Jak fotí XZ premium ve srovnání s XZ?

Autor tohoto vlákna
jardavlach

Jak fotí XZ premium ve srovnání s XZ?

Příspěvek od jardavlach » 18 zář 2017 23:02

Zdravím.
Máte někdo vyzkoušené jestli nový foťák v XZ premium je lepší než v XZ?
Jde mi o focení za zhoršených světelných podmínek.
Předobjednal jsem novou XZ1, která má stejný čip.

Na jaký čas jde v manuálním režimu nastavit uzávěrka?

děkuju Jarda.

David Rajtr
Typ zařízení: Xperia XZ

Re: Jak fotí XZ premium ve srovnání s XZ?

Příspěvek od David Rajtr » 19 zář 2017 05:15

Uzávěrka max 1 sekunda a v noci jdou udělat dobrý snímky a v porovnání s XZ tam trochu zlepšení je.
Xperia X, Xperia XZ, Xperia XZ Premium, Xperia Z3 Tablet Compact

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 19 zář 2017 09:56

Tak od Xz je XZ1 na tom o dosť lepšie,hlavne za dňa už nieje na fotkách rohová neostrosť,ale v interiéroch a slabšie osvetlených scénach stále XZ1 stráca na špičku kvôli agresívnejšiemu postprocesingu...manuálny režim sa nezmenil od Xz, dlhšie časy nenastavíš,takže keď sa chceš vyhrať s fotografiami a celkovo tak zvoľ radšej iný smartfón ;)

Autor tohoto vlákna
jardavlach

Příspěvek od jardavlach » 19 zář 2017 11:17

Děkuji za reakce.

To jste mě moc nepotěšily.

Můžu se ještě zeptat, jestli to víte nebo někde četli, co má za důvod Sony, že nedává optickou stabilizaci?

Děkuji

Odör
Typ zařízení: Moto Z Play

Příspěvek od Odör » 19 zář 2017 12:00

Ja skôr nerozumiem prečo dávajú takú krátku uzávierku. Špičková výrobca fotoaparátov ale nedokážu spraviť foťák do telefónu.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 19 zář 2017 12:08

Je mnoho testov, ja pozerám na gsmarene hlavne lebo to tam vedia aj vysvetliť kde sa zlepšili a čo nedorobili a dávajú fotky v plnej veľkosti...
Prečo nedávajú OIS? No to len tipujem, ale asi kvôli steadyshot, ktorá je veľmi dobrá pre video, a v minulosti mal výhodu v tom ze mu nevytrcala optika... Teraz už to je ale jedno,optika im vytŕča tak či tak takže je to čudné...

juro.g1

Příspěvek od juro.g1 » 19 zář 2017 12:32

Mam samozrejme vyskusane a ani to nieje ziadne tajomstvo, ze cez xperie sa ku kvalitnemu fotaku nedostanes. Ale aj recenzie mas toho plne. V drtivej vascine davaju minuska prave za fotak a fotky. Xperie uz roky nesiahaju vo fotakoch na spicku. Posledne mozno Z2 patrila medzi spicku. Minuly rok som isel do xperie opat s tym, ze fotak nieje bohvie co. Ale chcel som proste Sony, tak som do XZtka isiel. Tento rok som im to uz netoleroval a isel som inde. V XZ1 budes mat samozrejme oproti XZ zlepsenie vo fotaku celkovo. Avsak ani to nestaci.
Mobil: Samsung Galaxy S9+, S8 + EP-PG950BB + DeX Station + Gear VR 2
Sony Xperia XZ + SCSF 10, Xperia Z5c,
Xperia Z3
Tablet: Samsung Galaxy Tab S3 wifi + EF-BT820,
Huawei Mediapad M2 Premium
Ntb: MSI Apache PRO Gaming 17 VR, Acer Predator 17 X 4K
ASUS ROG G751JY - T7305T

Mac

Příspěvek od Mac » 19 zář 2017 12:48

Jj, ta specializace na video je zřejmá.

