Sony XPERIA XA2 Ultra aneb láska na první pohled

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA2 Ultra aneb láska na první pohled

Příspěvek od Jozef Cmar » 01 kvě 2018 23:38

Společnost Sony Mobile už v letošním roce představila několik mobilních telefonů, přičemž drtivou většinu z nich považuji za velmi kvalitní (s výjimkou modelu Sony XPERIA L2, který se podle mého skutečně nepovedl a za současnou cenu nemá na trhu šanci). Výjimečně jsem se ale nestal fanouškem těch nejvybavenějších a nejdražších modelů, mou pozornost získala dvojice XPERIA XA2 a XPERIA XA2 Ultra.

Druhý zmíněný přístroj nabízí obrovský displej s úhlopříčkou celých 6 palců a ačkoliv některé věci mohly být vyřešeny lépe, má Sony XPERIA XA2 Ultra potenciál stát se oblíbeným pracovním telefonem. A to hned ze dvou důvodů - velmi kvalitní kovová konstrukce a extrémní výdrž na jedno nabití. Kovovou konstrukci jsem měl vždycky rád a jsem ochoten kovovému telefonu klidně odpustit vyšší hmotnost. Sony XPERIA XA2 Ultra váží skutečně hodně, do rukou dostáváte poctivý pracování přístroj. Vzhledem k rozměrům a hmotnosti mohla mít možná baterie ještě větší kpacitu, přesto patří tento telefon v oblasti výdrže k rekordmanům. Kromě dobré optimalizace operačního systému Android 8.0.0 Oreo je to také díky procesoru, společnost Sony Mobile se konečně zbavila procesorů Mediatek a vsadila na prověřený Qualcomm. Qualcomm Snapdragon 630 uvnitř modelu Sony XPERIA XA2 Ultra není žádný trhač asfaltu, ale nabízí dostatek výkonu pro většinu běžných úkolů a jeho energetické nároky nejsou vysoké. Navíc spousta operační paměti zajišťuje dobrou stabilitu celého telefonu. V dnešní době nepříliš vídaný je oddělený slot na paměťovou kartu, tu tedy můžete používat současně se dvěma kartami SIM a dvěma telefonními čísly. Sony XPERIA XA2 Ultra tedy má co nabídnout a ačkoliv většinu lidí zaujme spíše Sony XPERIA XA2 (která je výrazně menší a vypadá rovněž skvěle), pozornost si zaslouží oba přístroje. Jak se tento telefon líbí vám?

Obrázek
Obrázek

Gabbe

Re: Sony XPERIA XA2 Ultra aneb láska na první pohled

Příspěvek od Gabbe » 02 kvě 2018 09:42

Pre mňa jedna z najdôležitejších parametrov na mobile je veľkosť displeja, mam proste rad veľký displej, doma nemám tablet, NTB používam doma tiež minimálne. Pri XA2 ultra by som preto akceptoval väčšie rozmery aj hmotnosť, výkon aj fotoaparát by mne plne postačoval, odladenost mobilu je pri xperiach zaručená, ale kvôli celkovému dizajnu by som si ju asi nekúpi, predsa je rok 2018 a aktuálne trendy v dizajne sú niekde inde, aj keď isto 100 ľudí, 100 chuti a veľa ľudí práve takýto dizajn ešte stále oslovi

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 02 kvě 2018 09:57

Ono pokud chces koukat na videa a filmy na tom telefonu tak tady ten zastaralej format je na to porad lepsi nez trendy 2:1. Takze pro nekoho to furt smysl mit muze.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 02 kvě 2018 11:00

Ano, pokud by ty rámečky byly ještě menší, nevadilo by mi to... Tak nějak jsem si ostatně představoval XZ2 :)
Obrázek

Daff.cz

Příspěvek od Daff.cz » 02 kvě 2018 16:18

Mám XA2 Ultra, telefon se mi neskutečně líbí, možná jsem jej mohl vzít ve stříbrné barvě (mám černou), ale i tak je to luxus. Telefon má dostatek výkonu na vše co používám a to i na novější hry. Velký displej je fajn, ale dle mě to zabíjí ten tlustej černej pruh se sw tlačítky. Kdyby šel aspoň tahem schovat kdekoliv nebo byl alespoň průhlednej. Na tom by měli zapracovat. Nebo znáte nějakou fičuru na ty tlacitka?
Sony Xperia XZ2, Deep Green

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 02 kvě 2018 16:40

Umi to bez rootu Fullscreen immersive. Schova jak tlacitka tak i notifikacni listu. Nebo jen tlacitka. Bohuzel me nevyhovuje plovouci tlacitko na zpatecni vyvolani tlacitek. Stacilo by tam nechat jen gesto. Ne oboji. A ne kazda apka si s tim rozumi. Sak muzes zkusit.

Ale schovani tlacitek (a nejen to) by melo jit v nasledujicim androidu. Kterej XA2/Ultra urcite dostane.

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 02 kvě 2018 16:48

Presne tak, ten čierny pruh so soft. tlačítkami aj mne vždy prekážal na všetkých xperiach, ktoré som mal. Keby bol priehľadný pôsobilo by to oveľa lepšie a displej by pôsobil väčším dojmom a malo by to byť hneď od výroby a nie cez externé aplikácie, ktoré nikdy nefungujú úplne korektne
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2 Ultra“