Problémy a chyby XA2

Autor tohoto vlákna
Březí
Typ zařízení: XA2

Problémy a chyby XA2

Příspěvek od Březí » 12 srp 2018 10:36

1. Největší problém je asi s proximity senzorem. Nekdy snímání na 5 cm a někdy něco málo 1cm a při hovoru se zozsviti obrazovka a uchem nebo tváří si klikate nevědomky na obrazovce.
2. Při psaní slov když chcete opravit slovo z našeptaváce a kliknete zpětně třeba do prostředka slova a vybere slovo z našeptávače tak se slovo většinou rozdělí na slovo z našeptávače a konec slova který je za kurzorem. To asi spíše bude chyba klávesnice.
3. Někdy chci zvětšit mapu a dvěma prsty na jedné ruce to nejde musim použít prst druhé ruky. Nebo někdy vubec nejde zvětšit a az po zamknuti obrazovky a opětovném rozsvícení to funguje. Nebo se obrazovka nezvětšuje mezi prsty ale jen u jednoho prstu.
4. Při hovoru mě proti strana nekdy neslyší ale děje se tak cca až po 40s. To se děje cca v 30 procentech hovoru. Když opětovně zavolám tak už je to v pořádku.
5. Další je třeba ukládáním fotek když fotím z rychlého spuštění fotoaparátu zkrz hw tlačítko.
6. Chci se podívat na fotky a oni tam nejsou cca 1min po foceni. Pak se nahodou v albu zobrazí.
7.Někdy nereakce na kliknutí v prohlížeči chrome na nějaký odkaz. Po zvětšení stranky až nepřirozeně to rozkliknout jde. To samé se děje v app booking. com kde vybírám hotely z mapy a musím mit mezi symboly na mapě cca 1,5cm mezeru jinak dotyk pořád nereaguje na ten druhý symbol.
8. Dále mi chybí widget pro galerii.
Software už jsem přeinstaloval a nic.

vormen

Re: Problémy a chyby XA2

Příspěvek od vormen » 12 srp 2018 10:59

Nic z toho se mně ještě nestalo. Telefon mám sice pár dnů, ale pořád v ruce.

Dominiatorful
Typ zařízení: Xperia XA2

Příspěvek od Dominiatorful » 12 srp 2018 11:12

Problém se senzorem přiblížení mám také, stačí si chvilku nedávat pozor a zapnu si hlasitý reproduktor, vypnu mikrofon, párkrát i celý hovor. Je to opravdu velký problém, který se mi děje od prvního dne. Měnil jsem za Z5, kde se nic takového nedělo.
Jinak jsem se s dalšími problémy nesetkal a vše funguje podle očekávání.

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 12 srp 2018 11:14

1. Muze byt hw zavada
4. Muze byt spatna simka
6. Zkus jinej prohlizec. U iPadu mi to na chromu taky nekdy dela.

Jinak ja s nicim takovym taky nemel problem a XA2 ma pritelkyne nekolik mesicu a taktez zadnej problem.

h4nz3k

Příspěvek od h4nz3k » 12 srp 2018 11:48

1. Spis nez HW zavada je to cidlo moc citlivy, me se to stalo parkrat taky, je treba drzet telefon proste primo do ucha..
2. No klavesnice Swiftkey ma vubec zvlastni nastaveni, chci opravit pismeno uprostred slova, kliknu, ale kurzor se hodi az na konec slova, takze to bude spis neco spatne s nastavenim od vyrobce aplikace.
3. Tohle se mi nestalo
4. Jak starou mas Simku?
EDIT: jeste me tak napada, jestli to nesouvisi spis problemem 1 a ty si v prubehu hovoru vypnes mikrofon?
5. a 6. Ukladas na kartu nebo do telefonu? Jak rychlou mas kartu?
7. V Chromu jsem to nepozoroval, v Mozille mi to dela taky, prikladal jsem to spis chybe v Mozille, zkusim otestovat Chrome
8. Nepouzivam, takze me to zas az tolik netrapi.

Spoustu problemu muzou taky zpusobovat nejake aplikace, mame doma 2 XA2 a pritelkyni obcas prestanou fungovat vibrace, pomohlo vraceni do tovarniho nastaveni a aktualizace firmware, takze to prisuzuju opravdu nejake aplikaci.

