Sony XPERIA XZ2 a umístění čtečky otisků prstů

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
Jozef Cmar
Administrátor

Sony XPERIA XZ2 a umístění čtečky otisků prstů

Příspěvek od Jozef Cmar » 13 kvě 2018 23:17

Sony XPERIA XZ2 je nejnovější vlajkovou lodí společnosti Sony Mobile (pokud tedy nepočítáme model Sony XPERIA XZ2 Premium, na který si ale budeme muset ještě počkat) a přinesla několik zajímavých inovací. Rozhodně potěší přítomnost bezdrátového nabíjení, větší diskuze ale možná vyvolá umístění čtečky otisků prstů. Umístění na zádech preferuji, v případě tohoto modelu ale mám pocit, že je čtečka moc nízko.

Z pohledu designu je toto řešení úžasné, tam mu doslova nemám co vytknout a naživo to působí skvěle. Při praktickém používání jsem si ale vzpomněl na Samsung Galaxy S8. Ten měl čtečku otisků prstů umístěnou na zadní straně tak nevhodně, že pohodlné používání bylo prakticky nemožné. Tady je situace lepší, úplně spokojený ale nejsem. Čtečka je podle mého umístěna příliš nízko a při odemykání telefonu musím prst ohnout nepřirozeným způsobem, abych se na čtečku dostal. Výhodu čtečky na zádech spatřuji v tom, že při vytahování telefonu z kapsy v podstatě jen běžným uchopením telefonu dokážu telefon odemknout, s modelem Sony XPERIA XZ2 ale toto nejde tak snadno. Proto by mě zajímaly vaše zkušenosti, jestli vám takto umístěná čtečka otisků prstů vyhovuje či nikoliv. Třeba si jen na toto řešení musím zvyknout...

Obrázek
Obrázek

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Re: Sony XPERIA XZ2 a umístění čtečky otisků prstů

Příspěvek od rpospec » 14 kvě 2018 08:27

Dcera má origo obal od Sony a tam ten prst tak nějak lépe zapadne. Asi je to tím, že vznikne výraznější otvor pro nahmatání.

viperman
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od viperman » 14 kvě 2018 08:54

trvalo mi par dni ale zvykol som si, teraz mam silikonovy obal zakladny a je to este pohodlnejsie na nahmatanie kedze je tam maly otvor, ale planujem kupit ten origo obal touch screenovy len cakam na green verziu aby sedela s telefonom :)
Xperia XZ2 / Xperia Z4 Tablet

looker1

Příspěvek od looker1 » 14 kvě 2018 18:14

Už jsem to psal jinde - umístění čtečky byl jediný (!!) důvod, proč jsem si tento telefon nekoupil. Mám prostě veliké ruce a pořád jsem dával palec na čočku. To rozhodně není ideální.
Nadšený uživatel Google Pixel 2 XL :Yahoo!: :Yahoo!: :Yahoo!:
Nadšený uživatel Google Pixelbook :Yahoo!: :Yahoo!:

rombo1
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od rombo1 » 14 kvě 2018 18:25

mam velmi dlhe prsty, a prve dni som triafal fotak.. ale musim povedat ze po tyzdni pouzivania, mozno po dvoch, uz fotak netrafim, myslim ze tomu pomohol aj silikonoavy cierny matny obal, ale vobec s umiestnenim citacky uz nemam problem, dokonca si myslim ze je uplne akurat, jednoducho som si zvykol
Xperia XZ2, iPad 2017

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 15 kvě 2018 13:08

Opravdu je to jen o zvyku. Stridam telefony furt ale problem sem s tim po case nemel. Na cocku sem paradoxne vubec netapal. Spis bych ocenil kdyby byla zapustena. Ale takhle to zas vypada lip, no.
Nicmene pro lidi co pouzivaji obal tak je to imho v pohode. Pak uz to ten prst navede snadno.

Zalezi samozrejme na lidech. 2 nebo 3 mi rekli po ochytatani ze je ctecka na super miste. Krasne jim tam padnul prst. Ale to si clovek musi zkusit.
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2“