Sony XPERIA XZ1 Compact recenze

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XZ1 Compact recenze

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 dub 2018 00:38

Právě v těchto dnech se na trhu začíná oficiálně objevovat Sony XPERIA XZ2 Compact, nejnovější kompaktní vlajková loď společnosti Sony Mobile, která proti svému předchůdci přináší výraznou změnu designu, výkonnější procesor nebo větší displej s vyšším rozlišením. My se ale dnes společně podíváme na recenzi modelu Sony XPERIA XZ1 Compact, ten má stále co nabídnout a ještě dlouho se na tom nic nezmění.

Telefon je v prodeji už několik měsíců, jeho recenzi jsem ale záměrně načasoval na týden, kdy na trh oficiálně dorazí Sony XPERIA XZ2 Compact. Přímé srovnání obou telefonů odhalí skutečnost, že XPERIA XZ1 Compact se o své zákazníky ještě dlouhou dobu nebude muset bát. Nabízí totiž nekompromisní výdrž na jedno nabití, klasický XPERIA design nebo vysoký výkon. Proti novějšímu modelu bude bodovat cenou, přítomností klasického sluchátkové konektoru nebo menším displejem (což nemusí být výhoda pro každého, ale nepochybně bude některým uživatelům u modelu XPERIA XZ2 displej přidat velký). Jak ti vidíte vy, končí Sony XPERIA XZ1 Compact nebo na trhu zůstane až do příštího roku?

Sony XPERIA XZ1 Compact můžete zakoupit na iSpace - https://www.ispace.cz/sony-xperia-xz1-c ... g8441-blue

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Re: Sony XPERIA XZ1 Compact recenze

Příspěvek od Petr 78 » 04 dub 2018 12:37

Já si myslím, že XZ1 Compact ještě bude mít hodně dlouho co nabídnout a dokonce si myslím, že se i po zahájení prodeje XZ2 Comapct bude prodávat víc než XZ2C.
XZ1C bude mít ještě hodně dlouho dostatečný výkon, opravdu kompaktní rozměry a bezkonkurenční výdrž baterie.
Bohužel díky těmto vlastnostem nebude cena XZ1C klesat tak rychle jak bych si přál.
Již delší dobu si na něj brousím zuby, ale ještě chvíli počkám až cena klesne na pro mě přijatelnou hranici.
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 04 dub 2018 13:12

Vidím to úplně stejně
Obrázek

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 04 dub 2018 17:50

A jaká je ta hranice, pokud se mohu zeptat?

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 04 dub 2018 17:58

jožko, môžem s tebou len súhlasiť, ale mne napríklad fotoaplikácia vyhovuje, jedine čo mi chýba, je viacsekundová uzávierka a aj podrobnejšie nastavovanie iso. cez deň v drvivej väčšine fotím na automat, až na niektoré špecifické foto, večerné snímky, ak fotím, tak fotím na manuál s vlastnoručne vyrobeným ministatívom, ktorý mi moc miesta nezaberie.
k vnútornému úložisku by som povedal len toľko: áno, mohlo by byť väčšie, ale ja mám z neho využitých len polovicu, voľných mám ešte 15 GB a to mám nainštalovaných 163 apk. používam hlavne mikrosd kartu, teraz 256 GB a to hlavne z toho dôvodu, že keď sa ti telefón pobabre, na karte mám zálohu všetkého. mapy, hudba, filmy. vídeá a foto, ktoré urobím, ukladám do pc a na externý disk.
bezdrôtové nabíjanie a rýchlonabíjanie mi žily netrhá, nabíjam klasicky hlavne večer, kým idem spať. nemám s tým problém, keď mi mobil vydrží 3-4 dni pri mojom používaní. a hlavne sa tým pošetrí baterka.
čo k tomu dodať? proste som s týmto mobilom spokojný, hoci by som si vedel predstaviť nejaké prepisy v systéme ohľadom hlasitostí, ale na root sa zatiaľ nechystám.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 05 dub 2018 10:54

Petr 78 píše:
04 dub 2018 12:37
Bohužel díky těmto vlastnostem nebude cena XZ1C klesat tak rychle jak bych si přál.
Již delší dobu si na něj brousím zuby, ale ještě chvíli počkám až cena klesne na pro mě přijatelnou hranici.
Podle mě vždy klesnou ceny Xperií když Sony uvede na trh novější model. Podle mě o 1000-2000 Kč by to blízké době mohlo klesnout. V USA již výrazně zlevnili před 14 dny.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1 Compact“