Přenos souborů do PC

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Přenos souborů do PC

Příspěvek od verbatim » 17 črc 2018 12:08

To je taky fakt :)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
Thymallus
Typ zařízení: XA2/XZR

Příspěvek od Thymallus » 28 črc 2018 21:53

Tak po týdnu/dovči telefon zapojen do PC a zase to samé... :-/

edit: zkusil jsem smazat pouze data aplikace "externí úložiště" a nepomohlo to...
takže se asi budou muset promazat data i "úložiště médií", ale do toho se mi moc nechce bo mám skoro ke každému kontaktu přiřazeno vyzvánění a dělat to nanovo je opruz...
čili budu využívat k přenosu dat mezi kartou/PC asi myphone explorer, či filecommander...
(sranda je, jestli to nedělá třeba ten filecommander)... ale to asi nezjistím (ten jsem během dovči použil asi 2x bo jsem neměl kabel)
Když je vůle, cesta se najde ;)
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 01 srp 2018 20:53

Dnes jsem koupil XA2 manželce. Ráno nahraji data do mobilu, večer píchnu do USB a stejný problém... tož to musí dělat nějaká aplikace asi? mňo...
Obrázek

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 01 srp 2018 21:24

Jestli to dělá nějaká (doinstalovaná) aplikace se dá zjistit jednoduše, ale není to moc příjemné. Stačí rebootovat do nouzového režimu (ve vypínacím menu podržíš prst na tlačítku "Restartovat"). V nouzovém režimu fungují pouze systémové aplikace, nic jiného. Dá se právě takto identifikovat, jestli problémy způsobuje něco doinstalovaného, ale na běžné několikadenní používání to moc není.

Spíš sem tak ze srandy hoď seznam všeho, co jsi doinstaloval - na výpis seznamu instalovaných aplikací do *.TXT souboru je spousta aplikací v Google Play - to by mohlo být rychlejší.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 02 srp 2018 10:08

Určitě zkus výše zmíněné, případně máš aktivován Movie Creator? Já jej na všech telefonech zakazuji (nějak jsem nepřišel na chuť tomuto programu a s tímto problémem jsem se pak už nesetkal, ale zase variabilita nainstalovaných aplikací může udělat také své a Movie Creator v tom může být zcela nevinně).

Případně se začíná šířit nový update pro XA2, třeba to opravili... Těžko říct...

Ganimed
Typ zařízení: LG G7+
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ganimed » 02 srp 2018 22:02

Jen mne napadá nemůže být problém v asociaci souborů na samotným windows ? Opiram se o screen který tu dal largo2 zajímá mne jedno. Pravým tlačítkem myši klikni na ten "složkový" apk soubor vyber položku vlastnosti, potom mne zajímá co máš napsáno vedle položky Otevřít v programu mělo by ti tam svítit Vybrat aplikaci windows přece apk souborům nerozumí tak je nemuže samovolně asociovat proto tam vždy je že maš vybrat nějakou aplikaci. Mrkni na to.

Ještě další pokus Pokud maš v PC nainstalovaný WinRar spusť ho a najdi ty apk aplikace přes něj a zkus je otevřít pokud nejsou poškozeny měl by jsi po dvojkliku na apk soubor vidět klasické rozložení jakekoliv apk aplikace (např. složky lib, res, META-INF ..... atd), pokud se neotevře je poškozená už z telefonu, pokud ano je to podle mne způsobeno špatnou asociací.
Obrázek

largo2

Příspěvek od largo2 » 03 srp 2018 12:43

Keď windows chýba nejaká aplikácia na otvorenie nejakého súboru, tak zobrazí iba čistú ikonku a nie prázdny adresár Obrázek

Celý mobil mám zálohovaný aj v PC a apk som kontroloval a rozbalily sa, tak nie sú poškodené. V mobile sa dajú normálne nainštalovať.
H9436_Customized CE1_52.0.A.3.27_1316-3759_R9B
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 03 srp 2018 12:46

