Přenos souborů do PC

Autor tohoto vlákna
Thymallus
Typ zařízení: XA2/XZR

Přenos souborů do PC

Příspěvek od Thymallus » 15 črc 2018 11:04

Zdravím.
Měl bych takovou malou otázku, nebo i problémek. Mám nově XA2 a po zkopírování dat na kartu a připojení mobilu k počítači se všechny soubory pdf, doc apod. zobrazují v průzkumníkovi jako složky. Je to strašně nepřehledné a při zkopírování této "složky" do pc nejde otevřít jako soubor, je to prázdná složka s názvem souboru...
Vyřešil jsem to tím, že jsem všechny data zkopíroval do mobilu skrz kabel. Ovšem dnes ráno po týdnu připojím mobil k počítači a stav je stejný. Všechny soubory se zobrazují jako složky. V mobilu samozřejmě vše vidím jak má být a vše jde otevřít...

setkal se s tím někdo? co s tím?
dík za jakékoliv info!
Když je vůle, cesta se najde ;)
Obrázek

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Přenos souborů do PC

Příspěvek od verbatim » 15 črc 2018 11:30

Moc si to neumím představit. Nešel by nějaký Screenshot, jak přesně se to tváří v pc? Na telefonu vybíráš režim MTP, či?
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

largo2

Příspěvek od largo2 » 15 črc 2018 12:01

viewtopic.php?f=108&t=19957&p=290196#p290196
Ale na dôvod a riešenie nikto neprišiel.
Znova sa mi nejakej dobe všetky inštalačky .apk, .zip a iné, ktoré mám uložené začali zobrazovať v PC ako prazdne adresáre. V mobile sú ok. Nevšimol som si, že kedy sa to znovu zmenilo.
JPG a video sa zobrazujú na sd karte správne.
Myslím si ale, že to spôsobuje Win 10, lebo keď som dnes pripojil mobil k PC, tak sa zopár .apk zobrazilo správne, ale po ďalšom pripojení k PC asi za polhodinu sa už zobrazili ako prázdne adresáre.
Naposledy upravil(a) largo2 dne 15 črc 2018 12:53, celkem upraveno 1 x.
E6853_Customized CE1_1299-1491_32.4.A.1.54_R1E
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 15 črc 2018 12:37

Ještě mě napadlo, v nastavení telefonu - po zobrazení systémových aplikací - vymazat DATA u aplikací Media Storage a u External storage, pak restartovat telefon a pak až nastartuje - zkusit připojit, jestli se něco změnilo...

largo2

Příspěvek od largo2 » 15 črc 2018 13:02

Ono to až taký veľmi veľký problém nie, keďže v mobile sa všetko zobrazuje správne. A po pripojení sdkarty k PC cez čítačku kariet sa tiež zobrazuje všetko ok.
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 15 črc 2018 16:48

Takze pripojeni k pc/win7 je to same (prazdne slozky)
Vymazani dat aplikaci media storage se nepovedlo, bo jsem ji nenasel a external storage nenabizi na vymazani nic.
Je to naprd bo docela casto prenasim soubory a vyndavat z mobilu sd kartu a strkat ji do pocitace je fakt blbost...
Co funguje je prenaseni souboru skrz MyPhoneExplorer a skrz Filecommander. Je to ale kostrbatejsi.
Formatovani karty pomohlo tak na tyden, takze tudy cesta nevede...
Bych rekl ze "pokrok nezastavis" = cim novsi android, tim blize zpatky na stromy :-D
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 15 črc 2018 17:24

Aha, tak já (sice jiný model, ale taky Oreo) u aplikace Externí úložiště (External storage) pod položkou Uložiště - možnost vymazat data mám.

Obrázek

Položka Media storage = Uložiště médií a tam mám též možnost vymazání dat.

Obrázek

Samozřejmě nezapomenout zobrazit Systémové aplikace.

A pak RESTARTOVAT.

