XZ2c odemknutí bootloaderu

Odpovědět

Autor tohoto vlákna
VojtouNerCZ
Typ zařízení: XZ2C

XZ2c odemknutí bootloaderu

Příspěvek od VojtouNerCZ » 10 úno 2019 10:03

Ahoj. Najde se tu někdo kdo by měl u tohoto modelu odemčený bootloader? Potřeboval bych trochu poradit. Držím se postupu na stránce sony ale nedaří se mi instalovat ovladače, respektive telefon má nainstalované ovladače od sony, a nedaří se mi místo nich narvat ovladače uvedené v postupu, mám povolenou i instalaci nepodepsaných ovladačů, a stále nic. Nedostanu se tak dál. Někdo nějaké rady? Mám win 10
Edit-dostanu se již do fastboot ale našel jsem nějaké info o tom, že po odemčení bootloaderu se mi smazou DRM klíče a nebudou mi fungovat určité funkce... Je to opravdu tak? Se sony nemám s tímto žádnou zkušenost.

Odesláno z mého H8314 pomocí Tapatalk

Naposledy upravil(a) VojtouNerCZ dne 10 úno 2019 10:03, celkem upraveno 1 x.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Re: XZ2c odemknutí bootloaderu

Příspěvek od vitvalecka » 10 úno 2019 14:45

Pokud jde o DRM, pak se to tu už řešilo - viz citace od pcpepik:
pcpepik píše:
12 led 2017 16:31
Ekky píše:Takže pokud jsem telefon rootnul bez zálohy těchto klíčů,tak je mám nenávratně pryč? (...)
Přesně tak. Každý TA oddíl obsahuje data, unikátní pro konkrétní kus zařízení. Při odemčení zavaděče (BL) se část těchto dat smaže (DRM klíče a pár dalších věcí, které si výrobce snaží chránit). Pokud tedy nemáš vytvořenou zálohu původního stavu, máš smůlu.
Ekky píše:(...) Co vím tak klíče mají údajně být něco k foťáku. (...)
DRM klíče by měly sloužit pro identifikaci konkrétního zařízení při přístupu k obsahu, který je chráněn danými DRM technologiemi. Tedy např. filmy, hudba, apod. Jak jsem ale psal v předchozím odstavci, TA obsahuje mnohem víc a kromě DRM se mažou i pokročilé algoritmy pro fotoaparát a snad i bravia engine apod. (tedy alespoň to mu tak bylo dříve)
Zjednodušeně řečeno, znamená to zhoršení kvality fotek a nebudou pak fungovat vybrané aplikace od Sony.

Osobně jsem ale BL nikdy neodemykal a nemám přehled, jak je to u současných modelů, takže mě snad někdo doplní.

EDIT:
Ještě doplním, že pokud je mi známo, pro vytvoření zálohy DRM klíčů je nutný root a ten na nových telefonech není možný bez odemčení bootloaderu, takže je to takový začarovaný kruh.
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, Z5 Dual, XZ1, XZ2, XZ2 Compact - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual

verbatim
Moderátor
Typ zařízení: Xperia X lime gold

Příspěvek od verbatim » 10 úno 2019 18:03

Přesně tak. S odemykáním zavaděče bych byl velmi opatrný!!!

Musela by existovat zranitelnost, kterou by šlo zneužít pro zálohu DRM - viz jak to tehdy bylo se "špinavou krávou" :D - tedy Dirtycow pod MM - u původní řady X z roku 2016 - tak šlo provést downgrade na Android 6.0 s úrovní zabezpečení starší, než prosinec - kde již byla tato zranitelnost opravena. Provést zálohu DRM a až pak odemknout BL.

To však u XZ2 nelze a o podobné zranitelnosti např. pod Oreem nevím...

Takže buď velice rád, že se ti odemknutí nepovedlo (zřejmě nebylo povoleno - Odemknutí OEM ve Vývojářských možnostech), bez existující zálohy DRM by sis do budoucna akorát zavařil...

Proč vlastně chceš otevřít zavaděč?
1. Sony Xperia X + SONY MW 1 (SWHP)

2. Sony Xperia SP + ROOT + SONY MW 1 (SWHP)

3. Sony Xperia E4g + ROOT

Autor tohoto vlákna
VojtouNerCZ

Příspěvek od VojtouNerCZ » 10 úno 2019 18:29

Odemčeno a vše funguje jak má. Poklesu kvality u kamery jsem si nevšiml, všechny funkce závislé na DRM fungují. Rád si hraju s telefony a prostě jsem se nudil xD Flash jsem patch existenz a krása. Nemožnost automatické OtA mě moc nevadí, i xiaomi jsem jel na cz/sk rom a aktualizoval jsem několik let ručně.

Obrázek

Obrázek

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 10 úno 2019 22:33

Problém s funkcemi závislými na DRM přijde, jakmile se rozhodneš přejít zase zpátky na STOCK ROM (reklamace = už teď jsi bez záruky, prodej...).

Teď jsou DRM fixnuty díky patchi...

Autor tohoto vlákna
VojtouNerCZ

Příspěvek od VojtouNerCZ » 11 úno 2019 07:06

Vzhledem k tomu že jsem stále na stock rom, jen mám flashnutý patch, tak se toho moc nebojím a podle slov lidí z xda pak po odinstalaci patche nebude problém se stock rom, ota nicméně nepůjde. Telefony neprodávám, nechávám si je dokud jsou použitelné, případně ho nechám někomu v rodině nebo jako náhradní když je v dobrém stavu.

verbatim
Moderátor

Příspěvek od verbatim » 11 úno 2019 11:04

Respektive - po zamknutí BL - pak nepůjde aplikovat patch...

Ale chápu, že když se nechystáš v budoucnu na prodej, tak to neřešíš.

Problém bude jen v případě reklamace = snad nebude potřeba.

Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Compact“