Sony XPERIA XZ1 Compact bude ještě dlouho oblíbená

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XZ1 Compact bude ještě dlouho oblíbená

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 dub 2018 08:41

Sony XPERIA XZ2 Compact oficiálně vstoupila na náš trh a za jiných okolností bych možná informoval o odchodu modelu Sony XPERIA XZ1 Compact do zaslouženého důchodu. Alespoň jsem to tak dělal u většiny telefonů, kdy na trh přišel nástupce. Tentokráte je ale situace úplně jiná a oba přístroje mohou vedle sebe velmi dobře existovat. Sony XPERIA XZ1 Compact bude ještě dlouho oblíbená...

V příštích měsících by totiž mohla cena modelu Sony XPERIA XZ1 Compact příjemně klesnout, přitom telefon bude mít ještě dlouhou dobu co nabídnout a může na trhu novější model Sony XPERIA XZ2 Compact pěkně potrápit, ostatně proti němu nabízí hned několik věcí navíc. Ty nutně nemusí potřebovat nebo využít každý (sám už třeba klasický sluchátkový konektor nepoužívám rok), ale to nic nemění na tom, že XPERIA XZ1 Compact má před sebou ještě velmi dlouhý život. Ani v oblasti výkonu telefon nestrádá a pravidelně měsíční bezpečnostní aktualizace mají svoje kouzlo. Na druhou stranu ale není ideálně, že nástupce přichází tak rychle, telefon se ani na trhu nestihl pořádně ohřát a už je tady novější model. V budoucnosti by si toto společnost Sony Mobile měla pohlídat lépe. Přemýšlíte nad přechodem z modelu Sony XPERIA XZ1 Compact na model Sony XPERIA XZ2 Compact?

Obrázek
Obrázek

marokanec
Moderátor

Re: Sony XPERIA XZ1 Compact bude ještě dlouho oblíbená

Příspěvek od marokanec » 11 dub 2018 10:00

Mě se velice líbí design celé řady XZ1 a hlavně umístnění čtečky otisků na boku ve vypínacím tlačítku. To byl specifický rys Xperií. Škoda, že o tuto výhodu přichází nástupce. Nezbývá než doufat, že to do budoucna Sony vyřeší lépe. Dalším velkým bonusem toho kompaktu je výdrž baterie. Jak píše Jožka je více než pravděpodobné, že blízké době klesne cena. Potom to bude velmi zajímavý kousek, kterému bude konkurovat jen mladší sestra Xperia XZ2c a zákaznici Sony si rozhodně nemůžou stěžovat na malý výběr výkonných kompaktů.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 11 dub 2018 10:10

Ctecka bude v displayi. Ted s ni prijde Xiaomi tak snad se to uz rozjede ve velkym.

marskama
Typ zařízení: Xperia XZ1 Compact

Příspěvek od marskama » 11 dub 2018 12:13

Mám nový XZ1C cca 3 týdny, přešel jsem z nejmladšího kompaktu Z1C a neváhal jsem s jeho volbou ani vteřinu od chvíle, kdy jsem spatřil nástupce řady XZ2. Nečekal jsem ani na větší pokles ceny a jsem zatím velmi spokojený :) . Nové modely zkrátka osloví tu část zákazníků, která měla problém s hranatostí dosavadních modelů, která se zrovna mě líbí. U nových modelů mi vadí čtečka na zádech telefonu a zakulacená záda, protože používám často telefon položený na stole.
Sony Xperia XZ1 Compact Black
Sony Smart Watch 3 - silver
Sony SBH70 - white
Sony MBH22 - black
Sony Xperia Z1 Compact White
Sony Xperia M White - prodáno
Sony Ericsson Live With Walkman White - na hraní dětem

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 11 dub 2018 12:33

Mirda86 píše:
11 dub 2018 10:10
Ctecka bude v displayi. Ted s ni prijde Xiaomi tak snad se to uz rozjede ve velkym.
ano, čítal som článok, kde písali, že firma JDI, ktorej je spoluvlastníkom i sony, má už zmáknutú čítačku odtlačkov v displeji a mali by týmito displejmi disponovať už sony modely roku 2019. tak uvidíme, ale mne asi bude ešte postačovať moja xz1c. iba ak sa sony posunie vo foťáku nejak výrazne dopredu a zas bude mať jack, tak by som mohol pouvažovať.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

qsubt

Příspěvek od qsubt » 11 dub 2018 12:57

XZ1C budu met dlouho. Ten telefon me dava vicemene vse co potrebuju a v cerne barve vypada vyborne.

Ctecka v displeji to nezmeni, lepsi a vykonejsi HW taky ne (ty skoky co jsou mezirocne ted jsou uz pro me nezajimave, jsem ve stavu jako na PC, kdy mam 3 roky stare a nechybi me nic a vim ze dalsich X let s nim vydrzim), vic RAM v telefonu taky ne, bezdrat nabijeni taky ne, lepsi fotak taky ne, slow-mo 2000fps taky ne. Snad jen opravdu megadarek prevysujici hodnotu samotneho telefonu by to zmenil? :D

Jedine co to muze zmenit je navrat na rozmery a hmotnost XZ1C, Z5C atd... ale vzhledem k tomu jakym smerem se vydalo Sony s XZ2C (vetsi, tezsi), a pokud hodla v tomto trendu pokracovat, tak rada Compact u Sony pro me ztraci smysl. A muzu si rovnou koupit lehci S9 / S10 / S11

Budouci zmena telefonu rozhodne bude v dobe, kdy ta cipova sada a ty veci kolem budou s min nanometrama nez ted - a tim i odpovidajici zlepseny uzivatelsky komfort ve vsech smerech a hmotnost rozhodne pod 140g. At uz to bude Xperia nebo jakakoliv jina znacka.

Petr 78
Typ zařízení: Xperia X compact

Příspěvek od Petr 78 » 11 dub 2018 19:54

Ano, XZ1C bude největším konkurentem pro XZ2C, která se prostě nepovedla (není vlastně uživatelsky v ničem lepší).
Možná bude XZ2C lépe fotit, ale to by mohla i XZ1C dohnat po nějaké aktualizaci FW (jako tomu bylo u XC).
XZ1C je i konstrukčně lépe propracovaná. Řekl bych, že téměř dokonale. Záda a boky v jednom kuse jsou prostě top (teda kromě případné výměny poškozených zad :) )
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact
Odpovědět