Sony XPERIA XA2 oficiálně představena

Odpovědět

Mandragora
Typ zařízení: M2, E5

Re: Sony XPERIA XA2 oficiálně představena

Příspěvek od Mandragora » 28 bře 2018 14:13

h4nz3k píše:
28 bře 2018 10:57
Hm, jeslti se stejná vada objevuje na 3 telefonech po sobě, tak bych spíš hledal problém v tom, co je pro telefony společné - SIM, paměťovka (nevím, jestli ostatní telefony mají slot na paměťovku) nebo nějaká nainstalovaná aplikace. Jinak máš fakt neuveřitelnou smůlu. :lol:

Thymallus(nebo jak :D ): na to připojení k PC se mrknu teďka během volna, včera se mi to nepodařilo zprovoznit a neměl jsem moc času hledat, kde je problém.
Simka 2x výměna.
Paměťové karty asi 3.
Jediné co je stejné jsem JÁ.
To bude asi ten problém.
Zjevně nejsem předurčen pro SONY...Škoda no

Pedris2

Příspěvek od Pedris2 » 28 bře 2018 14:43

Ta si z toho nedělej hlavu, kup si co chceš, hlavně abys byl spokojenej. Pokud jde o ty nové P20, lite a Pro. tak s tím výřezem to už je trochu příliš. To neumí přijít s něčím jiným, ne jen se kopíruje. :no:

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 28 bře 2018 15:48

Zas nadruhou stranu mas v tom vyrezu cernou notifikacni listu. Takze ti treba pri internetu nezabira ten pasek kus displaye.
Akorat ten vystouplej fotak je hnus. Vim ze to schova pouzdro ale ne kazdy ho pouziva:)

drake84
Typ zařízení: xxx

Příspěvek od drake84 » 28 bře 2018 19:43

Jen ještě menší poznatek ohledně signálu, porovnával jsem pokrytí oprátora na netu. A nakonec jsem zapnul v mobilu jen GSM, je to samozřejmě bez rychlého internetu ale když ho potřebuju tak to hold přepnu. Signál na gsm mě může vyskočit z mobilu oproti těm druhým. Jen potřeba si dávat pozor, když šaukluju se simkama občas se to automaticky přepne a hned to poznám na signálu.

Mandragora

Příspěvek od Mandragora » 31 bře 2018 09:56

Mandragora píše:
27 bře 2018 05:46
Mandragora píše:
19 bře 2018 08:48
Mandragora píše:
16 bře 2018 13:05
Jaké bude uživatelské zlepšení oproti E5?
Má smysl přecházet? Jde mi o sílu signálu, hlasitost ve sluchátku, BT připojení, hot spot, zahřívání, čitelnost displeje, práce se-maily ( žalostná na E5) načítání příloh atp.
Hry nehraju, foun mám na práci.
Posun oproti E5 nic moc.
Signál jako E5 - tedy žalostný, funkce čtečky pouze jediná - odemčení, což je teda taky bída navíc je odemčení dost pomalé. Huawei je v tomto směru úplně někde jinde. ( rychlost, spolehlivost , mnohem více funkcí )
Předěly na bočních stranách jsou opravdu škaredé.
I Xiaomi má za půlku peněz kovová záda na rozdíl od plastových na XA2.
Práce s e-maily stejně žalostná jako byla , vzhled menu u kontaktů děsný.
Jedině snad displej a systém je posun k lepšímu, doufejme že i baterie.
Ale to mi za 2 roky přijde dost málo.

Za ty peníze je to bída. Za 5,5 bych to bral jako průměrný telefon ale za 9 je to fakticky bída.
Za 9,5 je Honor 9 s téměř dvojnásobným výkonem a 4 GB ram a 64 GB úložiště.
Za 6 je tu P smart se stejnými parametry a lepším displejem .
Uvažuji že ji vrátím a vezmu něco jiného .
Zcela určitě je to moje poslední Xperia.
Celkově nic než zklamání , bohužel ...
Tak po porodních bolestech úspěšně VRÁCENO !!!
Z deseti hovorů mě 9x protistrana neslyšela.
Nechci se další 2 roky trápit s reklamacemi.
Zahřívání na 40 stupňů je naprosto běžné.
Jsem prostě zklamán.
Sony už nikdy...