Az budu doma tak vyzkousim a dam vedet. Diky moc za rady.
V PC podle mne problem nebude. Skrz pruzkumnika jsou proste videt jen slozky a muze to byt apk, xls, pdf... Je to jedno.
Kdyz prenesu soubor pres wifi, treba skrz myphoneexplorer, je soubor ok.
Navic po vymazani dat vyse zminenych dvou aplikaci bylo nejakou dobu vse ok. V mobilu jdou taky soubory videt normalne. Prekopirovanim primo z karty do PC je taky vse ok... Takze na asociaci to moc nevidim, ale kouknu na to.
V tom nouzovem rezimu bude fungovat USB? A dalsim restartem se zase telefon spusti v normalnim rezimu?
Obrázek

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 03 srp 2018 12:54

V nouzovém režimu funguje vše normálně, jen je prostě k dispozici pouze "čistý telefon" jen s předinstalovanými aplikacemi.
Ano, zpátky se vrátíš restartem (nebo vypnutím a zapnutím) telefonu.

Odesláno z mé Xperie XZ2 pomocí Tapatalk

Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i

largo2

Příspěvek od largo2 » 03 srp 2018 13:00

Tým, že som všetky súbory, ktoré často používam a zle sa zobrazovali, preniesol z externej sdkarty do interného uložiska a potom naspäť, sa už zobrazovali správne.
Ale dnes som pripojil mobil k PC a zase sú všetky apk. a iné zobrazené iba ako prázdne adresáre. Pred dvomi dňami to ešte bolo v poriadku. Tak aj to prekopírovanie je iba dočasné riešenie.
Teraz používam na prenos týchto súborov už iba MyPhoneExplorer, ktorý ich zobrazuje správne.
Skúšal som aj mobil v núdzovom režime pripojiť k PC, ale žiadna zmena, stále sa apk a iné zobrazujú v PC ako prázdne adresáre.
Movie Creator tiež vždy zakazujem ako prvé a ani som nikdy neprenášal cez xperia transfer data zo starého na nový, tak tým to tiež nebude.
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 04 srp 2018 13:32

Takže nouzový režim jsem testnul a je to to samé, takže nepomohlo :-(
aspoň vím, že to nedělá nějaká aplikace.

"otevřít v programu" není v nabídce, prostě je to prázdná složka, která má 0 bajtů...
nejde tedy asociovat do nějakého programu... a to jsem měl složku s příponou "pdf"

co se týká aplikací, tak deaktivováno mám:
amaznon kindle, amazon shopping, AVG protection, duo, email, facebook, filmy google play, fotky, gmail, google, hudba google play, chrome, kalendář, video, youtube.

(mne napadlo, že když to nedělá doinstalovaná aplikace, tak jestli to nedělá nějaká deaktivovaná aplikace)...

aplikaci movie creator jsem nenašel, možná má česky jiný název ale i tak nic podobného v mobilu nemám :-)

edit.: jo a ty "špatné soubory" jsou jak na SD kartě, tak v paměti mobilu... takže to bude ovlivňovat všechny úložiště...
Obrázek

largo2

Příspěvek od largo2 » 04 srp 2018 13:48

Thymallus píše:
04 srp 2018 13:32
edit.: jo a ty "špatné soubory" jsou jak na SD kartě, tak v paměti mobilu... takže to bude ovlivňovat všechny úložiště...
Myslel som to tak, že ich najprv v mobile prenesieš s ext. karty na Inter. kartu a naspäť a až potom pripojíš mobil k PC. Presúval som tak apk a všetky dokumenty. Potom sa zobrazovali správne, ale tiež je to len dočasné.

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 04 srp 2018 14:26

Thymallus píše:
04 srp 2018 13:32
Takže nouzový režim jsem testnul a je to to samé, takže nepomohlo :-(
aspoň vím, že to nedělá nějaká aplikace.
A zkoušel jsi "dát to do pořádku" a pak nechat telefon běžet nějakou dobu v nouzovém režimu, jestli se to zase "pokazí"?
Protože pokud jsi telefon, který se chová takhle, jenom hodil do nouzového režimu a připojil k PC, tak jsi právě bohužel nezjistil vůbec nic.

