Sony XPERIA X Compact oficiálně představena

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Re: Sony XPERIA X Compact oficiálně představena

Příspěvek od Jozef Cmar » 03 zář 2016 00:43

Mně nejde jen o výkon, ale skutečně o kombinaci výkon/výdrž. A ve specifikacích by Snapdragon 820 vypadal mnohem lépe
Obrázek

Tronn

Příspěvek od Tronn » 03 zář 2016 09:21

Na skutecny vykon/vydrz si ale budeme muset prece pockat. To podle specifikaci nepozname ;)
Ano Snap820 by pro nas znalejsi byl zajimavejsi.Pac vime ze to je TOP. Kor jestli ten telefon bude stat pres 15 000kc.Ale pro BFU kterych je nejvic? To prece na papiru vypada lip sestijadrovej Snap 650 nez ctyrjadrova 820tka,ne? Mozna i proto zvolilo Sony tohle CPU.

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Příspěvek od David Rajtr » 03 zář 2016 09:34

kdyby tam byl SD 820 taky by nato dali cenovku 16-17 tisic takhle je aspoň dostupnější.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 03 zář 2016 10:13

Maloobchodní cena nových Xperií s DPH Anglie :
Sony Xperia X Compact:

K dispozici ve 3 barvách: Universe Black, Mist Blue, a (jen) bílá.
£ 315,83 bez DPH \ £ 379,00 DPH - 32GB modelu cca. 12 500kč

Sony Xperia XZ:

K dispozici ve 3 barvách: Forest Blue, minerální černé a Platinum.
£ 457,50 bez DPH \ £ 549 včetně DPH - 32GB modelu cca. 17 900Kč
Tak snad u nás moc rozdílné ceny nebudou i když libra teď hodně kolísá.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

pda

Příspěvek od pda » 03 zář 2016 14:40

Podle mě všichni očekávali, že Xperia X Compact bude zmenšeninou vlajkové lodi, jak to u předchozích Compactů (s výjimkou Z5C, která nebyla zmenšeninou Z5 Premium) bylo. Ale tohle je X Compact, ne X Performance Compact ani XZ Compact. Prostě se všichni musíme smířit s tím, že to je zmenšená Xperia X, a ta má SD 650, takže mi použití stejného procesoru v XC přijde logické. Taky by se mi líbilo mít XZC nebo X Perf C v malém provedení, ale na to si holt budeme muset počkat.
Osobně mám Z3C, které co nevidět skončí záruka, ale dnešní mobilní trh mě nijak nenutí upgradovat. Třeba i bílá Z5C vypadá ve srovnání s bílou Z3C jako chudý příbuzný. Ale až jednou umře, nebo nedejbože se objeví nějaká kritická zranitelnost, pro kterou nebude oprava pro Marshmallow, tak asi přejdu na další Compact. 5"+ telefon mi prostě nevyhovuje a jedině Sony umí dobré kompaktní a zároveň výkonné telefony.

jeelen.23
Typ zařízení: Sony Xperia XC

Příspěvek od jeelen.23 » 03 zář 2016 15:15

Mně se prostě líbí
Možná škoda jen těch barevných variant. Ta modrá a platinová u XZ vypadají luxusně
Každopádně bych se jako vlastník Z3C upgradu na tenhle kousek v černé barvě vůbec nebránila (ani ta světle modrá nevypadá zle, aspoň podle fotek a videí)

Odesláno z mého SGP621 pomocí Tapatalk

Markusenka

Příspěvek od Markusenka » 06 zář 2016 13:20

Ahoj.

Zde je porovnání procesorů: https://www.qualcomm.com/products/snapd ... comparison.

"650" - https://www.qualcomm.com/products/snapd ... essors/650
"810" - https://www.qualcomm.com/products/snapd ... essors/810
Docela mne nemile překvapilo, že tedy díky procesoru má X Compact horší parametry pro LTE než série Z5.