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 15 črc 2018 21:43

díky moc verbatim!
Jsem zvyklý z androidu 5.1.1 že po rozkliknutí aplikace je vše hned dostupné, tady se musí kliknout ještě jednou navíc na "úložiště" kde již nabídka vymazání dat je. Dokonce jsem našel i aplikaci "úložiště médií" kterou jsem hledal pod media storage :-)
po vymazání těchto dat, restartu a připojení k PC (než se zobrazila složka se soubory, tak to trvalo kapku dýl) je vše ok.
Takže to asi je řešení. Jsem zvědv na jak dlouho...
Budu sledovat a dám vědět (většinou mobil k PC připojuji několikrát denně).

ještě jednou DÍK!
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 15 črc 2018 21:58

Rádo se stalo :). Jsem rád, že pomohlo. Já jsem se právě s tímto problémem už též setkal. Ale pak už jsem kamarádův telefon neměl v ruce, takže neznám další vývoj v čase. Tak pak tedy dej vědět, jak dlouho to vydrželo či už pak bez problémů.

PS: zobrazení aplikací mi též asi nejvíce vyhovovalo na Androidu 5, ale už jsem si zvykl na tohle (i za cenu pár kliků navíc).

viliba
Typ zařízení: Z1compact,XA2

Příspěvek od viliba » 16 črc 2018 08:16

Mám půl roku XA2 v pc win10 a nikdy se mi tohle nestalo,k přenosu na notebook používám asi čtyři roky super beem a jsem s ním maximálně spokojený

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 16 črc 2018 09:28

O tom ale pisu - kdyz se pouzije externi program na prenos souboru (MyPhoneExpkorer nebo FileCommander) ktere funguji skrz wifi, je vse ok.
Zapoj mobil pres kabel a uvidis...

Jinak prvni poznatek. Po vymazani dat aplikaci uloziste medii ae.mi nejspise vymazalo i nastaveni prirazeni melodii vyzvaneni kontaktu, budiku, sms, kalendare...
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 16 črc 2018 10:14

Ano, to se musí bohužel znovu nastavit.

largo2

Příspěvek od largo2 » 16 črc 2018 15:36

Urobil som screeny, aby to bolo vidno. Takto sa zobrazujú inštalačky .apk a iné v mobile
Obrázek
a takto sa zobrazujú v PC po pripojení mobilu. Všetko sú iba ako prázdne adresáre.
Obrázek
Keď teda chcem do počítača prekopírovať nejakú inštalačku alebo zip, tak je v PC nepoužitelný.
Iba obrázky a videa sa zobrazujú správne.

EDIT: Presunul som .apk, .zip a to čo sa zle zobrazovalo v PC z externej sdkarty na internú sdkartu a potom naspať na externú sdkartu a po pripojení k PC sa už zobrazujú správne. Budem to teraz sledovať, že ako dlho to takto vydrží.

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 16 črc 2018 18:35

to largo2
opravdu stačilo promazat data těch dvou aplikací zmíněných výše + restart telefonu. Možná bych na zkoušku promazal pouze data aplikace externí úložiště a pak restartnul, třeba to bude stačit. Páč po promazaní dat aplikace úložiště médií, se musí nastavovat znovu vyzvánění všeho - a já mám docela dost kontaktů s různými melodiemi tak to byl záhul :-)
poté jsem připojil mobil k počítači, trvalo to dýl, než se zobrazil průzkumník, ale vše je ok.
Pokud chceš rychlejší řešení, použij nějaký file commander, kterým do paměti externí karty vidíš skrz wifi - to fakt funguje 100%, jen to kopírování souborů je na dýl (není to tak příjemné jako ctrl+c a ctrl+v)...
Obrázek

viliba
Typ zařízení: Z1compact,XA2

Příspěvek od viliba » 16 črc 2018 18:57

Než jsem psal příspěvek tak jsem to samozřejmě přes kabel zkoušel a funguje normálně, když rozkliknu třeba složku s pdf soubory tak je vidím.

