Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Příspěvek od Jozef Cmar » 23 čer 2018 22:56

Společnost Sony Mobile zatím v letošním roce nepředstavila moc mobilních telefonů, každý model ale má svůj smysl a jednoznačné určení (tedy možná s výjimkou modelu Sony XPERIA L2, který osobně považuji za zbytečný a kterému nepředpokládám moc úspěšnou budoucnost). Osobně si mě naprosto získal model Sony XPERIA XA2 Ultra. Není to dokonalý mobilní telefon, ale je to kvalitní a poctivý přístroj.

A poznat je to především z konstrukce, osobně jsem totiž pravděpodobně nikdy nedržel v ruce telefon, který by na mě zapůsobil jako model Sony XPERIA XA2 Ultra. V ruce skutečně cítíte skoro čtvrt kila poctivého kovu a pojem poctivý pracovní telefon rázem získává úplně jiný význam. Nebál bych se ani výrazně méně šetrného zacházení, displej je chráněný kvalitním sklem a výsledek je zkrátka nekompromisní. Po spuštění telefonu se můžete těšit na obrovský displej a spoustu prostoru pro zobrazení vašich dat. Rámečky mohly být menší, ale XPERIA XA2 Ultra neaspiruje na titul nejstylovějšího telefonu letošního roku. Obecně společnost Sony Mobile nedominuje v následování aktuálních trendů, třeba absenci výřezu v displeji ale podle mého spousta potenciálních zájemců ocení. Úžasná je výdrž na jedno nabití, v tomto směru telefon prakticky nemá konkurenci. Můžete se spolehnout na skvělou výdrž bez ohledu na to, jak intenzivně budete svůj mobilní telefon používat. Třeba při používání navigace stav baterie v podstatě neklesá a možná vyzkouším hraní Pokémon Go, pravděpodobně by mi to ale zabralo většinu dne. Android 8.0.0 Oreo funguje výborně, telefon nabízí dostatek operační paměti a také velké interní úložiště. Bonusem je přítomnost samostatného slotu na paměťové karty, můžete tedy používat dvě různá telefonní čísla současně současně s paměťovou kartou. Čtečka otisků prstů na zádech je dostatečně rychlá, fotoaparát ale mohl být o něco lepší. Ale rozhodně není ostudou tohoto mobilního telefonu, snímky jsou pěkné.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Sony XPERIA XA2 Ultra není dokonalým mobilním telefonem. Třeba Qualcomm Snapdragon 636 by telefonu slušel mnohem více, někomu může překážet vyšší hmotnost a větší rámečky kolem displeje. Ani to ale nezmění můj názor na tento telefon - po modelech XPERIA XA Ultra a XPERIA XA1 Ultra se jedná o výrazný posun kupředu, který zkrátka byl potřeba. Konstrukce je masivní, totéž platí také pro výdrž na jedno nabití. S Androidem P bude telefon fungovat fantasticky, fotoaparát není zklamáním. Za svoje peníze můžete získat mnohem výkonnější telefon. Také můžete zakoupit telefon s výrazně lepším fotoaparátem. A pravděpodobně nebude problém ani nalézt stylovější telefon. Ale Sony XPERIA XA2 Ultra má na trhu svoje místo a jsem rád, že vypadá tak jak vypadá. Jak jste s telefonem spokojeni vy?

Obrázek
Obrázek

jirkas
Typ zařízení: Xperia

Re: Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Příspěvek od jirkas » 06 říj 2018 10:23

Designově to je můj šálek kávy. Škoda, že to kazí zvuk u videa, jak když člověk nahrává pod vodou.
Je to HW věc, tohle žádný update FW nevyreší a to je škoda.

Tomason

Re: Sony XPERIA XA2 Ultra je kvalitní a poctivý telefon

Příspěvek od Tomason » 06 říj 2018 14:26

Já bych naopak řekl, že stim zvukem se to dost zlepšilo. Zkoušel jsem teď nahrávat video, a jsou slyšet celkem dobře i hodně slabé zvuky z dálky a podobně, takže výrobce stim něco určitě udělal.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XA2 Ultra“