Firmware 48.1.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA XA1

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Firmware 48.1.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA XA1

Příspěvek od verbatim » 18 črc 2018 05:54

Přátelé,

Máme zde další aktualizaci Orea vydaného pro sérii XA1/XA1 Ultra.

FW 48.1.A.2.35 dnes uvolněn zatím jen pro 1 customizaci (Customized FR) celé rodiny XA1

Podpora na vysoké úrovni nadále pokračuje, vzhledem k zařazení telefonu v portfoliu Sony Mobile však nelze očekávat pravidelné měsiční aktualizace. Nicméně i takto je příjemné, že Sony na sérii XA1 nezapomíná.

Teď je jen otázkou, kdy se zmíněná aktualizace podívá konečně i do našeho reginou CE1 - tato teprve nedávno obdržela předchozí verzi...

Posun v číslování verzí na poslední pozici je méně výrazný z 48.1.A.2.21 na 48.1.A.2.35.

Určitě tedy dojde k posunu zabezpečení z 5. Května 2018 k nějakému červnovému, nebo ještě lépe červencovému datu .

Co vše, kromě bezpečnostních záplat, čekáte od nové aktualizace?

EDIT: úroveň zabezpečení k 5. červenci

Zdroj zde: Xperia™ XA1 Dual (G3116),
Xperia™ XA1 (G3123)
Xperia™ XA1 (G3121)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

slanour

Re: Firmware 48.1.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA XA1

Příspěvek od slanour » 25 črc 2018 18:43

Já osobně nečekám nic.. :)
Mě telefon i po víc jak ročním používání šlape výborně. Jistě, sou i jiné, lepší kousky, ale já si na něj stěžovat nemůžu, až na tu baterku.. :D

Autor tohoto vlákna
verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Firmware 48.1.A.2.35 dostupný pro Sony XPERIA XA1

Příspěvek od verbatim » 25 črc 2018 19:16

To máš dobrý.

Já jsem se třeba u otcovy XA1 setkal s tím (to samé jsem řešil u Xka), že si mailový klient moc nerozumí se schránkou na Seznamu. Když smažu mail, jeví se jako smazán a přesune se do koše. Synchronizuji-li koš, smazaný mail zmizí a mailový klient jej již neregistruje. Problém je ten, že když se přihlásím přes webové rozhraní, smazaný mail si vesele setrvává v doručených...

U Xka se mi to po sérii vynucených ukončení a smazání dat u mailového klienta podařilo umravnit, u XA1 jen v případě jednoho účtu na Seznamu, ten druhý účet při mazání pořád zlobí.

Tak jsem pak zvědavý - až budu mít mobil v ruce po aktualizaci, jestli to pořád zlobí.

Jinak musím vyzdvihnout svižnost systému, která se po přechodu z Nougatu ještě více zlepšila.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA1“