Sony XPERIA XZ1 aneb evoluce dále pokračuje

Odpovědět

Tronn

Re: Sony XPERIA XZ1 aneb evoluce dále pokračuje

Příspěvek od Tronn » 16 zář 2017 19:42

Staci se podivat na Huawei P10. Taky velke ramecky, cena 16000 pri uvedeni, horsi vybava, cina a presto ma celkem uspech. Tady jde videt ze Kiosk123 nema proste pravdu. Lidi nekupuji jen podle toho co si mysli.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 16 zář 2017 19:45

Dovolím si doplnit:

Lidi nekupuji jen podle toho co on si mysli.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

kiosk123
Typ zařízení: Sony Xperia Z3+

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 20:41

No predaje Xperií oproti takému samsungu a Applu sú mizerné. Za 2 roky (cca 2014-2016) sa predaje Xperií znížili o cca 30 miliónov kusov. Takže to tiež hovorí o niečom, že ľudia už celkovo o Xperie veľkí záujem nemajú :). A argumentovať to tým,že je to solídna značka? Keby Sony bola solídna značka, už dávno by vyriešila niektoré problémy ktoré sú verejne známe.
Inak za 652€ sa dá kúpiť dual sim S8 https://sk.mobileshop.eu/phablety/samsu ... m-g950fd-/, samozrejme bez sluchádiel(tie aj tak zachvíľu budú pri Xperii vypredané a cena ostane rovnaká).

Furt pozeráte na značku zo svojich pohľadov,nikto z vás na ňu nepozerá ale globálne,tak ako na tom ta značka skutočne je. A Xperie niesú na tom dobre.A ako som už spomenul vyššie,svedčia o tom aj predaje...

Odör
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 20:53

kiosk123 píše:
16 zář 2017 20:41
No predaje Xperií oproti takému samsungu a Applu sú mizerné. Za 2 roky (cca 2014-2016) sa predaje Xperií znížili o cca 30 miliónov kusov. Takže to tiež hovorí o niečom, že ľudia už celkovo o Xperie veľkí záujem nemajú :). A argumentovať to tým,že je to solídna značka? Keby Sony bola solídna značka, už dávno by vyriešila niektoré problémy ktoré sú verejne známe.
Inak za 652€ sa dá kúpiť dual sim S8 https://sk.mobileshop.eu/phablety/samsu ... m-g950fd-/, samozrejme bez sluchádiel(tie aj tak zachvíľu budú pri Xperii vypredané a cena ostane rovnaká).

Furt pozeráte na značku zo svojich pohľadov,nikto z vás na ňu nepozerá ale globálne,tak ako na tom ta značka skutočne je. A Xperie niesú na tom dobre.A ako som už spomenul vyššie,svedčia o tom aj predaje...
Znova ani jeden protiargument a zaútočil si o niečom čo tu všetci vieme aj bez teba. Takže znova sa pýtam, kedy prestaneš fabulovať?? A tá stránka, to je nejaký výsmech? A mimochodom jediný kto tu nepozerá na značku globálne si asi ty. Ak sa naučíš čítať tak zistíš, že všetci sa na to pozerajú globálne.
Galaxy S4 mini, Galaxy S7, OnePlus 3, OnePlus3T, Galaxy S8, XZ1 Compact, Moto Z Play, Asus Zenfone 5, XZ2 Compact

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 16 zář 2017 20:54

Když se mluví o oficiální distribuci, tak prosím srovnávat s oficiální distribucí a ne jen jak se to hodí.

Takové LG prodalo výrazně více kusů, ale je ziskové?

Tak tohle je Xperia fórum :wink: , proto se taky díváme na značku (ale trochu šířeji, ne jen zaslepeně).

Stále nechápu, proč máš pořád dojem, že nám musíš otevírat oči :D . Proč to pořád musíš tlačit? Jsi zklamaný, ok, tak až ti Z3+ odejde do křemíkového nebe, nakoupíš si od konkurence a bude :D . Nebo tady zase budeme jenom číst, že sis koupil telefon od konkurence a ten je lepší o tohle a menší je o 1,5 mm a při focení v noci si přečteš i značku na vyfoceném autě atd?

Proč tady pořád musíš někoho přesvědčovat? Myslíš, že ti, co už si objednali, to budou hromadně rušit, protože jsi jim právě ty otevřel oči? To je trošku najivní...
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 21:27

Také LG sa aspoň snaží stále priniesť niečo nové, a experimentovať, a to je jeho mobilná divízia v mínuse, takže obrovský rešpekt pre nich.

Ja som si Sony istý čas zastával, ale nebudem viac už akceptovať firmu, ktorá sa zo svojich chýb nepoučí a neváži si svojich zákazníkov.

Odör: Ty si top zaslepenec Sony. O tom niet pochýb. Itčkár.

