Stránka 1 z 1

Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 30 říj 2017 23:46
od Jozef Cmar
Dnes mě někdo na našem YouTube kanále upozornil, že stávající intro se mu vůbec nelíbí. Uvědomil jsem si, že se na něj dlouho nesáhlo a ideální skutečně není, dovolím si tedy k němu dovolit malou diskuzi a nadhodit pár myšlenek. Budu vděčný za vaše reakce.

- měnit stávající intro? Podle mého to skutečně chce...
- potřebujeme vůbec nějaké intro? jistý si nejsem, ale hezčí mi to s ním přijde (možná by se dalo něco dát vždy i na konec videa...)
- jaké intro zvolit? Nejsem grafik, takže váhám třeba nad úpravou bootovací animace z telefonů XPERIA řady X případně přímo o této animaci... Možná by se dal použít i nějaký pěkný obrázek s efektem...

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 12:14
od effko
Určite zmenit to intro je dlhe nato ze videa su kratke staci nejaké logo xperia +www stranka k tomu nejaky zvuk. Nieco ako ma mobilenet

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 12:57
od Artemian
Spíše než Intro bych vylepšil zvuk... co třeba nějaký mikrofon?
Dnes je to otázkou pár stovek. A možná se domluvit s někým kdo umí mluvit a má co říci. V současné době je totiž výsledné video již nezajímavé. Někdo komu není umění artikulace cizí by se určitě hodil.

Obecně by to chtělo videa posunout někam jinam. Více prostřihů, různé úhly záběru, vč. nějakého "moderátora", někdo kdo dá kanálu reprezentativní tvář. Ať už je to muž nebo žena, věřím, že se v okolí někdo najde. A nějaký koutek se zeleným plátnem se dá taky vymyslet. Videa dostanou šťávu, a budou i uživatelsky zajímavější.

Také není potřeba mít "cizojazyčný koutek". Prostě se k českým videím přidají anglické titulky. Na YouTube je to vcelku dost jednoduché. Když už se věnovat YT kanálu, tak skutečně se vším všudy. Režie, dramaturgie, postprodukce.

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 13:49
od Jozef Cmar
Bez urážky, ale to už by bylo naprosto mimo status koníčku, který to nyní má. Nemám čas, chuť (ani motivaci) tomu obětovat všechen volný čas. Kdo umí mluvit a má co říct, dávno bude natáčet o něčem jiném než jsou telefony od Sony.

Nejsem proti změnám obecně, ale musí být rentabilní. Co navrhuješ se při současné popularitě Sony nevyplatí ani omylem...

Až se z XPERIA.cz stane práce (a ne koníček), pak klidně můžu platit někoho dalšího za obsah. Případně až najdeme štědrého sponzora. Ale představa, že budu v rámci svého koníčku dotovat někoho dalšího je prostě od základu blbost.

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 14:34
od Artemian
Kdo říkal, že máš někoho dotovat..?
Investice d všeho co jsem popsal je cenově max. do 3.000,- Kč (a to především za kvalitní mikrofon). Pokud to děláš jako koníček, věřím, že bude někdo další kdo by to rád jako koníček dělal. Navíc, videa si můžeš nechat zpeněžit, což Ti také nějakou tu korunu hodí ;)

Nikdo nechce žádné full-time zpravodajství. Jen někoho, komu bude rozumět a bude to mít nějakou formu. S novým intrem by to bylo jen klasické "Na vrch huj uvnitř fuj". a to neber jako urážku, ale pouze názor a pobídku ke zlepšení. Sám jsi psal, že jsi pro nové nápady. :)

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 14:41
od SHARKEZ
Pán Cmar, pýtate sa názor/radu a potom ofrflete názor...

podľa mňa to rovno zabalte...

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 14:56
od Jozef Cmar
No to je konečně názor :)

Jak jsem psal výše, změny být můžou, ale musí dávat smysl všem (tedy také mně). Zeptám se tedy znovu - kolik lidí píše dnes o Sony? V minulosti hromada, nyní čistý průstřel. Ani Olda nemá třeba tolik času na XPERIA zpravodajství, navíc taky chce vidět nějaké reakce a odezvu.

PS: téma od začátku směřuje na nové intro a snad to bylo z prvního příspěvku pochopitelné. Nebo ne?

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 16:52
od David Rajtr
Nové intro by se hodilo za mě by stačila jen třeba ta sekvence při zapnutí telefonu jak se ukáže to velké "X" a doplní se to eria a vnzikne Xperia to by bohatě stačilo. Jinak k tomu způsobu natáčení jak píše Artemian tak to můžete uplatnit i na kanále Huafanu nebo Josef Cmar nemusíto být je na Sony kanále.

Re: Nové intro pro YouTube videa (diskuze)

Napsal: 01 lis 2017 18:11
od Jozef Cmar
HuaFan kanál už se dále nedělá, videa už dávám na oficiální Huawei kanál (je zvláštní, že Huawei to stačí na oficiální kanál a tady můj projev nestačí ani na komunitní kanál...). To jen na vysvětlení, nemyslím to nijak zle. Udělám to ve stylu bootovací animace, jednoduché a účelné.