Fotime s Xperia XZ2 Compact

Odpovědět

duky5

Re: Fotime s Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od duky5 » 30 zář 2018 12:35

verbatim píše:nikde nikdo nenapsal, že je duky5 blbec, protože si koupil telefon od Xiaomi a ne od Sony.
Napísal to nepriamo ako reakciu na mňa.

duky5 píše:Za polovicu ceny mal vlajkovú loď od xiaomi, ktorá v ničom nezaostáva.

Mirda86 píše:Ta cena u Xiaomi odpovida vybave. Nebo spis neodpovida. Za ty penize ma taky dost chyb. To jen ta masirka z medii dela z lidi blbce a ti si pak mysli ze za pulku dostanou vse

Mirda86
Typ zařízení: XZ2 , P20

Příspěvek od Mirda86 » 30 zář 2018 14:51

I kdyz ti napise 10 lidi ze nechapes psanemu textu...tak stejne budes jak blbec psat furt to same dokola. Zbytecny. Blbec opravdu ses ;)

Sam se tu projevujes jako primitiv kterej nebere druhej nazor nebo pozadavky. Priklad. Nekdo chce kvalitni zvuk treba na vyzvaneni ci videa/hry?
Odpoved blbce a zaujate ovecky?
duky5 píše: SD kartu a repro, lebo každý je kolotočár čo si púšťa mobil naplno, najlepšie m MHD.
Kdyz se te nekdo zepta kde mas tu Mi8 za pulku (XZ3 stoji 20k a Mi8 14-15k dle pameti) tak pro jistotu odpovidas na jiny veci. A furt meles neco o pulce :D To delas schvalne nebo neumis pocitat?
Kdyz ti tady i jini reknou ze za tech 15k zaostava minimalne krytim IP ci absenci QI tak dostane odpoved typu s tim s reprakem :)

Fakt uz ses trapnej.

vitvalecka
Moderátor
Typ zařízení: Xperia XZ2

Příspěvek od vitvalecka » 30 zář 2018 15:08

duky5, Mirda86: Tak a dost! Běžte si pokračovat ve svém osočování se do SZ. Nebo si pro mě za mě dejte v reálném světě pár facek - to je mě ukradené.
Tady je diskuse na téma "Fotime s Xperia XZ2 Compact". Takže prosím příspěvky k věci!
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i
RIP: Xperia T - Xperia Z3 Dual - Xperia Z5 Dual

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 30 zář 2018 16:08

No, dopsal jsem své dlouhé vysvětlení k novým fotkám, klikl jsem na odeslat a ejhle - Error 503 a celý příspěvek v háji. Mezitím se ještě stihli pohádat duky5, Mirda86 už v druhém vláknu... Tady se prostě člověk nenudí. Takže celé sepisuju ještě jednou.

V prvé řadě díky za nové fotky, takhle je to už zajímavější.

Pokud jde o detaily, pak je pravda, že se není o čem bavit. Mi4C je má na fotkách mnohem lepší, především díky drastickému postprocesu u fotky z XZ2C. Na stromech je to fakt humus (u druhé fotky např. břízy uprostřed). Tady má Xiaomi jasný bod.

Když se na fotky podívám ještě z dalšího ohledu.

Pokud jde o dynamický rozsah, ten je naopak mnohonásobně lepší u XZ2C. Když se podíváte na sluncem osvětlené plochy, u Mi4C jsou strašně "měkké" a mají kolem sebe mírný světlý opar. Zřejmě se krapet šetřilo na optice a antireflexních vrstvách na čočkách. Stíny jsou pak strašně tmavé, spousta detailů v nich zaniká. Proti tomu u XZ2C jsou osvětlené plochy krásně ostré a stíny jsou světlejší se spoustou detailů.

Další věc je detaily vs. rozlišení.
Sony je už roky "proslulé" tím, že foťáky Xperií mají širší zorné pole, než konkurence. To jde ostatně vidět i na přiložených fotkách. Mi4C má výrazně užší záběr, než XZ2C. A tohle právě hraje svou roli. Když se totiž podíváte na fotky zjistíte, že téměř všechny pixely "navíc" oproti Mi4C šli na širší zorné pole.