Odör

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 21:48

kiosk123 píše:
16 zář 2017 21:27
Odör: Ty si top zaslepenec Sony. O tom niet pochýb. Itčkár.
Sorry ale čo si mi reálne vysvetlil alebo protiargumentoval? :D Ja si myslím, že to čo som napísal je apriori argument tích tvojich drístov. Vieš o tom, že toto je po xperii elm a chvíľkovým kontaktom so Z5 prvý sony telefón? Nič si nedokázal vyvrátiť a vypenil si skôr než aperitív. Si tu iba ty a tvoj zbytočný trolling o ktorý sa ale len snažíš ale nejde ti.

Neviem čo ti mám napísať na toho ITčkára :D ak závidíš zájdi si k terapeutovi.
Galaxy S4 mini, Galaxy S7, OnePlus 3, OnePlus3T, Galaxy S8, XZ1 Compact, Moto Z Play, Asus Zenfone 5, XZ2 Compact

Ushaczech

Příspěvek od Ushaczech » 16 zář 2017 22:02

Je zajímavé, jak všichni vědí, jaký je telefon, který ještě není v prodeji.
Recenze jsou jedna věc a reálné zkušenosti uživatelů druhá.

Pokud mi něco nevyhovuje, tak si to prostě nekoupím. A pokud jsem zařízení neměla ani v ruce, tak nehodnotím zpracování a jak zařízení funguje.

P. S. Nemyslíte, že vzájemného urážení už bylo dost? Pokud máte problém, vyměňte si v SZ adresy a můžete si to vyřídit ručně stručně.

Odesláno z mé Zajac5 Dual pomocí Ťapkaťapk!

Nokia 3310 -> SE T300 -> SE T610i -> SE K800i -> SE X10i -> Xperia T -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia Z5 Dual

A také SE K750i, SE K700i, SE Xperia Mini pro, SE Xperia Arc, Sony Xperia U, S, SP, E1, Z1 Compact, Z3 Compact

kiosk123

Příspěvek od kiosk123 » 16 zář 2017 22:11

Odör:
Nie,len ze teba netreba brať vôbec vážne. Stačí čítať čo píšeš po slovenských a českých weboch... inak keby si sa zaujímal o Xperie, a aj čo to precital na talk.sonymobile.com, tak mal by si aj trochu iný pohľad.. Ale však skrývaj oči pred tým čo nechceš vidieť...to už je tvoj problém.

oldboy: no už len ty tu dávaj rady ako fotiť s Xperiou, hlavne ze nedávno si sa pýtal na jednom webe či smartfony majú clonu ktorá sa dá ovládať... :D

Ale dobre,nechajme to tak...Už bolo hádok dosť.

Poďme späť k XZ1...
Z akého hliníku je vyrobené telo? A7000?

Odör

Příspěvek od Odör » 16 zář 2017 23:39

to kiosk: stačí sa niekedy len trocha zamyslieť. Inak by pre tie stránky také články ani nevychádzali :). Samozrejme ich chápem musia z niečoho žiť.

Mimochodom čítam si všeličo ale zrejme nedokážeš dočítať ani dokonca pretože sme sa nebavili len o fotoaparáte. Odvádzaš pozornosť a nemáš čo napísať, konverzácia sa niesla v celku normálnom duchu keby si dokázal ešte argumentovať. Ale za to ti ja už nemôžem.

Tronn

Příspěvek od Tronn » 16 zář 2017 23:49

Kiosk123: Nehadej se na vsech frontach. Zacina to byt ubohe. Prskas na vsechny strany... jak se vseci chovaj jako ovce... ale mrkni na sve prispevky. Chovas se jak typickej hejtr. Byt tu nove prichozi tak bych si rekl ze musis byt zklamanej z te XZ1... smutny ze si ten telefon jeste nemohl videt ani v obchode... ale o vetsine mas uz jasno, vid?
Tvuj nazor na Sony ti nikdo nebere.Ale myslis ze je potreba ho furt opakovat? Nebo to tu ma Cmar rovnou vypnout? Pak se nediv ze te ostatni vidi jak nejakeho potapaneho hejtra. Ach jo...

Verbatim: +1. Vypadlo mi to.

