GPS Blbne

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
slanecek

GPS Blbne

Příspěvek od slanecek » 16 čer 2018 06:27

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně GPS v telefonu nevím zda je to od začátku koupě telefonu protože sem GPS začal hojně využívat až posledních pár měsíců, ale zkusil sem pro jistotu více aplikací napojenou na GPS a na každé to blbně prakticky stejně nebo podobně. Jde o to že když si zapnu navigaci waze nebo mapy google nebo sem to zkusil i na google hrách jako je Ingress a Pokemon GO, tak mi pokaždé panáček, tečka no prostě poloha skáče z místa na místo nebo se zasekne a je zamrzlá i několik vteřin u Pokemon GO dokonce píše chvílemi i GPS signal not found (11) dělá to i v autě i venku prostě všude. Myslel sem si že to je tím že dělám OTA instaalce proto sem si zezalohoval dulezite veci a vcera sem přes Flashtool nahral čistý FW sice sem použil jinou customizaci DE misto CE1 ale to bych řekl že na to asi mít vliv nebude, každopádně problém přetrvává. Setkal se s tím už někdo a pokud ano jde to nějak spravit nebo je nutná reklamace a je v háji GPS modul uvnitř telefonu v servisním menu sem zkusil test GPS a chvílema mi dělalo problém načíst i satelity. Za každé rady budu vděčný děkuji. :) :)
Xperia XZ1 Compact - Blue

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: GPS Blbne

Příspěvek od verbatim » 16 čer 2018 07:22

Aha, takže tel je po kompletní přeinstalaci.

A zkoušel jsi třeba udělat reset GPS pomocí těchto apps:

GPS Reset COM - GPS Repair & Navigation System

Či

GPS Status & Toolbox

Jestli by třeba i toto nepomohlo?
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
slanecek

Příspěvek od slanecek » 16 čer 2018 11:38

Nenen nezkoušel vyzkouším a dám vědět

Autor tohoto vlákna
slanecek

Příspěvek od slanecek » 17 čer 2018 15:38

No tak moc to nepomohlo fungovalo to asi 20 minut bez záseku bez skákání sem a tam a už je zase vše při starém někdo ještě nějaké rady? děkuji

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 17 čer 2018 15:50

Zkoušel jsi v "GPS Status & Toolbox" v postranním panelu "Správa stavu A-GPS" a tam dát "Resetovat" a pak při připojeném telefonu k internetu "Stáhnout"?

Občas někomu taky pomohlo u této aplikace Nastavení -> Chování aplikace na pozadí -> GPS Status v oznamovacím panelu -> Když se GPS používá.

EDIT:
Můžeš ještě zkusit Service Menu -> Service Tests -> GPS -> Purge assistance data.
Do Service Menu se dostaneš "vytočením" čísla *#*#7378423#*#*.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Autor tohoto vlákna
slanecek

Příspěvek od slanecek » 21 čer 2018 11:34

Tak vyzkoušeny všechny rady a návody a pořád stejný po resetu gps a nastavení všeho tak jak píšete resetuju telefon všechno dobrý asi tak půl hodiny a pak hrůza zase to skáče kam se tomu zachce pak vypnu gps na chvíli za pár minut zas pustím a vše jede dobře třeba hodinu dvě a pak dalsí 3 hodiny zase skáče takže to tipuju na nějakou chybu přímo v telefonu zanesu reklamovat on je celý nějaký vadný dokonce mi při nabíjení na quick charge original od sony při nabíjení blbne dotyk a když píšu zprávu tak mi přeskakují písmena a když stisknu na jedno písmeno naskočí třeba další 3 nebo když posouvám stránky doprava doleva nahoru dolu tak mi to přeskočí o víc než potřebuji na normální nabíječku vše ok vyzkoušel sem asi 4 rychlonabíječky všechny od sony jednu od samsung mám pocit a všechny stejný problém půjde na reklamaci a kašlu na to

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 21 čer 2018 13:10

Aha, tak to je fakt divný celkově, asi nic jiného než reklamace nezbývá... Možná bych ještě zkusil restartovat do nouzového režimu, jak se bude pak GPS chovat... Ale to jen tak na okraj. Tak ať reklamaci vyřídí rychle...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1 Compact“