Sony XPERIA XZ1 bez Google aplikací

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XZ1 bez Google aplikací

Příspěvek od Jozef Cmar » 16 dub 2018 07:37

Občas vám na našem webu XPERIA.cz ukážu nějakou zajímavou ROM pro telefony Sony XPERIA, dnešní příspěvek ale bude specifický. Podíváme se totiž na oficiální firmware od společnosti Sony Mobile, který je ale velmi specifický. Do modelu Sony XPERIA XZ1 jsem nainstaloval firmware pro Čínu, ve kterém nenajdete žádné Google aplikace ani Obchod Play. Co takový firmware přináší a co naopak ztrácíte?

Firmware bez Google aplikací je výrazně menší, jeho instalací ale více prostoru nezískáte, protože systémový oddíl má stále stejnou velikost. Drobná úspora tady je, ale rozdíl není výrazný. O několik procent se zlepšila výdrž baterie, absence všech Google aplikací je znát. Navíc paradoxně nabízí firmware pro Čínu více XPERIA aplikací už po prvním spuštění než firmware pro ostatní země. Potěší také některé specifické aplikace, příkladem může být Správa přístupu. Na stranu druhou je ale absence Obchodu Play věcí, kterou neakceptuje každý. Díky APKmirror je možné spousty aplikací nainstalovat ručně, jejich udržování v aktuálním stavu ale moc pohodlné není. Ale dá se s tím žít, sám jsem měl takto model Sony XPERIA XZ1 nakonec upraven několik týdnů a nemohu říci, že by to byla úplná katastrofa. Jak se vám líbí myšlenka Android telefonu bez Google aplikací a bez Obchodu Play?

Obrázek

Obrázek
Obrázek

bambule

Re: Sony XPERIA XZ1 bez Google aplikací

Příspěvek od bambule » 16 dub 2018 11:17

pro sony xperia xz1 compact bude take?

bambule

Příspěvek od bambule » 18 dub 2018 08:53

Bude NEJAKY postup. je možno?

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 18 dub 2018 11:12

Samozřejmě to možné je. Stáhnout čínskou Firmware a přes program flashtool nainstalovat do mobilu. Za mě bych to tedy nedělal. Je pěkné že tam nebudou aplikace google, ale více místa to neuvolní. Navíc v dnešní době se s místem tolik jako dříve nebojuje. Dříve měl mobil paměť jen 8GB a bez rootu nešlo aby rozumě fungoval. Podle mě pokud někdo nemá rád některé aplikace google, tak stačí deaktivovat v seznamu aplikací. Pokud to chcete přesto vyzkoušet je tu návod jak flashovat jiné customizace.
viewtopic.php?f=129&t=20105&p=288060#p288060
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ1“