Takže mám tu porovnání.
Vrácená XA2 versus P smart.

SONY:
Supr - displej, grafika , živé barvy a tapety ,menu , vzhled, modrá barva, USB _C , doba nabíjení, svižný systém, je osobitý, má svůj styl, BT 5
Dá se přežít - hmotnost
Hrůza - mikrofon, načítání příloh v e-mailu, funkce a rychlost čtečky, umístění tlačítka spouště foťáku ( vadí mi při držení mobilu při telefonování ), vzhled kontaktů , zahřívání , zbytečné app. které se nedají odinstalovat, vystouplé malé krytky na boční straně,

Huawei P smart:
Supr - všichni mě slyší :) a nikdo nepokládá.. , což u telefonu určeného především na telefonování je základní funkce, rychlost a funkce čtečky je tu opravdu vyšší dívčí !!! , matná modrá barva, krásně tenký, výstup z foťáku, super načítání příloh e-mailu , nezahřívá se, cena,kompaktní tělo bez bočních nesmyslných předělů, kovová zadní strana,
Dá se přežít - nadstavba EMUI , zařazení se do uniformní kategorie , vzhled ikon, doba nabíjení ( prozatím z 0 na 100% 3 hodiny )stejně nabíjím každou noc, tak to tak nebolí, zakulacené rohy, zakulacené ikony, absence BT5
Zklamání - barevné podání, oproti živým barvám u SONY, pouze micro USB

Sony mě prostě hrozně zklamalo tím mikrofonem. Je to k vzteku když protistrana položí hovor protože Vás neslyší ...
U Huawei super čtečka , jak funkce tak i rychlost ( blesková ) .Celkově jsem se z Huawei sice neposadil na zadek ale zatím vše šlape OK a za 2 roky se uvidí .

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 31 bře 2018 10:11

A ty obrovske plastove predely nahore a dole (asi 1.5cm po cele sirce telefonu) u P Smaru ti nevadi? :D To je taky celkem lacinost.
O zahrivani sem uz psal. Nicmene to tlacitko fotaku me taky stvalo. Nechapu proc nejde deaktivovat. A ctecka taky jinde, no...

Mandragora

Příspěvek od Mandragora » 31 bře 2018 11:51

Mirda86 píše:
31 bře 2018 10:11
A ty obrovske plastove predely nahore a dole (asi 1.5cm po cele sirce telefonu) u P Smaru ti nevadi? :D To je taky celkem lacinost.
O zahrivani sem uz psal. Nicmene to tlacitko fotaku me taky stvalo. Nechapu proc nejde deaktivovat. A ctecka taky jinde, no...
Nevadí.Na Xperii mi vadily ty maličké "vložené" kousky, které vypadaly jako kdyby telefon v poslední chvíli někdo natáhnul a vložil tam jen záslepku.

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 31 bře 2018 12:28

Mandragora

Prosím, opravdu není nutná neustálá citace a u odpovědi na předchozí příspěvek to platí dvojnásob - viz pravidla fóra.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Tomason

Příspěvek od Tomason » 31 bře 2018 12:46

Souhlasím, nechápu co je to za zvyk, to je jakoby kdyby jsi se s někým bavil a zároveň ho pořád upozorňoval že se bavíš sním, přitom tam nikdo jiný není 🙂
Ale k věci, pokud ti vadí ty predely tak to je mazec.
Přehřívání byla vada kusu, můj telefon je prakticky pořád studený a jen když něco hraju, tak jen lehce hřeje.

viliba
Typ zařízení: Z1compact,XA2

Příspěvek od viliba » 31 bře 2018 17:37

XA2 je můj šestý telefon od Sony a neměl jsem s žádným problémy, žádné zahřívání a to jsem přešel na XA2 ze Z1 Compact kterou sem měl bez poruchy 3,5roku.Jediná vada je hlasitost nahraneho videa jinak všechno ok.

