Rozdílná hlasitost a kvalita stereo reproduktorů

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
ales-r

Rozdílná hlasitost a kvalita stereo reproduktorů

Příspěvek od ales-r » 30 říj 2017 23:02

Ahoj, všimnul jsem si, že spodní reproduktor, hraje hlasitěji a má i jiný zvuk, než vrchní, je to normální? Vrchní hraje více do hloubky, spodní spíš hodně zkreslený středy a plechový výšky. Myslel jsem si, že kydž jsou to stereo reproduktory, tak budou buď stejný a nebo budou hrát aspoň stejně. Chtěl jsem to opravit stereováhou, ale ta není k dispozici. Máte to taky tak, je to normální?
Panasonic GD30, Siemens M35, Siemens C65, Nokia 6300, Nokia C5, Xperia SP, Xperia XA, Xperia XZ1 Dual.

Autor tohoto vlákna
ales-r

Re: Rozdílná hlasitost a kvalita stereo reproduktorů

Příspěvek od ales-r » 01 lis 2017 21:18

Nikdo nic? už se tady nedebatuje? to už fakt, všichni utekli k šmejdsungu a huafanu?
Jožko co ty?
Panasonic GD30, Siemens M35, Siemens C65, Nokia 6300, Nokia C5, Xperia SP, Xperia XA, Xperia XZ1 Dual.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 02 lis 2017 07:43

I když tento telefon nevlastním, přijde mi to divné.

Dělalo to takto od začátku, nebo až postupně po nějaké aktualizaci se to zvýraznilo?

Např u mého Xka sem tam prskalo v levém (horním) repro a po nějaké OTA aktualizaci se to i více zdůraznilo - proto tento typ aktualizací moc nemusím. V mém případě pak pomohla až čistá reinstalace (oprava software) přes Xperia Companion - ale zase jsem byl rád, že to dopadlo takhle a nemusel jsem reklamovat.

A co v servisním menu? Je tam u položky - tuším Speakers (to ještě upřesním - teď píšu z E4g) - calibrated?

EDIT

Položka v Service Tests se jmenuje Speaker Calibration Status a tam jestli se ukáže Calibrated.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
ales-r

Příspěvek od ales-r » 02 lis 2017 09:26

Jo, do servisního menu, jsem se už díval, je tam zeleně Calibrated, ale nedá se tam s tím nic dělat.
Toho rozdílu, jsem si všimnul hned, na začátku. Zkoušel jsem i mobil otočit, jestli neslyším špatně.
Prostě spodní hraje hlasitěj, možná že zvýrazňuje (zkresluje) víc ty středy a výšky.
Vrchní reproduktor je daleko kvalitnější.

Luky967

Příspěvek od Luky967 » 02 lis 2017 12:32

zdravím, mám sice Z5C, ale také má stereo reproduktory a každý hraje jinak už od začátku, takže si myslím, že je to normální :wink:

Mac

Příspěvek od Mac » 02 lis 2017 12:50

Když bych si chtěl rýpnout, tak řeknu, že když to hraje "jinak", tak je to právě to ono slavné stereo :-D

Ale k věci: Nepozoruji žádný PODSTATNÝ rozdíl mezi nimi. Ten nepodstatný přikládám spíš jinému konstrukčnímu řešení nahoře a dole.
Xperia XZ1, Lenovo Vibe S1, Xperia SP, Xperia Mini Pro

Autor tohoto vlákna
ales-r

Příspěvek od ales-r » 02 lis 2017 13:04

Tak stereem to fakt není :D
Když si dám ucho skoro k reproduktoru, tak je tam velkej zvukovej rozdíl.
Slyšíš taky více spodní reproduktor, než vrchní?
Škoda že tam není stereováha, bylo by po problému.

Juris535
Typ zařízení: sony xperia xz1

Příspěvek od Juris535 » 02 lis 2017 21:50

zdravím repráčky mě osobně hrají stejně, nepozoruji nějaký rozdíl ;) SPÍŠ MĚ HODNĚ ŠTVE,ŽE KDYŽ SI DÁM HLASITOS VYZVÁNĚNÍ NA MAX,TAK TELEFON HRAJE PODSTATNĚ MÍŇ NAHLAS NEŽ KDYŽ SI PUSTÍM TU SAMOU PÍSNÍČKU V APLIKACI HUDBA!!!JÁ BYCH RADŠI OCENIL,KDYŽ BY TO BYLO OBRÁCENĚ, ABYCH TELEFON POŘÁDNĚ SLYŠEL,KDYŽ MĚ NĚKDO VOLÁ!!!SNAD TO OPRAVÍ NĚJAKÁ AKTUALIZACE :(
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1“