Sony XPERIA ZR versus Sony XPERIA XZ1 Compact

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA ZR versus Sony XPERIA XZ1 Compact

Příspěvek od Jozef Cmar » 11 čer 2018 08:11

Telefony řady Compact jsou už mnoho let nedílnou součástí portfolia společnosti Sony Mobile, dá se ale říci, že vznik této řady je spjat s modelem Sony XPERIA ZR. Ten sice ono magické slovíčko Compact ve svém názvu neměl, jako první ale nabídl skutečně nekompromisní výkon v kompaktním těle. Ačkoliv se telefon moc nerozšířil, měl vždy své kouzlo a stále nepatří do důchodu...

Přímé srovnání s modelem Sony XPERIA XZ1 Compact ale ukazuje, že doba se za ty roky přece jenom výrazně posunula a rozdíl mezi oběma telefony je obrovský. Sony XPERIA XZ1 Compact má výrazně kvalitnější konstrukci, která snese méně šetrné zacházení a klidně také drobné pády. Výrazně se zvýšil výkon celého telefonu, Qualcomm Snapdragon 835 je velmi výkonný procesor (a to zde nemáme model Sony XPERIA XZ2 Compact, který disponuje procesorem Qualcomm Snapdragon 845). Posunul se také Android jako celek, Android Oreo je kvalitní operační systém a na obzoru máme úplně novou verzi, která se do modelu XPERIA XZ1 Compact jistě brzy dostane. Nic to ale nemění na tom, že XPERIA ZR byla a je kvalitním mobilním telefonem. Podobné překvapení by se do portfolia společnosti Sony Mobile hodilo také v současnosti, třeba se dočkáme na veletrhu IFA za pár měsíců...

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Re: Sony XPERIA ZR versus Sony XPERIA XZ1 Compact

Příspěvek od Petr 78 » 11 čer 2018 11:15

Když koukám na Xperii ZR a na XZ2 Compact, tak mám dojem, že se konstruktéři inspirovali v minulosti.
Nebo by se to dalo nazvat jako návrat ke kořenům :)
Zadní foťák se přestěhoval doprostřed zad, záda jsou vypouklá, zakulacený kovový rám,...
Je podobnost jenom čistě náhodná?
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact

Pipa

Příspěvek od Pipa » 11 čer 2018 11:27

Petr 78:

Přesně mě to bereš z huby já bych to lépe nenapsal.

Ganimed
Typ zařízení: LG G7+
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganimed » 12 čer 2018 07:51

To už jsem tu psal při představení XZ2c že je hodně podobna na ZR ale nějak si toho nikdo nevšiml. Jinak koukam že se tu ještě vubec mluví o ZR.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1 Compact“