Abych tedy odpověděl na původní dotazy:

Větší rozlišení = více detailů?
Ne nutně. V tomto případě, pokud bychom fotku z XZ2C ořezali tak, aby měla stejné zorné pole, jako fotka z Mi4C, dostaneme cca stejnou fotku s 13 Mpx.
XZ2C má totiž větší čip, než Xiaomi a právě na tom velikostním rozdílu se ztratí ty pixely navíc. Velikost pixelů / hustota pixelů je totiž u obou čipů stejná, a tedy v tomto porovnání by mělo být množství detailů u obou telefonů stejné. Což jde z fotek trochu vidět, ale bohužel, postproces to zabije.

Které fotky jsou kvalitnější?
To nelze na základě dvou fotek za identických podmínek říct. Záleží, jaké jsou parametry pro posuzování. Každý mobil se bude navíc chovat úplně jinak v různých světelných podmínkách atd.

Za mě:

Málo kdy zoomuju fotky, takže míra detailů pro mě není až tak důležitá. Pro mě je důležitý dynamický rozsah, ostrost, "výkon" za špatných světelných podmínek, věrnost barev atd. a hlavně, aby fotka vypadala dobře, když si ji prohlížím na PC/NTB/TV.

Když si dám na celý monitor fotky, co jsi tu dával (zkoušel jsem to i na 4K monitoru), tak bez zoomování jsou prokreslenější, ostřejší a s reálnějšími barvami fotky z XZ2C. Fotky z Mi4C jsou strašně "měkké" a neostré, jsou mírně do zelena a trpí dost na přepaly a tmavé stíny s minimem detailů.

"Pixel Peeping" je prostě zlo. Dřív se to řešilo i u profi DSLR a objektivů, dneska už to naštěstí vyšlo z módy (konečně!). Fotografům konečně došlo, že jsou u foťáků a objektivů daleko důležitější věci. Jen u těch mobilů je to teď strašně v módě...

Tím neříkám, že postproces u Sony je v pořádku - mě osobně se nelíbí. Ale jak píšu, je to ta poslední věc, kterou bych u telefonu řešil. :wink:
Moje kousky: SE T300 -> Nokia 3310 -> SE K750i -> SE C510i -> Xperia S -> Xperia SP -> Xperia Z1 -> Xperia Z3 Dual -> Huawei P8 Lite -> Xperia XZ2
Domácí ZOO: Xperia X10i, mini pro, Arc S, U, S, SP, Z1, Z1 Compact, E1, Z3 Compact, XZ1, XZ2 - Nokia 6 - Huawei P8 Lite - Nokia 3310 - SE T300 - SE T610 - SE K510i - SE K700i - SE K750i - SE K770i - SE K800i - SE C510i - SE W200i

Petr 78
Typ zařízení: Xperia XZ2 compact

Příspěvek od Petr 78 » 30 zář 2018 16:35

.
Naposledy upravil(a) Petr 78 dne 30 zář 2018 16:38, celkem upraveno 1 x.
Xperia Z3 Compact, Xperia Z5 Compact, Xperia X Compact, Xperia XZ2 Compact

Petr 78

Příspěvek od Petr 78 » 30 zář 2018 16:37

Odör píše:
30 zář 2018 11:54
Druhá foto je na xz2 c kvalitnejšia. Krajšia kresba, lepšie detaily. Pri tej prvej foto je niečo veľmi zlé. Xiaomi veľmi zmäkčuje a dehonestuje foto ale tá xz2 c má zas drastický postprocesing. Neuveriteľný šum po priblížení.
Lepší detaily u Sony? To myslíš vážně? Koukni na výstřižek po přiblížení obou fotek. Vlevo je Xiaomi, vpravo Sony

