Samovoľné zapínanie podsvetlenia displaya

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kenco

Samovoľné zapínanie podsvetlenia displaya

Příspěvek od kenco » 15 kvě 2018 14:22

Zdravím Vás,

začal som to pozorovať pred cca 4-5 dňami - neviem, či to bude nejakou aktualizáciou (nič nové som do telefónu neinštaloval), ale display na mobile sa mi svojvoľne v náhodných intervaloch rozsvecuje, čo dosť znižuje výdrž batérie. Niekedy aj každých cca 5-10 minút a po zhruba polminúte zhasne. Dnes som cez flashtool preinštaloval firmware spolu s vymazaním všetkých dát (označil som vo flashtool položku "wipe" všetkého, čo sa dalo), a po aktualizácií aplikácií to robí opäť. Neviete, v čom môže byť problém?

ulu
Typ zařízení: xperia x compact

Re: Samovoľné zapínanie podsvetlenia displaya

Příspěvek od ulu » 15 kvě 2018 15:13

nebude to nejakou aplikaciu ? skusal si restart do safe modu bez aplikacii ? (Press and hold the power button and then press and hold "Power off" until the device automatically is restarted. The device will now boot up in safe mode.)

ppanch

Příspěvek od ppanch » 15 kvě 2018 17:34

na Xperia Z3C mi to začalo nedávno dělat taky, flashnul jsem SW a vrátil všechny aplikace, bohužel to pokračuje, takže budu muset asi bádat, která aplikace to dělá...

bedanek

Příspěvek od bedanek » 15 kvě 2018 18:53

Nevím, jestli je to to samé co máte vy, ale u mé Xzp poslední cca 2 týdny se sem tam rozsvítí display s vyhledáváním Google, ačkoli mám hlasové zadávání vyplé. Ale není to nijak časté ani mi to nežere baterii, tak to nijak neřeším :D

Autor tohoto vlákna
kenco

Příspěvek od kenco » 16 kvě 2018 08:43

ulu píše:
15 kvě 2018 15:13
nebude to nejakou aplikaciu ? skusal si restart do safe modu bez aplikacii ? (Press and hold the power button and then press and hold "Power off" until the device automatically is restarted. The device will now boot up in safe mode.)
Reštart bez aplikácií som vyskúšal, ale nerieši to môj problém - nakoľko síce po reštarte to nerobí, ale neviem, ktorá aplikácia to spôsobovala. Najprv som si myslel, že to bude VLC playerom v beta verzii (som testerom), nakoľko ten sa dosť často sám od seba spúšťa na pozadí pri čomkoľvek, ale jeho odinštalovanie nepomohlo - takže to robí niečo iné.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 16 kvě 2018 15:03

kenco píše:
15 kvě 2018 14:22
...cez flashtool preinštaloval firmware spolu s vymazaním všetkých dát ... a po aktualizácií aplikácií to robí opäť.
kenco píše:
16 kvě 2018 08:43
Reštart bez aplikácií som vyskúšal, ale nerieši to môj problém - nakoľko síce po reštarte to nerobí, ale neviem, ktorá aplikácia to spôsobovala.
Právě naopak bych řekl, že teď už víš poměrně hodně. Nedělá to systémová aplikace, která by běžela v nouzovém režimu. Současně taky víš, že to daná aplikace dělá až po instalaci nějaké aktualizace.

Zjisti si teda, které předinstalované aplikace nejsou dostupné v nouzovém režimu (respektive jsou dostupné, ale nejsou schopné běžet) - moc jich ale nebude (to je specifické pro model telefonu a customizaci, takže bohužel poradit nemůžu, ale je to jen o pár screenshotech a restartu telefonu) a zkus u nich postupně v normálním režimu odinstalovávat aktualizace, popř. aplikaci zakázat. Myslím si, že by ses měl relativně rychle dobrat k původci problému. :wink:
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

ppanch

Příspěvek od ppanch » 17 kvě 2018 13:14

někde na internetu jsem se dočetl, že to může dělal aktivní tapeta, tak jsem změnil schéma na Galactica a problém je pryč, nicméně nelze vyloučit shodu náhod a může to být i aktualizací nějaké aplikace, ale aspoň bych to doporučil zkusit
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X Compact“