Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 čer 2018 22:56

Společnost Sony Mobile zatím v letošním roce nepředstavila moc mobilních telefonů, každý model ale má svůj smysl a jednoznačné určení (tedy možná s výjimkou modelu Sony XPERIA L2, který osobně považuji za zbytečný a kterému nepředpokládám moc úspěšnou budoucnost). Osobně si mě naprosto získal model Sony XPERIA XA2 Ultra. Není to dokonalý mobilní telefon, ale je to kvalitní a poctivý přístroj.

A poznat je to především z konstrukce, osobně jsem totiž pravděpodobně nikdy nedržel v ruce telefon, který by na mě zapůsobil jako model Sony XPERIA XA2 Ultra. V ruce skutečně cítíte skoro čtvrt kila poctivého kovu a pojem poctivý pracovní telefon rázem získává úplně jiný význam. Nebál bych se ani výrazně méně šetrného zacházení, displej je chráněný kvalitním sklem a výsledek je zkrátka nekompromisní. Po spuštění telefonu se můžete těšit na obrovský displej a spoustu prostoru pro zobrazení vašich dat. Rámečky mohly být menší, ale XPERIA XA2 Ultra neaspiruje na titul nejstylovějšího telefonu letošního roku. Obecně společnost Sony Mobile nedominuje v následování aktuálních trendů, třeba absenci výřezu v displeji ale podle mého spousta potenciálních zájemců ocení. Úžasná je výdrž na jedno nabití, v tomto směru telefon prakticky nemá konkurenci. Můžete se spolehnout na skvělou výdrž bez ohledu na to, jak intenzivně budete svůj mobilní telefon používat. Třeba při používání navigace stav baterie v podstatě neklesá a možná vyzkouším hraní Pokémon Go, pravděpodobně by mi to ale zabralo většinu dne. Android 8.0.0 Oreo funguje výborně, telefon nabízí dostatek operační paměti a také velké interní úložiště. Bonusem je přítomnost samostatného slotu na paměťové karty, můžete tedy používat dvě různá telefonní čísla současně současně s paměťovou kartou. Čtečka otisků prstů na zádech je dostatečně rychlá, fotoaparát ale mohl být o něco lepší. Ale rozhodně není ostudou tohoto mobilního telefonu, snímky jsou pěkné.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Sony XPERIA XA2 Ultra není dokonalým mobilním telefonem. Třeba Qualcomm Snapdragon 636 by telefonu slušel mnohem více, někomu může překážet vyšší hmotnost a větší rámečky kolem displeje. Ani to ale nezmění můj názor na tento telefon - po modelech XPERIA XA Ultra a XPERIA XA1 Ultra se jedná o výrazný posun kupředu, který zkrátka byl potřeba. Konstrukce je masivní, totéž platí také pro výdrž na jedno nabití. S Androidem P bude telefon fungovat fantasticky, fotoaparát není zklamáním. Za svoje peníze můžete získat mnohem výkonnější telefon. Také můžete zakoupit telefon s výrazně lepším fotoaparátem. A pravděpodobně nebude problém ani nalézt stylovější telefon. Ale Sony XPERIA XA2 Ultra má na trhu svoje místo a jsem rád, že vypadá tak jak vypadá. Jak jste s telefonem spokojeni vy?

Obrázek
Obrázek

jirkas
Typ zařízení: Xperia

Re: Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Příspěvek od jirkas » 06 říj 2018 10:23

Designově to je můj šálek kávy. Škoda, že to kazí zvuk u videa, jak když člověk nahrává pod vodou.
Je to HW věc, tohle žádný update FW nevyreší a to je škoda.

Tomason

Příspěvek od Tomason » 06 říj 2018 14:26

Já bych naopak řekl, že stim zvukem se to dost zlepšilo. Zkoušel jsem teď nahrávat video, a jsou slyšet celkem dobře i hodně slabé zvuky z dálky a podobně, takže výrobce stim něco určitě udělal.

jirkas
Typ zařízení: Xperia

Příspěvek od jirkas » 06 lis 2018 18:09

Mel jsem dva kusy, se starym fw a s uplne s poslednim a o nejakem vyraznem zlepseni se hovorit neda. Je to opravdu hruza ten zvuk. Horsi zvuk jsem dlouho na telefonu neslysel. Musim rict, ze jak XA2, tak XA2 Ultra silne zklamaly. Jeste jeden neduh me zklamal a to dost a bohuzel se to tyka vsech kusu, mel jsem jich k dispozici nekolik a od ruznych dodavatelu. Snizena citlivost dotyku, kdyz telefon treba lezi v praci na stale nebo na posteli a clovek ho nedrzi. Rikal jsem si, ze jde hur stahnout lista nahore, hur se me nejak pisou sms. Po odzkouseni programu na test dotyku, multitouch to hned bylo znat. Stacilo priblizit ruku nebo se dotknout kovove casti na telefonu a citlivost sla vyrazne nahoru. A jak pisu, neni to problem jednoho kusu, ale vsech. Dale jak u XA2 a XA2 ultra, opet ruzne druhy microsd karet, ukladani fotek na kartu a obcas telefon zahlasil bud chybu anebo, ze karta neni dostupna. Opet na vsech 4kusech. Wifi, kolisani signalu oproti konkurenci, slabsi signal atd..
Jinak nadherne zpracovani, designove muj salek kavy, nadherny displej.
Naposledy upravil(a) jirkas dne 08 lis 2018 19:02, celkem upraveno 1 x.

viliba
Typ zařízení: Z1compact,XA2

Příspěvek od viliba » 06 lis 2018 18:21

Potvrzuji taky na XA2

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 23 lis 2018 21:46

Dnes som pozeral s deťmi Hotel Transylvania 3 a hľa Drakula mal Xperiu XA2 ultra :) a že vraj Sony nemá žiadny marketing :D

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 24 lis 2018 06:48

Stran PP mě potěšil švédský seriál Vraždy na Sandhamnu - tam se to též hemží Xperiemi - sice většinou modely 2014 a 2015 - ale potěšilo :)
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 24 lis 2018 11:33

Ono obecně se stačí podívat na libovolný film z produkce Sony Pictures Entertainment a Xperiemi se to tam jen hemží. Naposledy mě takhle překvapilo Jumanji.

Odesláno z mé Xperie XZ2 pomocí Tapatalk

Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

Gabbe

Příspěvek od Gabbe » 24 lis 2018 14:17

No ale zjavne tieto reklamy na xperie vo filmoch moc samotným predajom nepomáhajú
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2 Ultra“