https://plus.google.com/photos/photo/10 ... 8fBubbarwE

Petr 78

Příspěvek od Petr 78 » 30 zář 2018 16:49

vitvalecka: naprostý souhlas. :good:
Ano, dynamický rozsah má Sony znatelně lepší. U Xiaomi by se to dalo dohnat HDR. Jenže tam by to bylo na úkor ostrosti.
Ano, u Sony ty fotky působí celkově líbivěji. Ale nesmí se zoomovat.
Ano, u Xiaomi jsou fotky "měkké". Možná je to způsob postprocesingu.
Nicméně mně osobně se takové fotky líbí víc než až nepřirozeně ostré fotky u Sony.
Ale to už je věcí vkusu než technických parametrů.
Když se ale celkově podíváme na poměr cena/kvalita fotek, musíme objektivně říct, že u Xiaomi je ten poměr lepší.
Neříkám, že Xiaomi fotí dokonale, má své mouchy. Ale za ty prachy.....

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 30 zář 2018 17:30

Mě třeba fotky u Sony přeostřené nepřijdou. Ale je dost možné, že je to "profesionální deformace". Běžně totiž fotím na full-frame zrcadlovku, tak jsem možná zvyklý na něco jiného z pohledu ostrosti. Postproces u Xperií sice zvýrazňuje hrany tím, že na nich zvedne kontrast (fuj), ale není to ještě nějaká tragédie. Zrovna pokud jde o přeostřování, přijde mi v tomhle horší Samsung.

Jinak doporučení pro všechny - při porovnávání si fotky stáhněte. Google je při prohlížení v prohlížeči mrví nějakou kompresí.

Tady je trošku lepší porovnání, než dával Petr 78 (XZ2C vlevo, Mi4C vpravo): https://image.ibb.co/bEX61z/Sn_mek_obrazovky_123_E.png
Postproces je nelépe patrný ve stromech, kde je fotka z XZ2C jak olejomalba, kdežto u Mi4C je to relativně v pohodě.
Je to pixel peeping, je to blbě, ale když už se to tu řeší...

Petr 78

Příspěvek od Petr 78 » 30 zář 2018 19:21

A taky ty okna ve stínu.
U Sony jsou překontrastovaný až hnus.
Tohle dělá Sony už od řady XZ1 a pokračuje v tom.
Jak se to může někomu líbit?

vitvalecka
Moderátor

Příspěvek od vitvalecka » 30 zář 2018 20:08

Dovolím si opravit - tohle dělá Sony už od Xperie S. :D

Se Sony jsme u nás doma už od dob prehistorických (Sony Ericsson T300) a Xperie se u nás točí docela pravidelně. X10i a Arc měli postproces minimální a fotily parádně. Od Xperie S mám ale pocit, že používají pořád principielně stejný postproces, jen s různou silou. Nejhorší, co jsem zatím viděl, byl někde kolem Xperií SP a T, v poslední době se zase zpětně lepší. Mě se třeba ten postproces nelíbí, ale jak jsem psal, není to moje priorita.

Druhá věc ale, která mě zaráží víc je, že podobně hrozný postproces jsem u své "velké" XZ2 nikdy neviděl. Ať prolézám svoje fotky jak chci, tak nic (ani vzdáleně) tak hrozného najít nemůžu. Jasně, tráva a stromy dělají problémy. Ale to je tak jediné.
Ostatně dával jsem tu odkaz na vlastní galerii fotek z "velké" XZ2, tady je ještě jednou odkaz:

https://1drv.ms/f/s!ApQgBNaaPokjgcUUCbG-z7o-4BE7wg

Nevím, je to zvláštní. :unknown:

kotlik
Typ zařízení: XZ2 Compact

Příspěvek od kotlik » 01 říj 2018 10:12

Neviem no...pár rokov dozadu som zrušil zrkadlovku kvôli jej veľkosti a používal len maličkú G16 od Canonu. XZ2C je prvý telefon pri ktorom som sa odhodlal nechať doma aj tú G16. V tejto téme mám aj pár odkazov na fotky a myslím že na telefon sú dobré. Jasné že po priblížení alebo zobrazení 1:1, nedajbože zoomovaní su horšie ako z klasických foťákov ale úprimne, ja v 99,9% si tie fotky prezerám na monitore, v telke alebo priamo na telefone. Nepracujem už s nimi ďalej tak že som spokojný. Na tie moje akcie poväčšinou v horách to stačí. Skôr ako tu spomínané preostrovanie, olejomaľbu a pod. by som bol radšej keby Sony poriešilo tú neostrosť v rohoch fotografií. Inak čo sa týka olejomaľby na tú bol expert moja predchádzajúca LG V30...po prvých záberoch som myslel že mám nadstavený nejaký art filter. Ale na jej obhajobu musím dodať že to bolo s jedným z prvých firmware, dnes to už hádam bude lepšie.

