Sdílení GSM funkcí přes WiFi na telefon bez SIM?

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Ka!ser
Typ zařízení: Xperia
Kontaktovat uživatele:

Sdílení GSM funkcí přes WiFi na telefon bez SIM?

Příspěvek od Ka!ser » 09 úno 2019 13:16

Ahoj všichni,
potřeboval bych poradit s řešením jednoho problemku . Možna se mi zasekl mozek, a je to trivialní, ale .....??

Mam dva telefony s Androidem . Jeden je dražší "mazlík" (Xperia) a druhej "pracovní" (Honor). Problem spočívá v tom že mam jen jednu SIM kartu s firemním paušálem od O2. Kartu mám už 15let , navíc se slušnym číslem. Paušál mám ideálně přizpůsobený k práci i pro soukromí. V týdnu jsem pracovně mimo republiku (na roamingu). Takže jinou nebo druhou SIMku nechci, ale chtěl bych aby oba telefony sdílely GSM funkce mé SIMky (hovory, sms, mms) při vzájemném pohybu v dosahu Bluetooth nebo WiFi Hot Spotu vytvořeneho na jednom z nich :Yahoo!:

Doufam že jsem to vysvětlil srozumitelně. EXISTUJE vůbec nějaký způsob (aplikace, developer ROM, nebo něco...) jak tohle zmáknout??
PS: ptal jsem se na O2 na klon SIMky - prý nelze (asi kvůli identifikaci v síti).

Díky
Sex, drogy, Rock´n´roll, Android - věčný student.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Re: Sdílení GSM funkcí přes WiFi na telefon bez SIM?

Příspěvek od vitvalecka » 10 úno 2019 02:19

Bohužel, "sdílet" GSM funkce nepůjde.

Klon SIMky nejde udělat, protože by pak nastal problém s tím, s kterou SIM spojovat, o problému s jednoznačnou identifikací SIM v rámci sítě a vůbec otázce, zda je něco takového technicky možné (dvě aktivní SIM se stejným číslem nemusí síť ani podporovat?) nemluvě.

Napadlo mě, že by možná bylo možné donutit jeden telefon chovat se, jako bluetooth handsfree vůči tomu druhému. To sice Android umožňuje, ale ne bez zásadního zákroku do jádra samotného systému (chybí podpora v rámci bluetooth implementace v Androidu). Tahle možnost teda padá. Detailnější popis celé problematiky v angličtině na odkazu níže:
https://stackoverflow.com/questions/929 ... th-headset

Další možnost byla WiFi. Není problém volat z PC přes telefon (PC jako handsfree pro telefon), nebo z telefonu přes PC (telefon jako handsfree pro PC). Kombinace telefon-telefon ale bohužel nefunguje.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ1, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual

Autor tohoto vlákna
Ka!ser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ka!ser » 10 úno 2019 05:22

Ahoj Víťo (snad)))))
nejdříve díky za rychlost a inteligenci. Přesně jsi pochopil, o co mi jde a že se mi reakce dostalo do 24h, to mi jen jen potvrdilo, že o tohle forum se nestaraj žádní přitroublíci, co si nevidí na špičku nosu, Josefem počínaje, přes moderátory a většinou uživatelů konče. Užívám XPERIA.CZ už dlouho, i když nejsem zrovna aktivní přispěvatel. Ale od me prvni Xperie P jsem se tady vždy domakal všech odpovědí a ůspěšně se prokousal, k tomu, že co si ve vlastní ROM pokazím, sám si taky napravím ))) A užívám si kouzla a možnosti smart světa SONY Xperia . Bohužel, asi se SONY končím, protože od ZX3 už mne přestal oslovovat design a image. Ne že by ztratil výkon, schopnosti atd. , vše jde stále ohromující rychlostí vpřed, ale vytratila se elegance a pocit, že když používám SONY používám "dospělej" telefon. Mno nic :oops: To jsem si jen tak vylil srdíčko a poděkoval za Vaši práci. Jste frajeři.

A teď k příspěvku. Docela se mi ulevilo, že jsem se nespletl v mém vlastním závěru, a potvdil jsi mi muj laickej průzkum možností. On tenhle problem určitě neni nijak extra důležitej ani závažnej, ale prostě mne napadlo že by to byl docela mazáckej "tune-up" kterej by mi v práci ušetřil dost stresu )))
Možná by se nad tim mohl nějakej vyvojář zamyslet a něco spáchat. Mirror Screen aplikací Telefon - PC, Tel - TV, Tel - Tablet je už jako smetí ))
Tak ještě jednou dík a ať se daří.

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 10 úno 2019 08:21

Nevím jestli jsem to s tím klonem sim správně pochopil. ale já jsem určitě v minulosti měl dvě sim se stejným číslem u VF. Fungovalo to ale tak, že funkční byla pouze ta v dříve zapnutém telefonu. Současně samozřejmě ne... Tzn., ře buď jsem zapnul jeden přístroj nebo druhý a nemusel jsem sim přehazovat. Ale nevím jestli tato možnost stále existuje.

Edit:
Tak na stránkách VF je stále tato možnost uvedena:
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... dvojsimky/

duky5

Příspěvek od duky5 » 11 úno 2019 18:38

Klon sim nerieši nič, keďže aktívna môže byť len jedna sim. On chce ale aby boli aktívne obe "sim", resp oba mobily. To nejde.

Rovnako ako je hore uvedené, zdieľať "GSM sieť" nejde.

Jedine čo sa dá zdieľať je dátové pripojenie cez wifi hotspot.

Rozumnejšie by bolo upustiť od požiadavky škrabať sa nohou na hlave a začať používať 1 mobil na všetko :).

Autor tohoto vlákna
Ka!ser
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ka!ser » 14 úno 2019 17:59

No pravda je ,že zatím řešení (alespoň to běžně uživatelské) není. A taky je pravda, že v téhle situaci je prostě nejjednodušší řešení, používat jeden mobil na všechno)))). Ale nesouhlasím s tím, že by že by takovéhle "sdílení" mezi 2 mobily, byl zrovna kotrmelec uplně bokem. Střídavě totiž makam v klídku, čistotě a v sedě , a záhy zase upatlaná a špinavá fyzička u ktery si mobil za 20k jen tak rozšmelcovat nechci. Na to by se hodil třeba nějakej CAT. A myslím že to není nějak vyjímečná situace?. Mno každopádně ,já to nevyřešim ))))

duky5

Příspěvek od duky5 » 15 úno 2019 16:52

To práve rieši klon sim. Podľa aktuálnej potreby si zapneš mobil, ktorý budeš používať.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 18 kvě 2019 20:57

Sice to není úplně to, na co ses ptal, ale možná by to mohlo alespoň trochu usnadnit situaci. :wink:
Náhodou jsem narazil na aplikaci Bridge:

https://play.google.com/store/apps/deta ... abs.bridge

Sice "nesloučí" GSM funkce, ale umí synchronizovat notifikace napříč několika zařízeními včetně rychlých akcí. Takže jde například z notifikace na jednom telefonu fakticky odpovědět na SMS z druhého telefonu, na který ta zpráva přišla.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ1, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual

Odpovědět

Zpět na „XPERIA aplikace“