largo2

Příspěvek od largo2 » 16 črc 2018 19:18

Thymallus píše:
16 črc 2018 18:35
to largo2
opravdu stačilo promazat data těch dvou aplikací zmíněných výše + restart telefonu. Možná bych na zkoušku promazal pouze data aplikace externí úložiště a pak restartnul, třeba to bude stačit. Páč po promazaní dat aplikace úložiště médií, se musí nastavovat znovu vyzvánění všeho - a já mám docela dost kontaktů s různými melodiemi tak to byl záhul :-)
poté jsem připojil mobil k počítači, trvalo to dýl, než se zobrazil průzkumník, ale vše je ok.
Pokud chceš rychlejší řešení, použij nějaký file commander, kterým do paměti externí karty vidíš skrz wifi - to fakt funguje 100%, jen to kopírování souborů je na dýl (není to tak příjemné jako ctrl+c a ctrl+v)...
Presunul som na internú kartu a potom naspäť iba apk, zip a dokumenty. Teda nie celú sdkartu, iba súbory ktoré používam. Viem, že kopírovanie celej sdkarty cez čítačku do PC je na dlho. Ale tým, že som v mobile presunul na interné uložisko iba tie súbory, ktoré sa zle zobrazovali, tak to trvalo asi iba max. dve minúty. Nemusím nič znova nastavovať. A mám Z5P s nugat 7.1.1 a tam je to iné ako na oreo.
Naposledy upravil(a) largo2 dne 16 črc 2018 20:45, celkem upraveno 1 x.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 16 črc 2018 19:30

Jinak to, co jsem zde postnul jsem úspěšně aplikoval tehdy na M5 s MM (už jsem však neměl možnost sledovat to v čase dál)... Takže není to specifikum Orea, ale je to napříč systémy.

Např já jsem to u svého Xka (pod Oreem) zatím aplikovat nemusel...

Thymallus

Možná máš pravdu, že by nyní stačilo promazat jen data u Externího úložiště, ale pamatuji si tehdy, že u M5 to nestačilo, pač něco se začalo zobrazovat normálně, ale audiovizuální soubory právě ne. Teprve až po vymazání dat u obou aplikací ano.

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 16 črc 2018 21:41

to verbatim
mě se obrázky a videa i hudba zobrazují normálně, i když asi dva filmy byly jako složky... spíše se to týká ostatních souborů zip, pdf, xls, apk...

každopádně teď se mi aktualizuje oreo, tak jsem zvědav co se "pokaká", jsem si žel bohu nezakázal automatické aktualizace...
snad to na ničem nepoznám a vše bude ok.
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 17 črc 2018 08:33

Tak snad to bude ok i po aktualizaci :).

Aha. No tehdy to kamarádovi zlobilo u všech souborů, jen výjimky se zobrazovaly normálně.

No a v rodině máme ještě další M5 a ta zase tohle nedělala nikdy, jen ze začátku jsme 2x reklamovali - takže ta zase zlobila hardwarově - pro změnu :D. Ale teď už ok.

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 17 črc 2018 11:18

Podle mne může být chyba v tom, že po koupi XA2 jsem skrz xperia transfer přenášel aplikace ze starého mobilu do tohoto nového. Rovněž jsem pořídil novou/větší SD kartu. Kdo ví, co všechno za nastavení a data se přeneslo a nemuselo to být korektní.
Data jsem skrz čtečku nahrál rovnou na novou SD kartu a dal do mobilu a toto špatné zobrazování se mi projevilo hned napoprvé. Takže jsem zkopíroval skrz čtečku data z karty do pc, kartu smazal a veškeré data na ni nahrál znovu přes kabel a telefon. Cca týden a něco to fungovalo normálně a až jsem ze vrátil z akce tak zase problém. Čili jestli si třeba aplikace "externí úložiště" pamataovala (měla namapovány) soubory způsobem ze starého mobilu, kde navíc byl android 5.1.1, tak jsem je nakopíroval zpátky a furt to mohlo zlobit. Teď jsou data vymazána a uvidím jestli toto stačilo, nebo ne. každopádně má to svou logiku, když po vymazání dat bylo vše ok, že se přeneslo ze starého mobilu nějaké nekompatibilní nastavení...
Zatím druhý den a stále vše OK :-)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2“