Chybná velikost ikon u některých XPERIA schémat

Odpovědět
Uživatelský avatar

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor
Příspěvky: 11126
Registrován: 18 pro 2011 09:50

Chybná velikost ikon u některých XPERIA schémat

#1

Příspěvek od Jozef Cmar » 20 říj 2018 08:55

Aplikace XPERIA Home od společnosti Sony Mobile nabízí dostatečně široké možnosti nastavení, jednou z nich je také možnost volby velikosti ikon. U mnoha schémat od společnosti Sony Mobile ale tato volba není dostupná a použité ikony jsou trvale velmi malé. Ačkoliv to je (údajně) záměr tvůrců schémat, osobně toto chování považuji za chybné. Mnoho jinak zajímavých schémat je tímto zbytečně degradováno.

U některých telefonů Sony XPERIA to nemusí být veliký problém, třeba model Sony XPERIA XZ2 Premium zkrátka má velmi rozměrný displej. A pokud v něm použijete XPERIA schéma s malinkatými ikonami, pak to prostě mého vypadá velmi pěkně. Ano, samotné schéma je díky tomu krásně vidět, ale ikony považuji za nedílnou součást uživatelského rozhraní a rád bych sám rozhodl, jak velké budou (když už je tato funkce v nabídce nastavení dostupná). Pokud je to tedy skutečně pevně nastaveno v daném schématu (dlouho jsem žádné nedělal), pak to považuji za chybu. Ještě bych pochopil, kdyby toto nastavení používali vývojáři mimo společnost Sony Mobile, malé ikony jsou ale nejčastěji problémem právě u XPERIA schémat, která pochází přímo od našeho oblíbeného výrobce. Jaký je váš názor na celou věc? Jakou velikost ikon používáte ve svém telefonu?Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar

largo2
Příspěvky: 861
Registrován: 01 bře 2013 08:42
Bydliště: Bratislava

Re: Chybná velikost ikon u některých XPERIA schémat

#2

Příspěvek od largo2 » 20 říj 2018 10:45

Výrobca to opravil tak, že z Androidu Pie odstranil možnosť meniť schémy. Väčšina Xperia tém ani nejde nainštalovať, ak niektorá aj ide, tak sa dá použiť iba ako tapeta.
H9436_Customized CE1_52.0.A.3.126_1316-3759/R10B
HTC Wildfire > Xperia Arc > Xperia Z1 Compact > Xperia Z3 Compact > Xperia Z5 > Xperia Z5 Premium > XZ3 Green dual

Odpovědět

Zpět na „XPERIA aplikace“