Bluetooth handsfree

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
kaufner

Bluetooth handsfree

Příspěvek od kaufner » 17 kvě 2018 07:44

Po aktualizaci na FW 48.1.A.0.129 mám problémy s HF. Připojení proběhne, ale během hovoru dojde několikrát samovolně k odpojení a opětovnému připojení telefonu k HF. Mám tovární HF v Hondě CR-V - tedy japonský telefon i japonské auto. Akorát Android je americký... ;-) V poslední době mi dokonce přestal probíhat přenos kontaktů, takže nemohu vytáčet ze seznamu telefonu a ani se mi nezobrazují jména u volaných čísel (což před tím fungovalo). Zkoušel jsem restart telefonu i HF systému auta a bez výsledku. Nemáte někdo zkušenosti, tipy, nápady? Děkuji. :-)

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Bluetooth handsfree

Příspěvek od verbatim » 17 kvě 2018 09:45

A co zkusit odebrat vzájemně spárovaná zařízení Bluetooth jak v telefonu tak i HF a pak zkusit znovu provést spárování mezi telefonem a autem?

Pod pojmem restart myslíš jen vypnutí a zapnutí obou zařízení - nikoliv obnovení do továrního nastavení, že?
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Ushaczech

Příspěvek od Ushaczech » 18 kvě 2018 02:49

V nastavení pro vývojáře je na mé XZ1 možné nastavit verzi profilu Bluetooth AVRCP 1.4, 1.5 a 1.6.
Jako výchozí jsem měla 1.6, ale s bluetooth v autě mi běhá nejspolehlivěji 1.4.
Při každém přepnutí verze jsem musela znovu párovat zařízení.

Odesláno z mé Xperia XZajac 1 pomocí Ťapkaťapk.

Nokia 3310 -> SE T300 -> SE T610i -> SE K800i -> SE X10i -> Xperia T -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia Z5 Dual

A také SE K750i, SE K700i, SE Xperia Mini pro, SE Xperia Arc, Sony Xperia U, S, SP, E1, Z1 Compact, Z3 Compact

Autor tohoto vlákna
kaufner

Příspěvek od kaufner » 18 kvě 2018 10:43

Restartem myslím opravdu jen restart systému (jak Androidu, tak i "vynulování" systému HF v autě). Nikoliv obnovení továrního nastavení. Odpojení a nové spárování (dokonce po vymazání v systému HF v autě) nic nezměnilo - problém byl evidentně v telefonu...

Včera proběhly nějaké aktualizace a po restartu telefonu se přenášejí i kontakty. Akorát je prohozené jméno a příjmení, takže se mi kontakty seskupují podle křestního jména (ale to dělalo vždy, nic nového). Zkusím ještě různé verze protokolu Bluetooth - o tomto nastavení jsem nevěděl. Nechci zadávat kontakty obráceně nebo v jednom poli jméno i příjmení, protože veškerá ostatní synchronizace funguje...

Díky za rady. :-)

Autor tohoto vlákna
kaufner

Příspěvek od kaufner » 28 srp 2018 14:12

Tak i přes všechny možné aktualizace a změny nastavení problém přetrvává. Během hovoru se telefon od HF odpojí a po chvíli připojí. Někdy se to stane jednou, někdy vícekrát během jednoho hovoru. :-( A evidentně to bude telefonem, protože dnes jsem jel jiným autem s jiným typem HF (Parrot) a stejný problém. Nějaké nápady? ;-)

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 28 srp 2018 14:55

Ještě bych možná zkusil přehrát FW v handsfree, je-li k dispozici nějaký novější (případně i ono handsfree uvést do továrního nastavení a vytvořit spojení s telefonem znovu).

Autor tohoto vlákna
kaufner

Příspěvek od kaufner » 29 srp 2018 14:18

verbatim píše:
28 srp 2018 14:55
Ještě bych možná zkusil přehrát FW v handsfree, je-li k dispozici nějaký novější (případně i ono handsfree uvést do továrního nastavení a vytvořit spojení s telefonem znovu).
I v případě, že se tak chovají dvě různé HF od různých výrobců? Spíš bych to viděl na problém v telefonu...

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 29 srp 2018 15:34

kaufner

Já netvrdím, že není na vině telefon, ale pokud jsou i další dostupné možnosti, tak jsem toho názoru, že je prostě vyzkouším. Když už nic jiného, tak bych měl aspoň novější software v HF.

Jinak není nutné citovat předchozí příspěvek - viz pravidla fóra - ať to zde máme přehledné.

vormen
Typ zařízení: XA2

Příspěvek od vormen » 29 srp 2018 21:35

sice mám XA2 a auto od VW, ale tohle je první telefon co má s připojením k HF problémy a to už jsem jich měl desítky. Problém vidím na straně telefonu, jednoznačně.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA1“