SMS od dvou odesílatelů

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Milaro

SMS od dvou odesílatelů

Příspěvek od Milaro » 29 pro 2017 11:48

Ahoj, na mé Xperii XZ se mi v poslední době začaly bez jakéhokoli zásahu samy editovat došlé a odeslané SMS. Nevím, zda to dobře popíši, ale děje se následující:
Na známé tel. číslo např. "A" odešlu SMS, uživatel "A" mi odepíše. Po nějakém čase, když tuto komunikaci SMS znova otevřu je v záhlaví SMS číslo původního užívatele "A" ale přibyde tam i číslo jiného uživatele "B". Vypadá to jako by SMS přišla najednou od kontaktu "A" a "B", a již na ní nejde odepsat. Zkoušel jsem vymazat oba kontakty, promazal jsem SMS a stále beze změn, dělá to jen u jednoho kontaktu. Vymazal jsem celou komunikaci SMS s uživatelem "A" a požádal jej telefonicky o zaslání zkušební SMS, ta došla, ale opět se tvářila jako by najednou přišla z čísla uživatele "A" a "B" a nejde na ní odepsat.
Nevím jak to lépe popsat, snad se s tím už někdo setkal. Zkoušel jsem googlit, ale zatím se mi to nepodařilo najít.
PS: Ne, nezačal jsem předčasně slavit Silvestra :D

Selly

Re: SMS od dvou odesílatelů

Příspěvek od Selly » 29 pro 2017 13:01

Zkoušel si použít jinou aplikaci pro SMS zprávy? Např. zprávy od Google nebo Textra... Originální aplikace od Sony je taková zvláštní mě zase samovolně mazala přečtené zprávy.

P. S. k tomu silvestru já ho slavím už od vánoc :lol: taky co jiného dělat na horách když zrovna člověk neučí 8)
Sony Xperia Z1C plus Xperia XZ
Ve volném čase instruktor snowboardingu jinak kancelářská krysa :%)

Autor tohoto vlákna
Milaro

Příspěvek od Milaro » 29 pro 2017 13:07

Zkoušel jiné apky, a pořád stejně. Jak přijdu na to jak vložit do diskuze screen obrazovky, tak to bude srozumitelnější...

Autor tohoto vlákna
Milaro

Příspěvek od Milaro » 29 pro 2017 14:02

Obrázek
Tak to vypadá po odeslání SMS uživateli "A"
Obrázek
Po rozkliknutí SMS se dá na ní dole normálně odpovídat a pokračovat v diskuzi.
Obrázek
Po nějakém čase se zpráva samovolně bez mého zásahu změní takto, přibude číslo uživatele "B", na prvním místě a druhé číslo je původní kontakt "A"
Obrázek
Po rozkliknutí se SMS tváří jako by přišla ze dvou čísel, nejde už na ní odpovědět.
Odpovědět