Nedávno jsem koukal na youtube na simultánní srovnání videa několika telefonů proti XZ1, v několika scénách.
Stabilizace a kvalita XZ1 byla O PARNÍK někde jinde než S8 nebo i u nového LG V30 (předprodukční) s OIS. Tady prostě EIS Sony vede, obdobně jako ztrací ve fotkách.
Hlavně u té stabilizace to byl opravdu hrozivý rozdíl, XZ1 byla neuvěřitelně stabilní oproti ostatním.
Xperia XZ1, Lenovo Vibe S1, Xperia SP, Xperia Mini Pro

Odör

Příspěvek od Odör » 19 zář 2017 13:25

Tu ide podľa mňa proste o to, aby si sony neznížilo kupujúcich na ich fotoaparáty ale nedáva to úplný zmysel. Predsa len, kto chce fotoaparát si ho kúpy a telefón mu ho nenahradí. Pritom sony je špičkový výrobca fotoaparátov, nedávno vyhral aj nejakú svetovú cenu za naj fotoaparát.

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 19 zář 2017 14:45

To bude stále záhada... Jedine žeby niekto pracoval v Sony alebo mal niekoho blízkeho kto pracuje v Sony aby sa ho na to spýtal :D

juro.g1

Příspěvek od juro.g1 » 19 zář 2017 14:50

Odör píše:
19 zář 2017 13:25
Tu ide podľa mňa proste o to, aby si sony neznížilo kupujúcich na ich fotoaparáty ale nedáva to úplný zmysel.
S fotakmi to nebude mat nic spolocneho. Uz pri XZtku som si vsimol ze toci velice kvalitne video oproti inym vlajkam z minuleho roka. Fotak zaostava/l. Tento rok isla u XZP kvalita videa opat hore. A Fotky opat zaostavaju. Sony robi aj spickove kamery. Cize do Xperii by nemali davat tak kvalitne video potom. Ako pises,nedava to zmysel :oops:
Xperia Z3
ASUS ROG G751JY - T7305T

bedanek

Příspěvek od bedanek » 19 zář 2017 15:37

Já si pořád myslím, že za denního světla je rozdíl minimální ( pokud vůbec) . Může to být i šířkou záběru kterou má Sony asi největší. Kdybys vyfotil na každém founu snímek, který by měl stejnou šířku, musel bys jít s8 o kus dozadu a pak už by se rozdíl ztratil.

Odör

Příspěvek od Odör » 19 zář 2017 15:45

No veď práve, nedáva to zmysel. Video je úplne super, zasa najlepšie zo všetkých smartfónov ale fotoaparát ostal. Momentálne už sú videá z xz1 compact a porovnávali s iphonom 7plus. Zvuk nahral fantasticky, video je fantastické, stabilizácia na výbornú. Video od btech, tak ešte od nich čakám aj na fotky. Ale zasa fotky z xz1 sú aj na gsmarene. Odstránili neostrosť pri okrajoch za čo ich chválim ale čo mi vadí, že objekty nie sú dostatočne ostré. Vernosť farieb je podľa mňa výborná. Som zvedavý na manual ale tu by už problém nemal byť. Statív+manual by mal zaručiť nadpriemerné fotografie. Objektív vie fotiť širokouhlo.

to kiosk: veď práve, kým sa naozaj niekto nespýta môžeme strieľať len od boku. Či tam nemajú nejakých dobrých programátorov na android a nevedia to so softvérom alebo čo, naozaj nechápem.

V každom prípade tam aspoň nenapchali umelo druhý objektív, ktorý by fotil monochromaticky. Čiže čiernobielo. Ktorý výrobca využije druhý fotoaparát na toto tak nechápem. Podľa mňa je lepšie to čo má S8 na zaostrovanie ala bokeh efekt poprípade širokouhlý objektív ako má lg g6 - ale ten nepodáva zrovna najlepšie fotky.

bedanek

Příspěvek od bedanek » 19 zář 2017 15:57

Zkoušel jsem to takhle s iPhone 6s a 7 proti xzp. Nejsou to sice letošní topky, ale dle recenzí v době vydání xzp fotily lépe. Xzp má oproti foto o dost užší záběr ve videu ( což mi u iPhone nepřijde) a tam zas nekompromisně vede

juro.g1

Příspěvek od juro.g1 » 19 zář 2017 16:06

bedanek píše:
19 zář 2017 15:37
Já si pořád myslím, že za denního světla je rozdíl minimální ( pokud vůbec) .
S tym s tebou absolutne suhlasim. Vsetky vlajky za dobreho denneho svetla fotia priblizne rovnako. Ibaze tu je rec o fotkach za zhorsenych svetelnych pomienok. A tu Xperie dlhodobo zaostavaju.
Xperia Z3
ASUS ROG G751JY - T7305T