Vzhledem k tomu, že lze tenhle problém odstranit vymazáním dat a mezipaměti vybraných aplikací (External Storage, Media Storage) tak je nemožné, aby to dělala nějaká aplikace v "reálném čase". Tyhle aplikace totiž fungují tak, že si všechna data "předgenerují", a pak až skrze ta předgenerovaná data přistupuješ k paměti. Nejsou-li data předgenerovaná, zkouší se přístup "napřímo" - to by i vysvětlovalo, proč když se překopírují soubory "ven a zase zpátky", tak to chvíli funguje a pak se to zase zblbne.
Daleko pravděpodobnější je, že to dělá nějaká aplikace tím, že pošle nějaký "nestandardní požadavek" a některá z uvedených aplikací spravujících úložiště a přístup k němu přes USB se s tím nevyrovná a předgeneruje si příslušné soubory špatně, což má za následek chování, které pozorujete.

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 04 srp 2018 21:19

Aha, tak to mne nenapadlo, i kdyz se to primo nabizi...
Ale uprimne - nechci provozovat mobil v nouzovem rezimu, to radsi budu prenaset soubory pres wifi...
:-(
Bo opravdu smazani dat aplikaci (external storage, media storage) toto vyresi, ale ta prace s nastavovanim vsech melodii zpatky se mi opravdu nechce...

Co mam se zenou spolecne stejne aplikace (ktere.nejsou defaultni sony) tak to jsou: mxplayer, file commander, mapy.cz, opera, anj-cz slovnik, nj-cz slovnik, aquamail, quickpic, hipercalc, klara pocasi, adobeacrobat, myphoneexplorer, sb wallpaper changer, my xperia a svatek widget...

Za mne - podezrivam file commander nebo sb wallpaper changer a mxplayer... Ale testovat to dopodrobna se mi moc nechce...

Neshoduji se nejake aplikace s temi, co mate vy, kterym to dela taky?
Obrázek

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 04 srp 2018 23:16

Proto jsem taky psal, že to bude nepříjemné. :wink:

Můžeš vyloučit MX Player, Operu, QuickPic, Adobe Acrobat, My Xperia a Svátek Widget. Ty mám taky a tenhle problém nemám.

Můžeš ještě upřesnit o jaké slovníky (ten anglický a německý) jde? Dát sem třeba link na Play, ať víme na jaký konkrétní se zaměřit.

Jako podezřelí teda zbývají:
- File Commander
- Mapy.cz
- Anj-Cz Slovník, Nj-Cz Slovník
- Aquamail
- Hipercalc
- Klara Počasí
- My Phone Explorer
- SB Wallpaper Changer

viliba
Typ zařízení: Z1compact,XA2

Příspěvek od viliba » 05 srp 2018 08:23

Schválně jsem nainstaloval File Commander a přes kabel všechno funguje,zkoušel jsi jiný PC ?

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 05 srp 2018 09:07

Mam pocit, ze se to neprojevi hned po instalaci.
Zkus pouzit ve file commanderu pc file transfer = prenos souboru skrz wifi. V prohlizeci na pc zadas ciselnou adresu, kterou ti ukaze file commander po spusteni file transferu. Teoreticky by to mohlo byt prave ono bo toto si bude mapovat soubory...

Jiny PC soubory zobrazi stejne spatne, vyzkouseno.

Slovniky jsou DIC-o slovniky.
Mx player mam srarsi verzi kde bylo mene reklam, tak treba spatne spolupracuje s.oreo?
Obrázek

Autor tohoto vlákna
Thymallus

Příspěvek od Thymallus » 05 srp 2018 09:26

Jinak vsechny aplikace jsem provozoval na starem mobilu s androidem 5.1.1 a vse ok.
Nepouzival jsem ale filetransfer ve fikecommanderu a prenos souboru v myphoneexploreru...
Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 05 srp 2018 10:21

Sám jsem zvědav, jestli se potvrdí aplikace, která za to může...

largo2

Příspěvek od largo2 » 05 srp 2018 10:22

Myphoneexplorer som inštaloval a začal používať až po nejakej dobe po zistení toho zlého zobrazovania súborov. Tak ako to napísal Thymallus. Myphoneexplorer to teda nebude spôsobovať.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2“