Sony XPERIA XA1 versus Sony XPERIA XA2

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA1 versus Sony XPERIA XA2

Příspěvek od Jozef Cmar » 24 dub 2018 09:06

Dnes se podíváme na srovnání dvou velmi stylových mobilních telefonů. Před dvěma lety patřila XPERIA XA k nejstylovějším přístrojům na trhu, novější XPERIA XA1 na ni pěkně navázala. Po stránce funkcí ale nedošlo k výraznému posunu kupředu. Ten přináší teprve letošní XPERIA XA2 a tentokráte musím uznat, že rozdíl proti předchozímu modelu je obrovský. Sony XPERIA XA2 patří k povedeným přístrojům.

Pokud bychom měli srovnání zjednodušit, pak můžeme říci, že Sony XPERIA XA2 zlepšila úplně všechno. Především ale vylepšila věci, které předchozí model neměl úplně dobře vyřešené, tím mám na mysli procesor, kapacitu baterie (a možná také konstrukci jako celek). Baterie má nově kapacitu 3300 mAh a z pohledu výdrže patří XPERIA XA2 k nejlepším telefonům na současném trhu. Rozdíl proti předchozímu modelu je obrovský... A není to jen vyšší kapacitou baterie, konečně jsme se zbavili procesor Mediatek a nastupuje Qualcomm. Zde je použitý Snapdragon 630 a ačkoliv se nejedná o žádného trhače asfaltu, poměr mezi výkonem a energetickou náročností (a cenou) je mnohem lepší. Telefon už z výroby spoléhá na Android 8.0.0 Oreo, větší radost mám ale z kvalitní konstrukce. Telefon je kus kovu, můžete se na něj spolehnout. Na závěr bych zmínil, že XPERIA XA2 se nabízí hned ve čtyřech barevných variantách a tu svou si tak najde skutečně každý. Možná vám přijde, že model XPERIA XA1 jsem vlastně ani nezmínil a máte pravdu. Je to z toho důvodu, že si mě nový model skutečně získal a výrazně překonal předchozí generace. Jak hodnotíte nový model pohledem majitelů modelu Sony XPERIA XA a Sony XPERIA XA1?

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2“