Oplatí sa kúpa v súčasnosti?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Momo
Typ zařízení: H8166

Oplatí sa kúpa v súčasnosti?

Příspěvek od Momo » 09 led 2019 17:55

Momentálne používam X Compact, mám ho od prvého dňa, kedy sa dal kúpiť vo voľnom predaji, čo je už cca 2,5 roka dozadu.

Už dávnejšie som zistil, že mi veľkosť displeja nepostačuje a chcem niečo väčšie. Navyše mi odchádza v X Compact mikrofón, pretože sa mi ľudia sťažujú, že mi nerozumejú a nezdá sa mi, že by sa mi oprava oplatila.

Na mieste je teda kúpa nového. Oplatí sa mi dnes kúpiť XZ Premium, aj keď je mobil z 2017, ale dá sa kúpiť pod 400€ (asi 12 000 CZK), čo je vzhľadom na výbavu veľmi dobrá cena? Sú s ním nejaké opakované alebo výrazné problémy, pre ktoré by som sa mu mal vyhnúť? Ako je to s Androidom, beží teraz na 9, a je možné, že získa aj ďalšiu verziu?

Nechcem veľmi čakať do MWC, pretože mobily pôjdu do predaja aj tak až niekedy na jar a to je veľmi dlhá doba. Alebo radšej počkať do MWC?

Posledné série XZ2, XZ3 nechcem, cenovo sú mimo a dizajnom tiež.

Vďaka za odpovede

Gabbe

Re: Oplatí sa kúpa v súčasnosti?

Příspěvek od Gabbe » 09 led 2019 20:06

No ak ti práve neprekáža samotný dizajn (ja by som to nedal) XZ premium, tak za cenu cca 400 euro to nie je zlý nákup. Výkonu bude mať stále dosť a myslím aj aktualizácie by nejaký čas mohli chodiť

Mr.Fantastic
Typ zařízení: LG G6 H870DS

Příspěvek od Mr.Fantastic » 09 led 2019 20:54

V Sonymobileshop.sk maju XZ2 za 399€ :) ... to podla mna nie je zly kup. Aj ked tam svieti "Dostupnosť: na otázku"
LG G6 H870DS Astro Black + SanDisk Ultra microSDXC 64GB + SoundMAGIC E50C + Creative Sound Blaster E3 + OnePlus Power Bank Sandstone Black + JBL Flip 3
LG G4 H815 Ceramic White, SONY Xperia Z Ultra C6833 White, Apple iPhone 4S 16GB Black, Sony Ericsson Xperia Neo MT15i Classic White

Sony
Typ zařízení: Xperia XZ2C

Příspěvek od Sony » 10 led 2019 13:01

Momo píše:
09 led 2019 17:55
Momentálne používam X Compact, mám ho od prvého dňa, kedy sa dal kúpiť vo voľnom predaji, čo je už cca 2,5 roka dozadu.

Už dávnejšie som zistil, že mi veľkosť displeja nepostačuje a chcem niečo väčšie. Navyše mi odchádza v X Compact mikrofón, pretože sa mi ľudia sťažujú, že mi nerozumejú a nezdá sa mi, že by sa mi oprava oplatila.

Na mieste je teda kúpa nového. Oplatí sa mi dnes kúpiť XZ Premium, aj keď je mobil z 2017, ale dá sa kúpiť pod 400€ (asi 12 000 CZK), čo je vzhľadom na výbavu veľmi dobrá cena? Sú s ním nejaké opakované alebo výrazné problémy, pre ktoré by som sa mu mal vyhnúť? Ako je to s Androidom, beží teraz na 9, a je možné, že získa aj ďalšiu verziu?

Nechcem veľmi čakať do MWC, pretože mobily pôjdu do predaja aj tak až niekedy na jar a to je veľmi dlhá doba. Alebo radšej počkať do MWC?

Posledné série XZ2, XZ3 nechcem, cenovo sú mimo a dizajnom tiež.

Vďaka za odpovede
V ČR, například v Elviapro.cz mají XZ Premium, sice single sim, za 9990,- a to je oficiální CZ distribuce - https://www.elviapro.cz/mobilni-telefon ... k/d-29101/
A myslím, že 500 Kč by slevu ještě dali
Sony CMD X1000, CMD Z5, CMD J5, SE W800, K850, W910, Xperia NEO, SP, ARC, ArcS, Z1, Z2, Z3, Z5, X Performance, XA1, XA1 Ultra, XA2, XA2 Ultra, XZ, XZ1C,XZ2, XZ2C,XZ3,X10

Autor tohoto vlákna
Momo
Typ zařízení: H8166

Příspěvek od Momo » 10 led 2019 13:34

To Mr. Fantastic, cena je veľmi dobrá, ale ten dizajn neprekusnem, viac mi vyhovuje starší dizajn ako na X Compact, alebo XZ Premium, resp rada XA2, ale tá sa cenovo približuje práve k XZ Premium.

Takže sa zdá, že kúpa sa stále oplatí, teraz zrejme beží pod Pie, že? Podpora bude trvať zrejme ešte pár mesiacov a koniec?

Má XZ Premium uspatie displeja poklepaním? Na to som si na compacte celkom zvykol :D

Kottri

Příspěvek od Kottri » 12 led 2019 14:35

Nemá double tap to wake/sleep ani jedno což je škoda byl jsem zvyklý ze Z2 na obojí, ani neumí už nahrávat obrazovku pouze screen, 9.0 pie jede na XZP slušně ale jsou tam ještě mouchy a Sony přislibuje 2 letou podporu minimálně, takže jelikož XZP se začlo prodávat někdy v květnu/červnu tak by teoreticky měla být podpora do té doby což je skoro půl roku ještě, jestli ještě dostane 10 android to už těžko říct. Teď jsem si jí před měsícem a něco kupoval právě za Z2, začla zlobit trochu ale stále funguje... a koupě nelituju je to solidní telefon a vypadá krásně, jen možná okolí bude prudit že má dizajn 4 roky starý možná víc, že není bezrámečková, ale mě je to buřt :D
SE K750i, SE W810, SE G700, SE P1i

Sony Xperia Z2 - stále funkční už ji mám pátý rok a šlape :))
Sony Xperia XZ Premium - primární telefon

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 12 led 2019 16:22

Xperiu už nemám vyše roka. Vedia xperie momentálne ovládať mobil inak ako cez klasický spodný dock? Napr. gestá alebo plavajuce tlačidlá, tak že sa tie spodné úplne vypnú? Vždy mi vadilo, že displeje na xperiach sa nedali celé využiť a ešte v kombinácii s veľkými ramcekami to veru nie je moc ideálne

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ Premium“