A ještě malé srovnání z Antutu, kde se "650" prosadí pouze v testech porovnávajících výkon pouze jednoho jádra, jinak je znatelně pozadu, oproti "810", zejména po stránce výkonu grafiky.
http://www.antutu.com/en/view.shtml?id=8235

Mára

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 zář 2016 13:50

Po strance GPU je to jasne. To sem zde i psal. Zbytek je celkem bezpredmetnej kdyz tam v nekterych tabulkach neni 650 vs 810.Jen singlecore a testu GPU.
Tak ci tak testy sou jedna vec a fungovani v realu druha. Tim nechci rict ze by 650tka v testech dopadavala spatne.Prave naopak.

Markusenka

Příspěvek od Markusenka » 06 zář 2016 14:40

Ahoj.

Ta "650" a "810" tam v některých tabulkách není, protože se tam výsledkově v tom kterém testu nedostala mezi nejlepší, nicméně "810" je tam vícekrát než "650", tedy po stránce testů je lepší, výkonější.

Bohužel nynější X Compact opustil linii, odklonil se, od nabušeného vnitřku s kompaktním vzhledem a jde novou cestou výkonu slabší střední třídy s kompaktním vzhledem, navíc je zde i posun zpět v připojitelnosti a výkonu přenosu LTE. Tomu neříkám pokrok.
Jediným lákadlem tak zbude fotoaparát, je ale nutné připomenout, že fotoaparát byl lákadlem SONY na každý nový model Z série, výsledky jsou nám známy, že. Moc bych přál konečně SONY zlomit prokletí jejich fotoaparátu, ale těch boom telefonů bylo tolik jako zklamání z nich.

V současné době sice nemohu získat svůj nový telefon NOTE 7 z důvodu průšvihu s baterií, ale to jak se k tomu Samsung postavil o tom si může nechat SONY jenom zdát. A že globálních problému jenom se Z5 serié má SONY požehnaně, včetně HW vad baterií u Z5C o kterých se moc nemluví, ale v servisu bez přímého zdůvodnění mění jednu baterku za druhou.

Mára

Tronn

Příspěvek od Tronn » 06 zář 2016 14:57

No pokud cekas na Note 7 tak asi nejses cilovka Compact rady.
Kdyz prijde na vec tak je to Xperia X Compact a ne X Performance Compact. Takze smysl ten hw dava kdyz je to zmensenina XX.
I kdyz teda budem brat ze je proste uz ocesana zmensena vlajkova lod bez TOP hardwaru....tak je to i tak to nejvykonnejsi v malem baleni u androidu co ted vyslo. Predchozi generace Compactu neresim pac se jedna o stejneho vyrobce. To je fail ostatnich vyrobcu a za to i tak Sony zaslouzi pochvalu.

Markusenka

Příspěvek od Markusenka » 06 zář 2016 15:16

Ahoj.

No u SONY jsem už delší dobu, od Z1C. K rozhodnutí, ke změně, mě nutí samo SONY s neřešením vad na Z5 sérii, ikdyž po vydání aplikace péče o baterii, se situace s výdrží a teplotou baterie velmi podstatně zlepšila. Další velmi podivná záležitost je zmiňovaná i na XDA, kde s poslední verzí softwaru pro Z5C pro HK se telefon chová zásadně jinak než s ostatní customizací, je svižněnjší, lépe hospodaří s RAMkou a baterií. Proč tomu tak je, je prý otázkou za zlaté prase, ale je tomu tak. Pokud by SONY s příchodem dalšího softwaru opět poladilo tyto problémy, nebo alespoň zachovalo stávající stav, pak si klidně Z5C nechám a co více konečně budu spokojený. Do výměny za NOTE 7, respektive do jeho opětovného prodeje, dávám SONCE čas.

Mára

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 09 zář 2016 09:58

Od dnešního dne v Anglii již Xperia X compact skladem. V prodeji je za cenu cca.480 USD
EDIT: U nás startuje cena na 12 500Kč. Zdroj alza a ispace :)

Amhro

Příspěvek od Amhro » 09 zář 2016 19:10

Compact línia bola vždy "vytvorená" z vlajkovej lode, prečo si tentokrát vybrali práve model X? X performance compact by bol 10x lepší, o XZ compact ani nehovorím. Aj keď z XZ má fotoaparát a ten ostatok vzadu, prečo nie aj zvyšné veci? Myslím, že ako nový mobil nejakej série je fajn, dobré parametre, je pekný atď, cena bude snáď tiež priaznivá, ale ako pokračovanie compact línie je to bieda (krok späť?). Všetky predchádzajúce compacty (1,3,5) boli s menšou odchýlkou skvelé.