Odesláno z mého H4113 pomocí Tapatalk

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 12 srp 2018 13:21

Březí píše:
12 srp 2018 10:36
1. Největší problém je asi s proximity senzorem. Nekdy snímání na 5 cm a někdy něco málo 1cm a při hovoru se zozsviti obrazovka a uchem nebo tváří si klikate nevědomky na obrazovce.
Z vlastní zkušenosti vím, že je to spíš o rukách. Je potřeba si dávat pozor, jak držíš telefon u ucha, protože XA2 má (na Xperii poněkud netradičně) Proximity Sensor napravo od sluchátka, zatím co většina telefonů ho má vlevo.
Pokud máš na displeji nalepenou fólii/tvrzené sklo, i toto může být faktor, který snižuje přesnost.

Březí píše:
2. Při psaní slov když chcete opravit slovo z našeptaváce a kliknete zpětně třeba do prostředka slova a vybere slovo z našeptávače tak se slovo většinou rozdělí na slovo z našeptávače a konec slova který je za kurzorem. To asi spíše bude chyba klávesnice.
Tohle není chyba telefonu, ale klávesnice. Stačí nainstalovat jinou - osobně třeba SwiftKey Keyboard nemůžu vystát a používám "starou" Xperia Klávesnici a žádný takový problém nemám.

Březí píše:
3. Někdy chci zvětšit mapu a dvěma prsty na jedné ruce to nejde musim použít prst druhé ruky. Nebo někdy vubec nejde zvětšit a az po zamknuti obrazovky a opětovném rozsvícení to funguje. Nebo se obrazovka nezvětšuje mezi prsty ale jen u jednoho prstu.
Může být způsobeno např. suchými prsty (kapacitní displeje fungují na principu vodivosti). Osobně jsem se s něčím takovým setkal maximálně v zimě při mínus nevím kolika.
Pokud jde o pohyb mapy při gestu zoomování. Tady záleží, jak gesto provádíš, protože Android je v tomhle docela chytrý. Pokud roztahuješ oba prsty, pak se skutečně zoomuje do oblasti mezi prsty. Pokud ale jeden prst držíš na místě a hýbeš jen tím druhým, pak se zoomuje do oblasti "pod" tím statickým prstem - viz video https://youtu.be/em7jEpRT0VU

Březí píše:
4. Při hovoru mě proti strana nekdy neslyší ale děje se tak cca až po 40s. To se děje cca v 30 procentech hovoru. Když opětovně zavolám tak už je to v pořádku.
Nevím proč, ale v poslední době se to občas stává mě, i lidem v mém okolí a je úplně jedno, jaký mají telefon (Sony, Nokia, Huawei...). Pravděpodobně teda spíš kolegové v Google něco po...
Jinak ale jak píšou ostatní, zkontrolovat SIM není špatný nápad.

Březí píše:
5. Další je třeba ukládáním fotek když fotím z rychlého spuštění fotoaparátu zkrz hw tlačítko.
6. Chci se podívat na fotky a oni tam nejsou cca 1min po foceni. Pak se nahodou v albu zobrazí.
Pokud myslíš předinstalovanou aplikaci Album, pak je to normální. Až ve chvíli kdy ji uživatel spustí si totiž začne hledat, jestli nepřibyly nějaké obrázky (neběží totiž celou dobu na pozadí). U mě "donačtení" obrázků trvá jen 2 - 3 vteřiny, ale já fotím na SD kartu. U sestry, která fotí do interní paměti ještě méně.
Faktor v tomto bude, jestli fotíš do interní paměti, nebo na SD kartu. V druhém případě pak rychlost SD karty.
V každém případě nikdy není problém "změnit lokál" a začít používat jinou aplikaci. :wink:

Březí píše:
7.Někdy nereakce na kliknutí v prohlížeči chrome na nějaký odkaz. Po zvětšení stranky až nepřirozeně to rozkliknout jde. To samé se děje v app booking. com kde vybírám hotely z mapy a musím mit mezi symboly na mapě cca 1,5cm mezeru jinak dotyk pořád nereaguje na ten druhý symbol.
Bohužel, jak už tu psal kolega, je to vlastnost Chromu. Aplikaci od Booking moc neznám ale napadá mě, jestli aplikace není jen "zabalený" mobilní web. Pak by bylo jasné, proč jsou problémy i tam.
Nebo mohl vývojář špatně použít API map od Googlu a blbne to proto.
V každém případě, pokud je problém jen ve vybraných aplikacích a ne napříč celým systémem, je to problém daných aplikací, nikoliv telefonu.