Daff.cz

Příspěvek od Daff.cz » 31 bře 2018 19:45

Mám sice xa2 ultra, ale předpokládám, že hw bude stejný a s mikrofonem u telefonování není žádný problém, jen u toho videa, což trochu poopravila ta poslední aktualizace, ale furt to asi není ono.
Sony Xperia XA2 Ultra, black

Dragon

Příspěvek od Dragon » 02 dub 2018 00:14

vitvalecka píše:
23 bře 2018 10:55
Navíc taky každý operátor má jiné pokrytí. :wink:
to bezesporu má, já ale psala že obě sim jsou stejný operátor :) vyřešila jsem to tak, že na obou jsem nastavila jen gsm a pokud chci na net, přepnu na LTE tu konkrétní sim
pokud jde o volání, vše ok - protistrana mne slyší, potýkám se ale s problémem při smskách - pošlu a vidím že odešla jedna, protistranně dojde jedna moje sms rozdělená na několik kusů (třeba 2 slova, 1 slovo, 3 slova .... chci tím říct, že mnou poslaná sms je krátká do 160 znaků) ve výpisu mám potom mnou poslanou jednu sms (účtovanou po 3-4 sec) třeba 3x, jako bych jich poslala několik
dělají mi to obě sim, operátora jsem neměnila a u předchozího tel to bylo ok ... co s tím?
Motorola | Siemens | Sony Ericsson K700i | Xperia Mini Pro | Xperia Miro | Xperia L | Lenovo | Xperia XA2
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
"Life down there is just a strange illusion"
... HBTN

Xman
Typ zařízení: Xperia XA2

Příspěvek od Xman » 03 dub 2018 09:24

Tak bohužel, chtěl jsem zkusit po letech nějaké Sony a XPERIA XA2 mě nakonec pěkně zklamala.
- telefon koupený originál od TS Bohemia
- po první aktualizace až po poslední se (po měsíci) a po prvotním nadšení následovalo:
přehřívá při nabíjení, odpojuje se od LTE, vypadává wifi, občas dokonce i GSM signál, navigace. O tichém videu a šumících fotkách ani nemluvím. Čekal jsem za osm tisíc kvalitu, ale následovalo zklamání. Líbil se mi design, kompaktnost. Ale nemám na to nervy. Říkám to nerad, ale kde jakej Číňan za tři litry funguje spolehlivěji (konkrétně máme doma 3 Xiaomi a jedou jak po másle a to dostávají od dětí pořádnej kotel).
- telefon jdu reklamovat/vrátit a loučím se se Sony. Tak snad někdy jindy.
- pro mě osobně z toho plyne jedno poučení - nedat na recenze, nedat na diskuze, ale osahat si vše sám.

nakatomi
Facebook profil: https://www.facebook.com/peckamal
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nakatomi » 03 dub 2018 09:37

Asi opravdu záleží na kusů, já mam mobilod T-Mobile a jedna se single sim, a co se týče LTE tak problém nemámuvidime casem mobil mam teprve cca 14 dni tak se může ještě vše ukázat, jak prehrivani tak i jine vady co se tu psaly, ale nejak to neřeším mobil je v zaruce a T-Mobile dava náhradní mobil po dobu reklamace. Jinak jsem zatim spokojen, čas ukáže
Sony Xperia XA2