Počkám kým sa dostane tento telefón do obchodov aby som si ho skúsil a taktiež na nejaké recenzie, zatiaľ to vidím 50:50. Hlavnú výhodu vidím vo foťáku, keďže fotím celkom dosť. 4K video mi nevadí, zas tak často som to nevyužíval, s vodotesnosťou je to už trochu horšie, ikeď aj tak si myslím, že aj tento model je "trochu" vodotesný, len sa im nechce babrať so zárukou a vymieňať všetky kusy...

Škoda tej nádhernej modrej farby ako pri XZ, tá je fakt super :D
SP -> Z1C -> Z3C -> XC

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 10 zář 2016 12:42

Sony se prý totiž výroba výkoného a kompaktního telefonu nikdy nevyplatila bylo to příliš nákladné proto sáhli po SD 650 a ne 820.

pe.ne

Příspěvek od pe.ne » 11 zář 2016 15:01

No tak mě je úplně u zadele jestli 820 nebo 650, protože na moje používání stačí to i to. Moje kriterium je kompaktnost a jsem moc rád, že někdo udělal kompakt se slušným výkonem za 12tis. Trochu se bojím těch řečí o super foťáku a ostření, aby to nedopadlo tak, že to bude pořád přeostřovat tam a sem a výsledek nekoukatelný. Po skutečně dlouhé době je to cenově dostupný kompakt (od jakékoliv značky), o kterém stojí za to uvažovat. Pádel za 7tis se vyrábí mraky, ale skladných a trochu výkonnějších zařízení je jak šafránu... Takže já jsem potěšen. Uvidím jak recenze foťáku a pak se rozhodnu.

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 11 zář 2016 17:29

Tak na trhu jsou k dispozici vlastně jen tři kompakty X Compact, Z5 Compact a iPhone 7a6. Jenže iPhone 7 na to že má 4.7" displej je jen o 8mm nižší než XZ a o 9mm vyšší než X Compact prostě Iphone nemá rámečky kolem displeje ten má rámy ale i tak ta kompaktnost tam je.

Bobisky

Příspěvek od Bobisky » 11 zář 2016 18:05

Od iPhone snad SE, to je kompakt

Odesláno z mého D5503 pomocí Tapatalk
Bosch909 a pak už jen SE - T28, T610, K750, X1, Xperia Mini Pro, XL, Z1C (E4g)

David Rajtr

Příspěvek od David Rajtr » 11 zář 2016 19:50

Tak u Applu je to složitější on i klasickej iPhone 7a6 jsou kompaktnější. SE má sice 4" displej ale je velký jako Z5 Compact která má 4.6" displej taky proto má tak hrozný poměr displeje k tělu jen 60%.

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 12 zář 2016 10:39

David Rajtr píše:Tak na trhu jsou k dispozici vlastně jen tři kompakty X Compact, Z5 Compact a iPhone 7a6. Jenže iPhone 7 na to že má 4.7" displej je jen o 8mm nižší než XZ a o 9mm vyšší než X Compact prostě Iphone nemá rámečky kolem displeje ten má rámy ale i tak ta kompaktnost tam je.
Porovnání rychlosti, výkonu, foťáku a videa. Někdo psal X compact oproti Z5 compact je krok zpět. Tak z tohoto videa to tak nevypadá v žádné oblasti snad jedině ta voděodolnost.
X compact vs. Z5 compact
https://www.youtube.com/watch?v=8jvi3Om1zA4
X compact vs. Iphone 6s
https://www.youtube.com/watch?v=MAg6Lxc1kIE

Badyrain

Příspěvek od Badyrain » 12 zář 2016 11:13

Ten displej je dle mého o mnoho lépe vyvážený (barevně) na XC oproti Z5C. I ostrost je lepší - vidno například při prohlížení webu. Paráda

Sent from Sony Xperia Z2
Odpovědět

Zpět na „XPERIA X Compact“