Březí píše:
8. Dále mi chybí widget pro galerii.
Tak si nějaký doinstaluj. :wink:
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Pedris2

Příspěvek od Pedris2 » 13 srp 2018 23:11

Tak, s tím senzorem mám to samé, ale to je tak vše, jinak nemám žádný větší problém.

vormen

Příspěvek od vormen » 14 srp 2018 06:00

Tak se mi ten senzor taky projevil přesně jak píšete. Poprvé včera. Držím telefon v levé ruce a při hovoru jsem si všiml, že telefon svítí. Takže jsem začal měnit polohu u ucha až displej zhasl. Párkrát ještě zablikal, ale potom začal fungovat správně a displej už se nerozsvítil v žádné poloze. Je to zvláštní. Fólie, skla, pouzdra nepoužívám.
Telefon mám asi týden, celkově se mi líbí, foťák mile překvapil. Telefon se dobře drží v ruce, prostředí běží plynule rychle. Co ale nemůžu vstřebat je čtečka otisků. Ta je pomalá, nepřesná prostě katastrofa. Stejně tak příliš citlivý senzor otočení displej a adaptivní řízení jasu, kdy je potřeba neustále ladit jas ručně. Včera jsem vkládal druhou SIM a to jsem taky nechápal :D Záplaty červen. Asi jsem čekal trochu víc, ale zkušenost dobrá. Jen si nejsem jist, jestli bych tenhle telefon mohl dlouhodobě používat jako svůj primární.

h4nz3k

Příspěvek od h4nz3k » 14 srp 2018 18:48

Senzor otoceni displeje je hodne citlivy, jas upravovat nemusim, stahuju ho akorat na noc. Nove zaplaty jsou na ceste, telefon pouzivam jako primarni a nemam problem. Nektere veci dokazou poradne nastvat, ale neni to nic co by znemoznilo pouzivani.

Autor tohoto vlákna
Březí

Příspěvek od Březí » 14 srp 2018 22:54

Tak dneska další věc. Asi to neni závada spíše nějaký fyzikální jev. Telefon položím na postel a chci si stahnout horní lištu s nastavenim a ukazováčkem po přejetí se jen otevře nabídka hledat aplikace. Když držím tel v ruce tak to funguje normálně. Zvláštní je že se dotknu druhou rukou třeba jen těla telefonu a funguje to taky dobře. Na stole to nedělá. Jen na prosteradle a nebo na dece ale nesmite byt pod ni. Zvláštní to jev.

h4nz3k

Příspěvek od h4nz3k » 15 srp 2018 10:57

Tak jsem to zkousel a mne to nedela ale myslim ze jsem se s tim taky setkal. Mas posledni FW? Pripojena sluchatka? Nejaka bezici aplikace?

Autor tohoto vlákna
Březí

Příspěvek od Březí » 16 srp 2018 18:50

Žádná app neběží. Sluchátka odpojena. Asi věci mezi nebem a zemí 🤔. Firmware mám ještě červnový. Červencová oprava mi ještě nedorazila.

vormen

Příspěvek od vormen » 16 srp 2018 21:46

Mně se někdy nepřipojí BT v autě a někdy mizí možnosti ve Smart lock a přestane tím fungovat. Na oboje pomáhá restart. Nejhorší telefon co jsem za poslední 3 roky měl. Naštěstí se líbí manželce, která ani jednu z uvedených funkcí nepoužívá, takže bude spokojená. Moje nadšení z mojí první Xperie vyprchalo po dvou dnech a nyní po týdnu jsem rád, že se jí můžu zbavit, čekal jsem víc. Jediná pozitivní věc je originální osobitý design, který se mi opravdu líbí.

Autor tohoto vlákna
Březí

Příspěvek od Březí » 16 srp 2018 23:34

Jsem zastancem SONY a libi se mi ta architektura. Popravdě muj Z3C šlapal lépe a to byl 3 roky starý. Ja vim tohle je střední třída, ale za ty 3 roky mohl být nějaký pokrok. Mám pocit ze někdo dal dohromady něco co se teď dolazuje aktualizacemi. Už jsem málem koupil Huawei, ale přeci nějaké světlo naděje ještě vysvitlo pro SONY. Pru se s tim.

