Android 9.0 Pie omezuje možnosti XPERIA schémat

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Android 9.0 Pie omezuje možnosti XPERIA schémat

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 říj 2018 02:33

Před několika týdny se na našem trhu oficiálně začala prodávat XPERIA XZ3 a stala se prvním přístrojem, který se začal prodávat přímo s Androidem 9.0 Pie. V těchto dnech už výrobce spustil aktualizaci také pro modely Sony XPERIA XZ2 a XPERIA XZ2 Compact, těšit se můžete například na vylepšený fotoaparát. V oblasti XPERIA schémat se ale na nic nového netěšte, naopak výrobce možnosti schémat omezil.

Dosud platilo, že nejlépe XPERIA schémata vypadala v modelech Sony XPERIA XZ2, XPERIA XZ2 Compact a XPERIA XZ2 Premium, právě v těchto telefonech se nacházel nejnovější XPERIA Theme Engine. Přirozeně se předpokládalo, že s příchodem Androidu 9.0 Pie se tento dostane do dalších přístrojů (minimálně z letošního portfolia). Realita je ale nakonec úplně jiná, výrobce tuto funkci do dalších přístrojů nepřidá a naopak ji odstranil také z trojice zmíněných telefonů. XPERIA schémata v Androidu 9.0 Pie tak jsou už pouze a jenom o tapetách, nová nabídka nastavení nebo nové zvukové indikátory už tady nenajdete. A to je zkrátka škoda... Z mého pohledu je toto skutečný začátek konce XPERIA schémat a osobně očekávám, že v příští verzi operačního systému Android je výrobce odstraní úplně, čímž se uzavře jedna dlouhá a velká kapitola. Ani v modelu Sony XPERIA XZ3 (který je vybaven Androidem 9.0 Pie již z výroby) nový XPERIA Theme Engine nenajdeme.

Obrázek

Obrázek
Obrázek

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Re: Android 9.0 Pie omezuje možnosti XPERIA schémat

Příspěvek od verbatim » 28 říj 2018 04:58

Jj, to jsem se tuhle též říkal, jak to bude vypadat pod Pie (jestli se nebude opakovat situace z přechodu mezi 7.1.1 a 8.0 a pak ještě tuším 5.0.2 - kde schémata zcela ignorovala nabídku Nastavení)... A u XZ3 to zašlo zase o kus dál. Škoda no. Sice to není něco, bez čeho bych nemohl spát, ale docela jsem se těšil, že při budoucí Xperii se dočkám zase schémat tak, jako to bylo dříve. Jenže už nedočkám...

To bylo samé upozorňování v Xperia Lounge na to, jak si mám vytvořit schémátko v "Theme creatoru" - či jak se ten nástroj jmenuje - a zase z toho nebude nic.

Zkrátka takové zvláštní signály (či typické pro Sony).

Spíš bych řekl, že měli problém se začleněním pod Pie a tím, že to vypustili/ořezali - tak urychlili uvolňování Pie.
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

kotlik
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od kotlik » 28 říj 2018 10:05

Mne osobne to nejako nevadí a viac mi vyhovuje voľba výrobcu pre čistý Android ako keby sa uberal cestou masívnej nadstavby. Na druhej strane ja si zasa na témy nepotrpím a aj na XZ2C mám stále pôvodnú tmavú tému. Tak že mňa týmto krokom nejako nenaštvali.

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Příspěvek od Jozef Cmar » 28 říj 2018 11:21

Spíše mi nedává smysl ta posloupnost kroků, kdy třeba pro tři výše zmíněné přístroje připraví novou verzi XPERIA Theme Engine, aby to v další aktualizaci naopak omezili. Ty kroky nedávají smysl... Pokud to telefon rychlejší a aktualizace jednodušší, ať tím pádem schémata klidně odstraní úplně. Ale něco propagovat a současně to omezovat mi smysl nedává.
Obrázek

kotlik
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od kotlik » 28 říj 2018 15:11

To je Sony....nikto nevie čo bude ďalej... ani oni sami 😁
Odpovědět

Zpět na „XPERIA schémata“