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 19 zář 2017 16:27

Fotky robené pri uzávierke 1/4s a 1s sú už aj v noci na 80% úrovni vlajkovej lodi tak ako sa patrí...pri 1/4s sa dá ešte telefon udržať v rukách, pri 1s je dobré použiť statív...pre príklad tu je link kde sú fotky s 1s a 1/4s (Xperia XZs) http://www.gsmarena.com/sony_xperia_xzs ... 1600p9.php .
Fotky kostola keď si všimnete, na 1s je síce trochu preexponovaný, ale detaily sú veľmi dobré, trochu ale zamrzí rozmazanie pri rohoch(môže to byť aj nestabilnou rukou/statívom). Pri 1/4s má kostol veľmi dobré detaily,nieje preexponovaný, len na fotke je použitá kratšia uzávierka a na spodku sa objavuje už horšie odšumovanie(na chodníku to dobre vidno).

Osobne by som nikomu neodporúčal aj tak fotiť so vstavanou aplikáciou...Skúsil som vstavanú a Proshot...Vyskúšal som aj manual camera,camera fv5,open camera,adobe lightroom,spotlight a mnoho ďalších,ale ani jedna z nich nevie dostať tak dobré fotky ako ProShot...V Proshote máte možnosť vypnúť si filter šumu(neodstraňuje šum),poprípadne nastaviť jeho filter kvalitu na nízku a vysokú...Filter šumu mám vypnutý, a fotky sú aj po priblíženi na veľmi dobrej úrovni,síce na tmavších miestach už sa ukazuje šum,ale vidno detaily a to je dosť (aspoň pre mňa) podstatné...skúsil som aj nastaviť kvalitu filtra na nízku, a vyhladzovanie šumu je ešte na dobrej úrovni...vysoká kvalita filtru ale odstraňuje šum až agresívne,takže v podstate robí to čo vstavaná appka.Proshot síce občas padá,ale za kvalitu snímok to som ochotný pretrpieť.

Aplikácia stojí v obchode okolo 5€,ale kto pohľadá tak ju nájde aj "zadarmo"(nechcem tu dávať link na warez).

Kto chce si stabilizovať nakrútené video bez steadyshot, tak môže použiť microsoft hyperlapse(je v obchode play).

beck5

Příspěvek od beck5 » 19 zář 2017 18:43

No ja som počul od celkom dôveryhodné zdroja že pokiaľ Sony bude svoje čipy predávať konkurecii foto lepšie nebude, že vraj to majú v podmienkach od odberateľov. :cry:
8) XZ2

Odör

Příspěvek od Odör » 19 zář 2017 19:13

Tvoje vysvetlenie je asi najdôveryhodnejšie. Samozrejme túto dohodu chápem. (možnosť nakúpiť čipy od iných poprípade si vyrobia samy ako samsung).

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 19 zář 2017 20:01

To až také drahé sú tie fotočipy či ako? Toto ma zarazilo dosť...to je tak ako keby Samsung predával lepšie amoledy ostatným a v svojich vlajkach by mal tie najhoršie :/....

Odör

Příspěvek od Odör » 19 zář 2017 20:21

Tu skôr ide o tú konkurenciu. Zrejme tam bolo viac hráčov, ktorý by dodával do nejakého produktu fotočipy a zdá sa, že len SONY sa mohlo takejto zmluve podpísať. Lebo naozaj si vezmi ako natáčajú videa SONY xperia a ako točia iné telefóny. A teraz ako fotia SONY a ako iné. Inak to nedáva zmysel, než tak, že je obmedzený takouto "zmluvou".

A zrejme tým, že jeden dohodol pred niekoľkými rokmi dobrú zmluvu čo sa týka fotočipov (tým horšiu samozrejme pre SONY ak je to tak ako sa píše) a teraz z toho ťažia aj ostatný.

U amoledov je to iná situácia. Vyrába ich iba samsung a LG. Niet tam z čoho veľmi vyberať.
Odpovědět