vormen

Příspěvek od vormen » 17 srp 2018 08:36

NJN Huawei je někde jinde. Kdo ho nezkusí, tak jen rozšiřuje bláboly z internetu a hlavně haní prostředí EMUI, ale na to já nedám dopustit a naopak při používání čistého androidu dost trpím. Nejvíc mě třeba štve, že v androidu nejde zakázat přístup jednotlivým aplikacím na wifi nebo mobilní data, pouze omezit běh na pozadí, nic víc. Informace o využití baterie je nic neříkající blábol, pro vyčištění mezipaměti je potřeba externí aplikace a vůbec je potřeba systém hned zaplevelit cizíma aplikacema, kdežto u Huawei mám všechno hned v systému a všechno je to dobře využitelné. Navíc se mi nikdy nestalo, že bych měl nějaký problém s padáním aplikací, konektivitou a stabilitou a to na žádném modelu. Možná kdybych koupil nějakou vyšší řadu Xperie, bylo by to lepší. Taky nevím jak jsou na tom ostatní Xperie, ale XA2 má naprosto tragickou čtečku otisků a po pár dnech, kdy se trochu "omastí" je pro mě skoro nepoužitelná a odemčít na první pokus je skoro nemožné a o rychlosti ani nemluvím. Potom to sklíčko foťáku co se nedá přejetím o tričko vyčisti. Takhle nevypadá telefon pro příjemné užívání. Jestli se telefon ráno spáruje s autem je 50:50 a když se chci vyhnout otravné čtečce a odemykám obličejem, tak Smart lock funguje taky podle nálady. Ještě zmíním kvalitu sluchátka u tel. hovorů, ta je asi nejhorší ze všech telefonů co jsem kdy používal. No je toho opravdu hodně na to, že se jedná o takovou renomovanou značku.

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 17 srp 2018 08:49

Se podivej na fora. A i u tveho oblibeneho Huaweie najdes hromadu problemu od ruznych uzivatelu ktere ty treba nemas. A plati to u vsech znacek.

Ja mel XA2 a ted ji ma pritelkyne a zadnej takovej problem sem nemel a ani ona nema.
Treba ted sem zkousel to cisteni cocky a po jednom prejeti je krasne cista. Nechapu co by se tam melo patlat.
Jedina vec je ta ctecka. Ta je opravdu pomala a to tu pisu furt.

A kdyz uz sem musis tahat prostredi tak ja treba na EMUI nadavam(nejen ja) hlavne kvuli tomu jak agresivne ukoncuje aplikace na pozadi... aniz bych ja chtel. Horsi je v tomhle uz je MIUI. Driv to tak nebylo. A to rikam jako uzivatel co pamatuje zacatky Huaweie (G300 ci P6). Vzhled neresim. To je subjektivni.

Naposledy upravil(a) Mirda86 dne 17 srp 2018 08:49, celkem upraveno 2 x.

babykiller79

Příspěvek od babykiller79 » 17 srp 2018 09:08

Mne ani tá trošku lenivejšia čítačka odtlačku prsta nevadí tak ako strašnâ kvalita fotiek. A to som čítal samé chvály v recenziách. Inak som s XA2 spokojný. Oceňujem plynulý chod, super batériu, pekný displej a dizajn. Len rád fotím a mám nutkanie ho kvôli kvalite foto predať

Odoslané z H3113 pomocou Tapatalku

Mirda86

Příspěvek od Mirda86 » 17 srp 2018 09:13

Fotak neni spatnej. Ty tvoje fotky sou divny. Jak bude cas tak sem klidne nejaky fotky hodim.Pac Mi A1 sem mel a ten fotak tam byl jen do poctu. O dve tridy horsi jak u XA2. Nadruhou stranu sou v kategorii kde se XA2 pohybuje lepsi telefony co se fotaku tyce.

Za me je XA2 zabita pameti. Mit 4/64GB tak sem ticho.

babykiller79

Příspěvek od babykiller79 » 17 srp 2018 09:16

Skús hodiť foto z Tvojej XA2, pozriem.

Odoslané z H3113 pomocou Tapatalku

babykiller79

Příspěvek od babykiller79 » 17 srp 2018 09:29

https://imgur.com/a/aADOwyR
https://imgur.com/a/aADOwyR

1. foto fotené XA2, čistá šošovka, zaostrené...
2. foto Xiaomi mi A1

Podľa mňa Xiaomi o triedu lepšia foto. XA2 nemá ostrosť, hlavne po bokoch úplna koláž. U mňa sklamanie. Alebo mám vadný kus?
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2“