.0 :good:
SONY XPERIA X 8.0.0 FW34.4.A.2.50 /DE - Záložní mobil
(Dříve - Sony Xperia Z, Z2, Z3)
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (GT P3110) RESURRECTION REMIX-5.0.2
LG G Pad 8.3 Android 5.0.2
Hodinky Huawei Watch Wear 2.0
ASUS ZenFone 2 Laser 32GB 6.0.1

aspir

Příspěvek od aspir » 06 srp 2017 22:49

XZ můžu jen doporučit

Odesláno z mého F8331 pomocí Tapatalk

Xperia T
Xperia Z1 Compact
Xperia Z3
Xperia E5
Xperia XZ
Xperia XZ Premium

Milvus

Příspěvek od Milvus » 06 srp 2017 22:50

Teda já nevím, ale v mém případě pořád marně hledám náhradu za pomalu dosluhující Z2.. Chtěl bych zůstat věrný Sony, ale bohužel Z5 mi přijde už relativně "stará", no a jak u X Performance (u které se mi mimo jiné nelíbí menší kapacita baterie), tak u XZ se mi nelíbí plastové rámečky.. Po zhlédnutí různých bend testů to zdaleka nevydrží tolik co např. moje Z2, a dávat za něco takového tolik peněz kolik právě XZ stojí se mi moc nechce..
Zaujalo mě právě LG G6 výše zmíněné ale značku LG nemám moc v oblibě.. Požaduji něco s dobrou výdrží baterie, kvalitní konstrukcí, dobrým HW a taky s voděodolností za přijatelnou cenu .. Připadá samozřejmě do úvahu S7 edge u kterého podstatně klesla ale u toho se mi pro změnu nelíbí SW..
HTC s ničím vyhovujícím už dlouhou dobu nepřišlo no a tím se možnosti rázem zužují. Dále mě napadá Lenovo Moto Z play které se dá také koupit za velmi slušnou cenu. Potom ještě něco ve stylu honor 8/9 nebo huawei P9/P10 ale tyto značky mi nejsou moc sympatické..
Napadá někoho ještě něco co by připadalo v úvahu?
Nokia 2600>>>Sony Ericsson K600i>>>Sony Ericsson W910i>>>HTC Desire>>>Sony Xperia T>>>Sony Xperia Z2

Momo
Typ zařízení: F5321

Příspěvek od Momo » 06 srp 2017 23:01

Počkať ešte cca 2 týždne, čo predstaví Sony a možno bude potom jasný víťaz :unknown:

Milvus

Příspěvek od Milvus » 06 srp 2017 23:14

Vítěz za 18-20 tisíc ? no nevím, jsem trochu skeptický
Nokia 2600>>>Sony Ericsson K600i>>>Sony Ericsson W910i>>>HTC Desire>>>Sony Xperia T>>>Sony Xperia Z2

Cikada

Příspěvek od Cikada » 06 srp 2017 23:59

X Performance má výbornou výdrž ;)

Odesláno z mého F8131 pomocí Tapatalk

Tronn

Příspěvek od Tronn » 07 srp 2017 06:41

Milvus: Tak to je docela problem kdyz automaticky vyradis top telefony bez nejakyho konkretniho duvodu.Teda to ze neco nemas v oblibe neberu moc jako duvod :D
X Performance ma mensi kapacitu ale to neznamena spatnou vydrz.
Jo Moto Z Play...to by byla panecku nahrada :D Krom toho ze by sis tam hw spis pohorsil tak tam nevidim to IP a taky ten telefon uz je na konci s podporou...

luk6
Typ zařízení: Sony Xperia XZs

Příspěvek od luk6 » 07 srp 2017 08:52

Za mně by to vyhrála XZs. V česku se prodává třeba na Mironetu a nebo ještě existuje několik šedivek. Nedávno byla cena úplně stejná, teď teda XZ zlevnila. Ale ten posun je mezi nima dost znát (foťák a RAM). Co mně jen u XZs mrzelo byla absence barvy Forest Blue, ale s odstupem času si říkám, že ta barva byla možná zájímavá a mně se strašně líbila, ale Ice Blue, kterou má XZs, je hodně reprezentativní a působí luxusně.
Naposledy upravil(a) luk6 dne 21 srp 2017 22:14, celkem upraveno 1 x.

Jaris
Typ zařízení: xperia Xz

Příspěvek od Jaris » 07 srp 2017 10:23

No už jsem několikrát zkoumal, jestli je lepší kovový rámeček nebo plastovej. Je to věc, u které se uživatelé nikdy neschodnou. Podle zkušeností ti plastovej rámeček nezmění tvar (nezdeformuje se) při pádu je pružnější. Kovový se ti může vyboulit nebo se promáčknout. Plastový ti max praskne, ale nevím, jak je ten rámeček silný, takže by ani nemusel prasknout. Proto pořád nosím ochrané pouzdro a je to. Kovoý je podle mě horší, protože jakákoliv deformace může telefon znehodnoti ohledně vodotěsnosti. Já jsem dlouho nevěděl jestli koupit Z5 nebo XZ a nejlíp XZ premium. Nakonec jsem koupil XZ, protože Z5 je už starý apodpora bude končit a XZ premium je hrozně velký a při mé práci by mě omezoval. Nejvíc jsem chtěl Z5 compact, ale ten je k nesehnání u určitých zdrojů. Jediný problém s kterým bojuju je při natáčení videíí a složitějších operací s přehříváním. Nesmím ho mít v pouzdru. Ale možná to vyřeším zadním ochranným sklem a hliníkovým rámečkem, který se dá koupit. Je potřeba, aby zadní část telefonu nabyla zakryta pouzdrem kvůli chlazení, pak se nepřehřeje. Výdrž baterie při mírném používání mně vydrží pomalu 2 dny, ale při operativnějším používání ( focení, natáčení videii, sledování videíí je max den ). Večer, ho ale nabiju a je klid. Nabíjím ho přes noc v určitou dobu a tím aktivuju ochranu baterie. Baterku nejvíce žere obrazovka.

Milvus

Příspěvek od Milvus » 07 srp 2017 13:38

Tronn píše:
07 srp 2017 06:41
Milvus: Tak to je docela problem kdyz automaticky vyradis top telefony bez nejakyho konkretniho duvodu.Teda to ze neco nemas v oblibe neberu moc jako duvod :D
X Performance ma mensi kapacitu ale to neznamena spatnou vydrz.
Jo Moto Z Play...to by byla panecku nahrada :D Krom toho ze by sis tam hw spis pohorsil tak tam nevidim to IP a taky ten telefon uz je na konci s podporou...
Bez konkretniho duvodu? Jak jsem zminil uz - Samsung - SW, Sony - plast ramecky, no a ty ostatni (honor, huawei) nema ani jeden z nich IP ochranu. Takze zbyva asi jen tak ten LG G6.. Uznavam moto z play asi fakt blbost..
Odpovědět

Zpět na „XPERIA XZ“