Kaprar11

Příspěvek od Kaprar11 » 03 dub 2018 16:46

Kdopak ti ho po měsíci vezme zpět bych se divil jo za málo peněz málo muziky děláš jak kdyby to byla nějaká vyšší třída za 20K.
Motorola D160,D520,AMIO,2x m3888,Alcatel one touch 302,501,2x SE T630,SE D750i,2x SE K790i,SE C905,Satio U1,MMR-70,HPM-70,HPM-77,HBH-GV435a,MSD8GB,3xMSD16GB,MSD32GB,IAC-25,IDC-22,CLA-60,MPS-60,MBS-100,CDS- 65,CDS-75,SBH-600,2x SE 108i Čedar,SG GT 5570 mini,2x SG S I9000,SG SIII GT I9300 Bílý,SG S4 GT I9505 černý,SG S5 G900F černý,SG N4 N910F černý,SG S7 edge G935F černý,SG S8+ G955F černý,SG S9+ G965F černý.

Tomason

Příspěvek od Tomason » 03 dub 2018 21:21

No poučení, že nedat na recenze a nedat na diskuze je lehce mimo, protože většině lidí tady, se tohle neděje a zřejmě jsi narazil na vadný kus.
Jediný nedostatek asi u všech, je ten nic moc zvuk videa z větší dálky.

h4nz3k
Typ zařízení: XA2

Příspěvek od h4nz3k » 05 dub 2018 15:23

Poučení nedat na recenze je zcela v pořádku, jelikož se každý snaží napsat recenzi co nejrychleji a tím pádem to nevypovídá většinou nic moc o dlouhodobých zkušenostech.
Nicméně přikládám graf s teplotou baterie během 3 cyklů.
Obrázek
V bodech, kde je nejvyšší teplota, jsem hrál Shadowgun:Legends, bohužel čas strávený hrou nemám zaznamenaný.

Thymallus: To sdílení přes wifi se mi nepodařilo zprovoznit ale pravděpodobně to bude tím, že nejsem moc zdatný v práci s počítačem.. :D

5ta1da
Typ zařízení: Xperia XA2

Příspěvek od 5ta1da » 25 dub 2018 10:34

Funguje vám někomu ten Smart Lock?
Mám nastavenou detekci nošení a důvěryhodná místa práci a domov a stejně to po mě chce neustále zadávat gesto.

EDIT:// Nakonec byly ty problémy způsobené tím, že jsem zvyklý vypínat telefon ikonkou na displeji a ta způsobuje nutnost zadávání PINu/gesta při následném odemykání

Jo a v neposlední řadě, aby v roce 2018 neuměl telefon vzrůstající hlasitost vyzvánění, tak to už je skutečně k pláči :no:

Design super, ale software to zabíjí...
Naposledy upravil(a) 5ta1da dne 25 dub 2018 19:04, celkem upraveno 1 x.

Pedris2

Příspěvek od Pedris2 » 25 dub 2018 10:53

Pokud jde o funkci Smart Lock, tak mám nastaveno na obličej a důvěryhodné místo a vše funguje normálně. Otisk prstu také odemkne celý telefon, takže já nemám problém. Ovšem kde byl problém, tak to když přišla aktualizace a po následném kliknutí na Smart Lock se mi ukázala jen bíla plocha, nebylo tam vůbec nic, jen nahoře tmavá lišta Smart Lock. Možná, že to je jen u mně, ale pokud ne, tohle se také příliš nepovedlo. :no: Byl jsem nucen celý telefon dát do továrního nastavení, pak byla celá funkce Smart Lock opět plně k dispozici. Divné. :(

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 25 dub 2018 11:02

Ad zlepšení přesností čtečky otisků prstů, zkus si 1 dominantní prst naskenovat víckrát - tzn mít třeba registrovány 2 otisky pro ten samý ukazovák, jen jej registrovat jinak, třeba s přítlakem, či naopak letmý dotyk, více okraje apod...

Já mám takto 3 otisky pro palec a tím se mi povedlo výrazně zvýšit úspěšnost odemknutí.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT
Odpovědět