oldboy63

Příspěvek od oldboy63 » 17 zář 2017 19:16

to kiosk: neurážaj ma zbytočne, keď nerozumieš písanému textu, mal si tu ten môj z androidportálu zacitovať, ale to by si urobil zo seba len to, čo si:
no, ja neviem, moc sa tomu už nevenujem, len si ešte čo-to pamätám z mladosti, keď som sa učil fotografovať. ak sa mýlim, prosím ozajstných odborníkov, nech ma opravia: "čím nižšia clona, tým menšia hĺbka ostrosti". a na mobile sa clona meniť nedá, či? dá sa v manuálnom režime meniť len čas uzávierky a iso, aj to je niektorými výrobcami rôzne limitované. takže podľa mňa za slnečného svetla to nebude vyzerať moc dobre pred a ani za fotografovaným objektom, či?
jednalo sa o clonové číslo lg v30 a iné mobily s vyšším clonovým číslom. a to "či?" je vždy taká otázka na niekoho, kto má iný názor. 8)
správaš sa ako rozmaznané decko, ktorému nedali hračku, ktorú chce a tak kope okolo seba a vrieska, aby sa mu dostalo pozornosti. týmto som s tebou skončil, nestojíš mi ani za čas strávený odpoveďou tebe.
Myslieť, znamená ho^no vedieť!
motorola talkabout 2288, ericsson t65,SE K700i, SE K800i (M2 4GB), SE C905 Black - (M2 16GB, HPM-70, MPS-70 + MS-410, MMR-70)
xperia NEO - 32GB - (ROM SK-CZ XPERIA TEAM EDT-2, kernel aliance 1.5full, unlocBL, root, Adreno JB drivers, foťák-úprava), xperia Z1 Compact (black) + 128 GB SDXC - root, [ROM][5.1.1] LGO Z1C.236 V7.5 WHITE & BLACK, BL po výmene základnej dosky už lock+ kamera CYBERIAN 8.0, xperia XZ1 compact black + 256GB SDXC

Ekky

Příspěvek od Ekky » 17 zář 2017 19:34

Snes jsem drzel v ruce ru Premium jak v cerne tak i ve stříbrné a jak tyhle velky kousky nemusim,tak ta stribrna me totalne odzbrojila,uchvatila a na chvilku jsem si pomyslel. Ze ro musim mit.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 17 zář 2017 23:32

Jsem rád, že se tady diskutuje, ale prosím buďte k sobě navzájem slušní. Co člověk to názor, Sony fandíme, ale každý má třeba jinou hranici toho, co výrobci promine a co už ne :)
Obrázek

Odör

Příspěvek od Odör » 19 zář 2017 19:09

Rozdiely xz1 =! xz1C: compact má plastový povrch so sklenými vláknami (xz1 má kov), usb-c 2.0 (xz1 usb-c 3.1), HD displej (xz1 podpora HDR, inak technológia zobrazovania s compactom je rovnaká), Cat15 (rýchlosť "sťahovania" resp. rýchlosť internetu) = max 800mb (xz1 Cat16 = 1gb, záleží od trhu na akom sa bude ponúkať, je možné že u nás bude verzia s Cat15, nemám to potvrdené), veľkosť úložiska 32GB(xz1 64GB). To sú informácie, v čom je väčšie zariadenie lepšie. Compact ponúka navyše širokouhlú prednú kamerku, iba túto vec nemá jeho väčší brat.

Ostatné špecifikácie sú úplne rovnaké, či už ide o kamery, výstup pre hudbu či zvuk, SoC a nové features ako blutooth a podobne.

ales-r

Příspěvek od ales-r » 20 zář 2017 07:02

Včera jsem psal do TS Bohemia ohledně termínu naskladnění a odepsali mi, že předběžný termín naskladnění telefonu i sluchátek je 13.10.
Xperia XZ1 Dual.

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 20 zář 2017 08:34

Myslím, že dostupnost by mohla být dříve, protože včera se začal již ve světě prodávat (amazon je má již skladem). Takže podle mě by to mělo být spíše otázka dní kdy přijde u nás na trh. Samozřejmě nevím jak má dodávky nasmlouvané TS Bohemia.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2

Odör

Příspěvek od Odör » 20 zář 2017 08:52

U nás od oficiálneho predajcu sonymobileshop je že vraj naskladnenie 22.09. Ale u alzy mám tiež taký šialený dátum 16.10.

j.k.f.

Příspěvek od j.k.f. » 20 zář 2017 09:08

U mojej predobjednavky XZ1 na nemeckom sonymobile mi to ukazuje skladom za 4 dni.
Nemecky amazon ukazuje dostupnost 30.9.
Jediný kdo uz XZ1 ma skladom je americky Amazon. To je pochopitelne, XZ1 pre americky trh bez snimaca otlackov prstov su vyprodukovane rychlejsie :wink:
Motorola TX770, cd930, Timeport 250 + Palm Vx, Siemens S55 + Palm T3, Sony Ericsson P910i, Benq-Siemens S68/M81 + Palm T|X, Palm Prē, HP Pre3 + TouchPad, Sony Xperia V + Nexus 7, Xperia Z3 Compact, Xperia XZ1

viperman
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od viperman » 20 zář 2017 09:27

j.k.f. píše:
20 zář 2017 09:08
U mojej predobjednavky XZ1 na nemeckom sonymobile mi to ukazuje skladom za 4 dni.
Nemecky amazon ukazuje dostupnost 30.9.
Jediný kdo uz XZ1 ma skladom je americky Amazon. To je pochopitelne, XZ1 pre americky trh bez snimaca otlackov prstov su vyprodukovane rychlejsie :wink:
neviem ako u xz1, ale u modelov predtym s odtlackom bol len sofwarovo vypnuty, ak clovek nahral iny firmware tak fungoval ;) aspon tak pisali uzivatelia na americkych forach.
Xperia XZ2 / Xperia Z4 Tablet
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1“