Autor tohoto vlákna
Hondak
Typ zařízení: XPERIA XZ2 Compact

Příspěvek od Hondak » 01 říj 2018 10:36

Stotoznujem sa s nazorom kotlik a vitvalecka. :)
Za mna k fotkam Xiaomi, vsetky rozdiely uz boli popisane, tak to nebudem znovu rospisovat, kazdy nech si vyberie co mu vyhovuje, samozrejme Xiaomi malo vzdy vyborny pomer vykon/cena, to je bez debaty.
Mne fotky XZ2 Compact vyhovuju, vzdy som doteraz na Sony telefonoch nasiel podstatne chyby, ktore mi vadili, az tento telefon odstranil vacsinu z nich, az na velky postprocessing, toho sa myslim nikdy nezbavime u Sony, takze but sa s nim naucite zit, alebo si treba kupit nieco ine.
Sony telefony nikdy neboli vo foto top, takze s tym si to clovek kupuje. Ja uz skoro vobec nepouzivam Sony RX100 po tom, co som si kupil XZ2C.
Ked clovek nerobi vyrezy, pozera fotky normalne na monitore / tv, netlaci z fotiek billboardy, tak su fotky velmi pekne, maju dobre vyvazenie bielej, ostre a dobre sa ne pozera a to je vsetko co od fotky chcem ja, tot moj nazor. :)

PS : Myslim, ze som tu hodil dost fotiek, aby si ludia mohli spravit nazor. :wink:
Sony XPERIA XZ2 Compact
Sony XPERIA X Compact Black
Sony XPERIA Z3 Dual White

kotlik

Příspěvek od kotlik » 17 říj 2018 16:13

Autor tohoto vlákna
Hondak

Příspěvek od Hondak » 18 říj 2018 09:37

Pekne fotky :)
Sony XPERIA XZ2 Compact

Autor tohoto vlákna
Hondak

Příspěvek od Hondak » 07 lis 2018 18:59

Sony XPERIA XZ2 Compact

kotlik

Příspěvek od kotlik » 07 lis 2018 20:05

Parádne zábery. Musím sa aj ja niekedy dostať von, do lesa. Jeseň je krásna.

rpospec
Typ zařízení: Xperia XZ2 Compact

Příspěvek od rpospec » 08 lis 2018 09:02

A jaké teď po aktualizaci na Pie používáš nastavení fotoaparátu?

Autor tohoto vlákna
Hondak

Příspěvek od Hondak » 08 lis 2018 12:57

Tieto fotky boli fotene este fotene na OREU, update som spravil vcera vecer a som dost znechuteny, neviem ci vydrzim do dalsieho updatu na opravu chyb, alebo sa pokusim vratit spat na Oreo. Ziadne nove funckie, telefonon je pomalejsi, horsia citlivost na dotyky, otrasna biela lista a fotak si nepamata, kde bol naposledy a pri kazdnom zapnuti sa musim prehadzovat do manualneho rezimu. Ked bude troska cas, tak poskusam ako to foti na Pie, ale myslim ze to bude to iste, dufam, ze nie horsie. Nastavenie foto nebudem menit, budem fotit s rovnakym nastavenim ako v OREO.
Sony XPERIA XZ2 Compact

marokanec
Moderátor

Příspěvek od marokanec » 08 lis 2018 13:37

Ano. Jsou tam zmiňované problémy i když ne fatální a proto pozastavili aktualizace Andoid P do dalších modelů. Podle mě bude opravena většina nedostatků v další aktualizaci.
SE K320i, SE D750i, Xperia E, Xperia L, Xperia Z, Xperia Z2
Odpovědět

Zpět na „Sony XPERIA XZ2 Compact“